Regasiri (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Eu pe super fuga: La multi ani Roxana sa ai parte de tot ce-i mai bun in viata.
La multi ani Aelita! Sa f sanatoasa si fericita.
Maya cea mai frumoasa printesa din lume.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Am fost la alergolog...David e ok...nici vorba de citoliza hepatica cum era pe biletul de iesire..a zis ca TGP-ul nu e marit asa mult incat sa facem tratament cu Liv52 deci nu il dau la analize nu are rost sa mai mergem iar ca sunt bune...mergem maine sa facem IGE pt a vedea daca e alergic la proteina din laptele de vaca...asta ar fi cauza pt care a facut David alergia asta banuiam si eu...daca se dovedeste alergic trebuie sa scot din meniul meu orice lactat..peste...alune sa-i dau san cat mai mult posibil...sau daca nu lapte HA..care e oribil la gustdar deocamdata nu e cazul...
pana in 2-4-6 ani dispare alergia la proteina din laptele de vaca f putini copii raman cu alergie toata viata in functie de ce iese acum mai facem si alte investigatii...

Antonia e suspecta de rinita alergica...mergem si cu ea sa-i faca testul pr alergeni sa vedem la ce e alergica...ei ii face cu picaturi pe mana apoi IGE daca e necesar

Iulia-mi-a placut de Dr ne-a explicat tot i-a consultat pe amandoi pe toate partile...copii perfecti a zis ca am doar cu fond alergic
m-a felicitat ca nu i-am dat prednisonul

multa sanatate


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)



...ei ii face cu picaturi pe mana

Asta e testul cand iti face crestaturi pe mana? [omulet cu ochii cat cepele]. ca eu asa stiu. noua pediatra ne-a spus ca teste cutanate nu se fac inainte de 5-6 ani. IGE este o analiza de sange care, din punctul ei de vedere, e mult mai usor de facut unui copil de 4 ani.
let me know, ca sunt ffff interesata de subiect
gasca

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 16+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Am fost la analiza astazi...nu a plans David deloc i-a nimerit din prima vena...eu l-am tinut in fundulet in bratele mele si cu o mana manuta lui...a stat f cuminte se uita la o jucarie ce inseamna sa fii profesionist...am fost la synevo peste 1 sapt avem rezultatul...Antonia e programata pe 4 februarie la test cutantat

David cu treziri dese noaptea...la 1..3..5..6..8sigur sunt dintii e umflat la gingie

Azi am facut ciorba de pui a la grec f buna a iesit...Antonia a mancat un castronel plineu 2

Roxana-La multi ani..multa sanatate...fericire si multi bani !!!
Antonia s-a rujat cu carioca rosie...noroc ca e lavabila

Laura-da testul cu picaturi il face...dar nu mi-a zis nimic de crestaturi pe 4 februarie mergem
asa e de obicei se face IGE-ul la copii sub 5 ani asa mi-a zis si ea...dar daca Antonia sta ii face..ea zice ca o sa stea..acum sa vedem...a zis ca ii pune picaturi si trebuie sa stea 15 min
ce mai face burtica?Dani merge la gradi bine sanatosi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Laura-l-am intrebat pe sot daca el a auzit ceva de crestaturi pe mana si a zis ca nu...doar niste intepaturi fine fine

faza e ca eu nu pot merge...o sa se duca sotul cu ea...trebuie sa stea de la 8.30 pana pe la 11-12 si eu nu am cum sa merg fara David el vrea la 2-3 ore si din biberon nu vrea sa bea nimic

Roxana-tortul asta l-am facut eu de ziua mea a iesit super bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani Doamna Roxana, sa fi vesnic fericita si indragita

'crestaturi' pe mana i s-au facut lui Dani la 18 luni mi se pare, cu 10 alergeni. Nu doare deloc, ii ca si cum ar sterge o scobitoare langa piele. Daca Dani n-a plans la 18 luni nimeni n-o sa planga mai rau e daca e alergic la ceva si-l mananca si n-are voie sa se scarpine 10 minute...cred...


bambo bine arata tortul, inauntru ce-are? mi-au cazut ochii pe saratelele alea cu cascaval, reteta pliz!

maya baga poze baga, ca numa ai deschis apetitul. si cum fu petrecerea? si ce-ati primit cadou? sau se stileaza bani in plic/cont?

cariocile de pe maini la noi se duc cu servetele umede, d'alea de

eu am facut ieri niste Cinnarolls, mare greseala noroc c-am facut doar juma de portie, ca pe mine combinatia nuca-scortisoara ma scoate din minti(si din pantaloni)

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salutare
e gata

roxana m-am gandit ieri la tine dar nu am avut ragaz sa deschid calculatorul
asa ca,cu intarziere un La multi ani si numai bine pt tine,pt ai tai

maya e absolut superba Thea

ieri am facut vaccin ambelor fete
mai jale a fost la Daria
nu ca ar durea dar ea s-a incordatsi serul a intrat mai greu
dar apoi am mers la gradi,apoi la gimnastica asa ca nu a avut timp sa ma smiorcaie
ca daca statea acasa avea ea ce isi plange durerea

fug sa ne pregatim de gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

dastefa multumim pt cafea si felicitari ca ati scapat de vaccinuri
Unde se face vaccinul de 4? Picior? Fund?
Dbunny arunca si la noi niste treburi din alea gatite de tine ca io nu stiu ce sunt.
Bambo da cuminte a fost David. Acum bafta si cu Antonia. ei ii e frica?
Laura burtica si Dani ce fac?
Roxana azi ai un program plin. Cum ai sarbatorit ieri?
Maya nimic? Cum a iesit botezul? Vrem detalii si pozele cu printesele si mami.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Flore!

Va ofer o

La Stefy la gradi asta e saptamana culorilor. Era a fost galbena.... azi albastra... Si ce s-a mai aranjat.... si-a pus si bratara albastra... Toata e albastra...
Eu as vrea sa cred ca sunt mai bine.... Insa daca stau mai mult de 10 minute pe scaun am niste dureri in zona lombara.... Nu stiu ce am sa fac de vineri cand va trebui sa ma intorc la job.... unde voi fi nevoita sa stau pe scaun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani Flore! Sa traiesti si sa te bucuri alaturi de capritele tale, sa fiti sanatosi si fericiti!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacarmioara multa sanatate. Poate pana vineri mai trece
tare Stefy cu aranjatul si culorile.
cand e vacanta la gradi? Ca daca noi stam acasa...ca dupa boala, facand o groza de tampenii

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput