**Buburuze de 2009 in actiune(4)**

**Buburuze de 2009 in actiune(4)** | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***


Uite asa am plecat noi de la "Bebelusul-primele 365 de zile din viata unei comori", unde am fost alaturi de puiuti nostrii la primul lor cuvant, la prima lor papica, la primul lor zambet, la primi lor pasi......

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536

...iar acum am crescut si am ajuns la "Clubul scutecelor" unde vom fi cu adevarat "in actiune"

123

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************
*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*23 ianuarie Edith Evelyn (3500 gr, 52 cm, 11:3 ora, cezariana) buburuza de Isis_23
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79


Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************
*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************
*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************
*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi


Buburuze nascute in Mai 2009
************************************
*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa


Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************
*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*11 iunie Andra Ioana (3450 gr,49 cm,ora 12:00,natural) buburuza de Nicuratze+ mami de Radu( 21 octombrie 2005)
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela


Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************
*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************
*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*14 august Razvan Ioan (3570 gr,51 cm,ora 11:00, apgar 9,cezariana) buburuza de Elena_adina
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************
*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************
*01 octombrie Paul(3200gr, 52cm, apgar 9, natural 39s) buburuze de Lali_mete
*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl
*18 octombrie Mihaita(2800gr, 50cm, apgar 10, natural 37s) buburuza de Madyrizi + mami de Alex

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************
*24 noiembrie Ioana Carolina(3800gr,51cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************
*29 decembrie Ariana-Ioana(2500 gr,49 cm,ora 07:20,apgar 7/9,cezariana 34-35sapt) buburuza de Getk1

***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:
*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:
*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:
*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:
*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:
*15/05/1982 Cris82
*29/05/1988 Elena_adina

Iunie:
*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:
August:
*13/08/1986 Lali_mete
*22/08/1977 ClaraJ
Septembrie:
*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*21/09/1978 Madyrizi
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:
*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:
*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi
*29/11/1984 Getik1

Decembrie:
*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





[size=1][b]Cum se deschide capitol nou
:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuze2009 spune:

Sa dea domnul sa fie un capitol plin de vesti bune, buburuze si mamaici sanatoase si odihnite!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Hai ca pana am scris eu mesajul a postat si Ema si Mady..

Ema pai acum la sfarsitul soldurilor clar ca nu mai gasesti nimic..ideal ar fi sa mergi pe la inceputul lor. Si ce ai luat bun de la piata? ca noi nu am mai fost de cateva luni... Distractiep lacuta ptr maine...Weekend-ul viitor aveti ceva planuri? nu de alta da daca nu poate o punem de o intalnire..ca la noi se anunta liber deocamdata..nu avem planuri facute si nici copii.. oricum vb pe mess
Mady off ce imi pare rau ca a trebuit sa bati drumul degeaba pana la posta mai ales ca s-a pus pe ninsoare..dar chiar asa tare ninge?! o sa vad sigur diseara la stiri. Cat despre somnicul lui Mihaita eu zic ca-i o etapa care va trece, am avut si noi astfel de etape in care se trezea din somn noapte plangand si nu era de la dinti. Chiar is aucm inca mai plange in somnic cand viseaza ceva. Astfel de perioade vor mai fi pe la 3 ani. Stiu ca si Emmy se trezea plangand din somn speriata, privind fix si plangand in hohote si tipete..si o tinea asa cam o ora..de abia puteam si eu si tacsu sa o linistim...si astfel de probleme avea si acasa...
Ai incercat sa-l iei cu voi in pat sa doarma o perioada..sa te simta...la noi a functionat asta..si a tot ramas..pana am modificat patutl ei...


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

picky, mihaita doarme numai cu mine de cand avea 9 luni . a avut atunci o perioada mai grea si l-am luat cu mine... si a ramas cu mine in pat. de asta sunt la ordinele lui cand plange noaptea.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Buna seara fetelor

Tot cu o durere de cap cumplita ,tamplele si ochii si pastile o multime si nic`.Am terminat curatenia,am facut mancare..friptura de vita cu sos de vin si prajitura cu lamaie si ciocolata..si ma doare capul de crap.
Sotul vine tarziu cred ca dupa 12 noaptea si pana atunci stau cu cracii in sus in tot patul.
Va pup mai vin io..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

ce mai faceti fetelor?
picky cum merge sarcina? creste bebE?
si \stef e bine?
la toata lumea

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 28+ , adica Ayanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit ....am terminat de facut caltitele, ca mi se pusese pata..daca am fost obosita macar sa fiu de tot ...a venit si soata in casa si l-am pus sa pregateasca cina ..

Mady at e posibil sa fie doar o etapa ..sa se sperie de ceva, sa viseze ceva si/sau sa fie inca alti dintisori...
Calipso ce mama te ia raceala?
Ssabrya multumesc de intrebare...bebe creste...a devenit tot mai greu, ca-i burtica lasata si imi e mult mai greu sa ma misc, obosesc repede, da inca putin si gata...nu mai zic de kg ....Voi ce faceti? Bebelina creste si ea? Bryanna stie ca o sa aiba o suriora?


