Prietene la bine si la greu - 101

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza'

daca toata lumea din listuta e de acord ca ea sa dispara, eu nu am nimic impotriva, dar nu pot sa o sterg pana nu am acceptul tuturor celor "implicati"

Lalu ma bucur sa te "vad" , imi pare rau ca ati avut o noapte grea, ceva dinti, masele la orizont?

eu azi am vazut ca ne iese un incisiv lateral, am vazut pt ca mandruta a mers iar in picioare pe pat si a luat o gura de marginea patului , s-a crapat putin buzita, dar i-a trecut repede, thank God

Ionela nu ati mai scapat de mucisori? sanatate multa

aoleu, vad ca si Amalia de Na_Bo e cu mucisori si tuse, of of, saracutii copilasi

Lyly deci nema urati la tine...auzi, da' daca te duci la gineco ce-ti face? iti da ceva pastile pt reglare sau ce?
I-a trecut cucuiul lui Alex?

Monis eu nu as da 56 ron pe rama aia cu fermoar nici sa ma impusti , Sabina deja e fascinata de fermoarele de la hainutele ei si sa vezi cum se chinuie ea sa se incheie singurica (asa cum a vazut la mami)

Gabitza am vazut ca ai scris in listuta, merci, sper sa scrie toate fetele cand au un moment de inspiratie culinara


la noi e zapada multa si e asa fain, aseara am iesit putin din casa si am prins o vreme super, era placut, nu batea vantul, nu iti inghetau mainile, nasul si alte alea, iar pe Sabina nu mai reuseam sa o scot din zapada , unde era mai mare acolo se ducea, a facut o curatenie cu manutele pe o bordura si i-a intrat zapada pe sub manecute, s-a suparat si am reusit sa o iau in casa

Raluci imi pare rau ca tot tre' sa faci atatea analize, dar stii tu ca rezultatul o sa fie pe masura, vine acusi surioara/fratiorul lui Bubu



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali762000

Fetelor ajutati-ma si pe mine nu ma lasa sa deschid la ce mai papa copilasi nostri, poate ma ajutati si pe mine imi vine mesajul respectiv:

You need permission to access this item.

You are signed in as maria.martisor@gmail.com, but you don't have permission to access this item. You can request access from the owner or sign-in as a different user. Learn more

Request access Sign in as a different user


ALI mama lui MIHAI




Ali, incearca acum



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

credeti ca ar trebui sa facem public documentul ? dar, daca e public inseamna ca oricine il poate edita/sterge sau il poate doar vizualiza?



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Buna ziua si de la Iasi

Am fost putin pe afara si ne-am tras in poze cu Geoana,pe Basescu nu l-am mai asteptat ca oricum ii era somn( Edit: fetei,ca lui Basescu nu stiu daca ii era somn sau nu)....si nici nu e pe lista simpatiilor

Ancutzica,super idea cu "cartea de bucate",o sa incerc sa bag si eu cateva.
Cu lista amorezatilor: sunt de acord sa fie stearsa, e chiar fara rost....
Cred ca a fost super dulce Sabinutza la zapada. Cand veniti la Iasi???????????

Lalu,lasa butoiul! Hai ca-ti trimit niste pozici frumoase,poate te bine dispun putin!

Gabitza, stiu ca suna aiurea, dar nu ar merge sa o trezesti si pe Eva putin mai devreme,incat sa faca somnul la amiaza in acelasi timp? Cred ca-ti vine tare greu sa nu ai pauza deloc,nici macar cat dorm...

Dozz,nici eu nu i-am dat prea mult unt(doar in mancare,cateodata), dar consider ca este un aliment sanatos.

Ionela, Na_Bo,sper sa treaca repede mucisorii la puiutii scumpi

Monis,si noi stam pe la geamuri...

Acum sava spun ca fata mea a mancat ieri ca o purcica!!!! 270g fructe, 300 legume si 200 de iaurt
In 2 luni nu a pus un gram,si in 3 saptamani,de cand mananca solide, a pus 300 grame! Acum incepe sa-mi fie teama sa nu se ingrase, nu vreau sa ajunga obeza din cauza mea.... Na,dupa ce m-am plans aproape 8 luni ca nu mananca,acum ma sperii ca ar mnca prea mult...recunosc ca incurcate sunt caile Domnului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard

Buna ziua si de la Iasi

Am fost putin pe afara si ne-am tras in poze cu Geoana,pe Basescu nu l-am mai asteptat ca oricum ii era somn( Edit: fetei,ca lui Basescu nu stiu daca ii era somn sau nu)....si nici nu e pe lista simpatiilor

Ancutzica,super idea cu "cartea de bucate",o sa incerc sa bag si eu cateva.
Cu lista amorezatilor: sunt de acord sa fie stearsa, e chiar fara rost....
Cred ca a fost super dulce Sabinutza la zapada. Cand veniti la Iasi???????????


Acum sava spun ca fata mea a mancat ieri ca o purcica!!!! 270g fructe, 300 legume si 200 de iaurt
In 2 luni nu a pus un gram,si in 3 saptamani,de cand mananca solide, a pus 300 grame! Acum incepe sa-mi fie teama sa nu se ingrase, nu vreau sa ajunga obeza din cauza mea.... Na,dupa ce m-am plans aproape 8 luni ca nu mananca,acum ma sperii ca ar mnca prea mult...recunosc ca incurcate sunt caile Domnului



My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


esti de belea, si cu somnul lui Basescu si cu Annabelle obeza...eu zic sa te linistesti si sa te bucuri ca papa frumos, felicitari btw pt lucrul asta, cu 300 de grame intr-o luna nu devine obeza

la Iasi cred ca o sa venim saptamana viitoare, marti sau joi



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Lumi R, astazi din fericire au adormit aproape simultan: Dragos pe la 12, Eva 12.30,dar pana a adormit s-a jucat in liniste in patut si nu a facut zgomot deloc
Sa vedem maine care e programul,ca doar de 2 zile si-a mai lungit Eva somnul de dimineata dupa ora 9, pana acum se trezea cam la 8.30,max 9 si nu era problema sa-i culc odata

Dimineata Dragos cand se scoala intra direct in jucariile cantatoare .... Eva doar se foieste in patut,nu se trezeste,e nevoie de mai multi decibeli se pare pt a o trezi

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

lumi,eu cred ca apetitul asta "crescut" al pisicoasei e legat si de faptul ca acum merge si isi consuma mai repede energia.... sau poate e vreun puseu de crestere;nu devine obeza din legume fierte si iaurt

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Am revenit, raportez#350; am fost la plimbare, am mers cu tramvaiu in carut pana la mosu (tata) dupa care aproape 1 ora am fost cu sania. Am revenit cu tramvaiu si am facut piata, dar s-a plictisit, a bagat capul in carucior si intr-o pozitie foarte ciudataa se oprea lumea si se uita la ea.
Pus de ciorbita, si citit putin din urma.
la toate si sa speram ca pana termin toata treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

fetele din Bucuresti care stati la bloc, am si eu o rugaminte: spuneti-mi daca la voi pe tabelul de intretinere exista coloana separata de "cheltuieli dupa nr. de persoane" si coloana separata cu "cheltuieli dupa cota indiviza" si cam cat sunt acestea (la nr de persoane si nr de camere). Va rog mult ca vreau sa vad ca fac astia aici la noi, dar nu am termen de comparatie.
La noi (2 camere, 3 persoane) cheltuielile dupa nr de pers sunt de 30 de lei si alea pe cota indiviza sunt 60 si ceva de lei. Adica pe luna, aproape 100 de lei doar pt ca respiram pe aici . Si mi se pare aberant. (La astea se adauga apa rece, apa calda, caldura si taxa repartitoare). Dar ca sa deschid gura, mi-ar trebui ceva informatii.

Multumesc mult




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ancutzica,abia astept sa va vad!
Stiu ca sunt nebuna cu gandurile mele,da de la 10-20 grame panala 300,e ceva!(imi gasesc scuze pt idiotenia mea)

Gabitza,ma bucur ca au adormit amandoi,mai ai si tu timp sa-ti faci treburile si sa respiri.

Astazi nu prea i-au placut fructele(mar copt,banana,avocado si pepene galben), cu mare chin a bagat 100 de grame.
Curand servim supa de pui cu legume si mancare de linte(cu fenicul,morcov,ardei rosu,cartof dulce,ceapa,rosie si patrunjel frunze). Mie mi se pare buna,dar revin cu impresiile domnisoarei dupa ce va servi.



Mergi la inceput