Dulceturi si papanasi- Bun venit, Maria!(420)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

uaaaau, ce tare e!
ce demonstreaza inteligenta si f bun auz: e micuta si o mai ia pe alaturi, dar mereu revine pe ton, asta numa cand ai ceva in cap se poate:) f fain :)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bun venit pe lume Maria!

Sa ai o viata lunga si plina de soare!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Luy, cum mai e Irina?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara !

La multi ani, Urmy !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de baietii tai !
Vino sa ciocnesti cu noi un paharel virtual si sa ne mai povestesti de frumosul Tudor !

Multumesc mult de urari, grija si intrebari - Irina e mai bine, nu are decat muci, azi mai putini decat ieri, facem aerosoli de 2 ori pe zi, picaturi si curatat nasucul cu ser fiziologic. Febra nu a facut deloc, sper sa scapam...

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Adimercedes, nu e bai ca e numai la voi, dar eu cand e vorba de d-astea cu slabiri ma aprind repede si m-am cam desumflat cand am vazut ca nu pot incerca macar.


Rox, cunosc senzatia... Iti spun ce si cum, ca m-am scos de o sedinta de test pe sambata dimineata . Ma duc sa testez masinile si sa imi zcia mai multe

Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Adimercedes multumim pentru link-uri. Mi-a placut cintecul cu Dragonul de data trecuta.

Pun si eu ptr toata lumea video-ul asta cu fetita foarte talentat si dulce. Deja au 4.8 milioane si de views pe youtube. Enjoy!!!

http://www.youtube.com/watch?v=L64c5vT3NBw&feature=related



Erina, am bucur ca te-au incantat cantecele. Lisa le adora, mereu ascultam in masina! Iar Alexa e adorabila cum canta ea asa natural, inainte de somn, de parca ar fi o poveste inainte de culcare ;)

Sanatate copiilor si tie mult spor la rezolvat treburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Sabina, ff frumoasa povetea din care inveti ceva! Multe felicitari "fetitei" si scrie tot, tot...

Pup copiii talentati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!

Noutati nu-s, trec doar sa va salut!

A, ba da, azi Olivia are sedinta foto la gradi!S-a facut mumoasa...
Si ne luptam in continuare cu crize, tipete, plansete, nu ne convine nimic, facem ce vrem, nu mai ascultam de nimeni!Poate sa planga/tipe si juma de ora in continuu, imi vajie capul...dar rezist eroic!
Daca nu e cum vrea ea, atunci mami nu iubeste fetita, mami e rea si mami e urata!Dar dupa ce ii trece, mami e frumoasa!
Parca cu Alex ma intelegeam mult mai bine, si faza e, ca excat la varsta asta eram gravi cu ea, si ne intelegeam super, chiar si dupa ce s-a nascut, Alex era foarte cooperant.

...ma duc la oile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adimercedes, sa savurezi sedinta test, astept impresii.

Luy, ma bucur ca Irina e mai bine, multa sanatate.

Carpatina, ne auzim diseara?

Cumatra, maine am curs si apoi sunt gata de cafea. Te rog sa confirmi ca sa stiu cum imi aranjez la birou.

Sabina, unde gasesc husa aia?

Alina, ne am inscris insa abia pe 18 febr mergem la interviu pentru admitere. Sper sa fie ok. Asa e, investitia e semnificativa si asteptarile sunt mari. Sigur ca si Andrei ar trebui sa mearga tot acolo, o sa fie mai usor cand deja stim cum stau treburile. Dar sper sa fie bine ca la voi. Pupici Oliviei, mai sunt si zile din astea.

Erina, nu stiu ce sa zic de fastrack, nu prea se compara cu gradi si cu ce pot invata acolo. E mai mult de hobby, ceva extra. Eu nu am vazut progrese izbitoare, doar ca se distrau, mergeau cu placere si aveau o activitate utila seara decat sa stea nesupravegheati de bona cu nasul in TV la te miri ce telenovela. Dar ca si valoare educationala nu am fost impresionata.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Sabina, foarte frumoasa povestea, ai o fetita talentata si isteata! Mi-am adus aminte de prima mea poezie despre un troleibuz.

La multi ani Urmy!

va las si eu o dedicatie muzicala: Caro Emerald- The Other Woman: http://www.youtube.com/watch?v=XPxT7jWE0O4

Mergi la inceput