*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (477)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Miha
Nico,
Gudinde, cu rusine si umilinta intreb: ce inseamna, mai in detaliu, "proiect de creativitate"? Ca mie imi suna cumplit de...vag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Proiect de creativitate la Psihologia creativitatii.
Stiu ca-i vag, dar eu cand am cerut mai multe indicatii am fost etichetata de stanga. Deci, trebuie sa fie ceva creativ despre ceativitate intr-un domeniu. Nu ni s-au dat repere mai clare ca sa nu ni se inhibe creativitatea. Ma gandeam la un moment dat sa scriu ceva despre creativitatea artei culinare in Asia de S (Thailanda/India) dar n-am gasit materiale/surse bibliografice. Nu mi-ar trebui mult. Sa scriu acolo cinci pagini, ceva ... dar deja sunt inhibata toata si singurul neuron de drepta, ala cu care scriu poezii, se declara momentan depasit. Pfiu, si gand ma gandesc ca atunci cand mi-au facut RMN-ul cerebral, m-au declarat ok. Nooo n-au vazut ei bine. Pe dreapta-s varza.

Sti, cred ca un proiect super interesant ar fi creativitatea medicului roman in perioada de criza economica. Pacat ca e irealizabil si neprezentabil intr-un mediu academic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

"Neata! si , multa

Ne ducem la exudat, si apoi ramane acasa, cel putin pana vineri, apoi mai vedem in functie de ce ne informeaza si de la gradi. de sfat!

Gudinde m-am mai tot gandit, dar .... nada...

Si acum va las cu o melodie care pe mine ma binedispune de fiecare data, enjoy:



Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">
Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata!

Sa aveti o zi superba!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Neata fetele!!! Ieri am avut o mare lene si chef de..nechef. Azi vad ca m-am trezit mai cu chef.
Gudinde...
Kya super melodia..si mie imi place Jason Mraz la nebunie.
Eu de luni intru in concediu 2 sapt, fiindca dupa vacanta asta intersemestriala ii duc la alta gradi, cu program prelungit. Pt Bia va fi prima data de fapt, iar Alex va schimba gradi si programul, fiindca pana acum era la program scurt. Asa ca m-am gandit sa stau 2 sapt acasa, 1 cand are si Alex vacanta fiindca se tot plange ca de ce nu am si eu liber mai mult, si cealalata sa fiu pe faza daca apare scandal la gradi. Sper sa se acomodeze, fiindca alta solutie nu avem.
Trimit si revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

neata!

tocmai am primit un link cu filme spirituale. pentru cine are chef http://www.spiritus.ro/video/filme_si_documentare.htm#Gandhi

sanatate multa tuturor

o zi buna in fiecare zi

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Hop...hai inapoi pe prima pagina!

Sanatate puiutilor bolnaviori.

Luny, cum e Muffy?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

La buna revederea
Am zis sa mai intru si eu un pic pe la voi,sper sa fie bine-primita bagarea mea de seama.
Am citit mai mereu noutatile,fie bune fie rele,m-am intristat cu coi,m-am bucurat la fel,numai ca singurica.Condoleanze Miha,nu as vrea sa te mai intristez,esti o mama putenica
Despre pitic ce sa spun:mai face inca in pampers noaptea.dupa o tentativa de a nu-i pune pampers noaptea,am incercat sa il trezesc la ora 3 sa il pun la olita,ce frumos a mers primele zile apoi a udat patul inca vreo doua,apoi logic l-am lasat in pace,asteptam sa se mai incalzeasca si sa reincepem.Merge la gredi insotit de mine de doua ori pe saptamana,limba romana incepe sa o priceapa si sa o vorbeasca mai bine,legand 3 cuvinte,italiana insa doar o imita.din septembrie va incepe gradinita normala.Ma gandesc inca de pe acuma cum va fii,cum se va simtii stanjenit ca nu va putea la inceput sa converseze si el,iar gradinita e plina de reguli,activitati si indeletniciri de tot felul,sper sa faca fata.
Atat despre noi,va pup
La multi ani Naty,si sarbatoritilor ce se mai anunta

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

LA multi ani, Naty Iarta-mi intarzierea Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si succes in tot ce intreprinzi. Te felicit pentru curaj si te Sanatate Iuliei!

Sanatate bolnaviorilor!

Nu am citit decat ultimele pagini in diagonala, va pe toate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Hello

Intrebari intrebatoare, am si io o problema.
De cateva zile am o durere pelvina destul de suparatoare si pe langa asta ma doare si spatele, mijlocul, durerea se accentueaza cand fac efort si stau in picioare, fostam la medicul de familie si la ginecolog, m-am dus bou, si m-am intors vaca, sau ma rog, este o vorba pe care nu o stiu.
Medicul de familie mi-a dat sa fac analize, au iesit ok, iar ginecologul s-a legat de musculatura pelvina de rupturile mele de la nasteri, si a cam uitat sa se uite la ovare si alte alea, m-a zapacit cu gimnastica pelvina, cu calitatea actului sexual,mi-a luat un Paps, si gata, eu tot nu stiu de ce ma doare asa de tare.
M-am gandit ca poate o fi revolutie hormonala ca va veni CM-ul, dar nici un semn inca, fetele ati vreo ideem ati trecut prin asa ceva ???

Mergi la inceput