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

mey, cica azi am fi avut si o sarbatorita. parca e o fetita pe prima pagina, acolo, nascuta pe 22 ianuarie. n-am "vazut-o" pe aici pe mamica ei.

picky, sigur e doar o faza, dar parca nu-mi mai cunosc copilul. nu am mai vazut de multisor o fetisoara fericita deplin: ba racit cobza si cu ma-sa ancorata de nasul lui sa-i scoata muci, ba cu dureri de dinti, acum cu planset noaptea...offf... grea perioada. sau poate ca sunt eu cu nervii la pamant si suport mai greu?

sa stii ca in bucuresti a nins destul, a viscolit nitel. acum depinde si de zona in care stai. in sectorul 6 avem un primar de l-am umplut eu de ceva dulce zilele astea (a se citi rahat), care probabil e plecat in dubai (apropo de dubai, nu?) la soare cand la noi e viscol.
mama lui de primar...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

ce fac fetele dragutele? eu azi nu am reusit sa dorm ci sa stau 2 ore nemiscata ca sa nu se trezeasca mainuta troglodita, in fine .

piky nu laud picea ci spun realitatea, multumim de capitol nou

mady nu stiu ce sa zic de trezirile lu mihaita dar pot sa iti spun de ary ca de la 3 ore acu mai mult de 1 nici odata, azi a fost exceptie adormit 2 ore si eaplange si tipa in somn

emma mai am masele, aci ies ok fara durerii.

va las aici sa va delectatii cu ultimele noutatii, de la voi astept criticiiiiiii

http://indy-bijuteriileluigetik.blogspot.com

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Copila mea se cearta cu monitorul de la pc...si din cand in cand se mai joaca cu Emmy..barbatii au o disuctie serioasa....iar eu oleaca pe la pc..cu fiica mea ...

Am intrat sa vad ce faceti dar se pare ca-i liniste pe aici ....Cris voi azi ati petrecut cumva..de nu ai dat semen decat de dimineata...
Getik am vazut noile tale bijuterii si-mi plac mult..in special cercelusii si martisoarele...sper sa ai succes sa le vinzi cat mai repede


Va pupic si va urez noapte buna...ne auzim maine la o cafea si barfa...sper ca venit la apel


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara gagici! Am tras si eu chiulul dar ma scutiti asa-i?
Azi piciu mi-a fost foarte ciufulit nush ce bai a avut, poate de la dinti, sper sa nu aiba alta problema, in rest suntem bine, azi am avut o zi umpic mai linistitaDe dimi l-am lasat pe Rares cu taica sau iar eu am plecat la cumparaturi desi ningea afara nu a fost frig.Nu s-a depus din pacate zapada. A trebuit sa ies pe furis sa nu planga Rares dupa mine si parca stia ca tre sa plec tot dupa mine era si tot ma lua de manuta sa merg cu el in stanga si-n dreapta.Am avut noroc ca a inceput o melodie care-i place lui si era in dormitor si atunci am fugit. Lui cand ii place o melodie acolo sta lipit nici nu sufla nici nu vede
Mady ce mai stii de decontarea operatiei pt sot? Sper totusi sa nu va coste asa mult caci e greu cu banii astia
Ema sper ca ti-a trecut starea naspa
Simina da am rezolvat treburile si ieri si azi si tot pe ninsoare si ieri si azi, piticcul a ramas cu tata, intr-un fel in tot raul si un bine cu stricatul masinii au mai petrecut si baietii impreuna, dar au fost si certuri mai ales ieri...off da nu se mi termina lucru cu serviciu la voi.Pupici dulci si la Andutu!
Alic m--am indragostit de Naty, doamne da scumpa-i cum danseaza si meneaito si pe alte melodii mereu ma uit si pe mess la ea, o dulceata...apropo sa o dai la dans
Calipso noi suntem bine, mersi...si mie mi-e o lene de ma doare...
Cris are fratele tau gagica noua?...am facut azi pandispanul, n-acrescut cat ma asteptam dar a fost foarte bun si mersi de sfaturi
Picky si la noi e un virus urat tot cu laringita, faringita, rotavirus chiar si si eu evit sa-l scot pe Rare sin aglomeratie, ne duce Marius pana la mama si atat, pe jos nu prea ceva vreme pana trece epidemia asta. Mi-au iesit toate rudele din spital si sunt inspre bine slava Domnului. Multa sanatate sa va faceti bine odata...numai lucruri adevarate spui acolo legat de sotu, am discutat si a promis sa se abtina de fata cu el, a observat si el schimbarea in comportamentul lui Rares si nu cred ca-i convine
Calipso bine ca nu ati patit nimic, bine ca atia vut masina asa scumpa si macar dc tot ati dat atatia bani pe ea si-a facut datoria si v-a protejat...noua si 100 ron ni se pare mult la ora actuala, dar ca am dat 1000ron, sotul e in urma cu 2 luni la taxi adica 3600 ron tre sa dea la patron deci numa nu ne lipseau reparatiile astea, stiu ca nu e motiv de cearta eu i-am zis la al meu dar se pare ca nu s-a putut abtine, acum a promis pe viitor, vom vedea.
lalima bucur tare mult ca ai mai intrat sa ne spui despre voi, chiar ne era dor de voi..offf tot asa nasol stai cu greturile? sper sa se mai domoleasca. multi
Getik da-o incolo si pe soacra-ta, ignor-o sau nu vb cu e cand e acolo sa se simta...offf nesimtite-s soacrele astea eu sigur nu voi fi asa cu nora mea dulci si la Arici
Picky a trecut durerea dar acuma seara m-a apucat din nou, n-am luat nimic de obicei suport si doar in ultima faza iau ceva...Picky nici eu nu ma puteam intelege cu Rares, crize peste crize pana l-am lasat sa se crizeze si nu-l mai bagam in seama...acum s-a mai cumintit in sensul ca nu se mai crizeaza asa des...eu am o alta problema cu Rares acum, cand mergem undeva si da de straini, ei vor sa se apropie de el sau ii spune ce dragut e si el incepe si se crizeaza de nu le mai vine nici sa se apropie de el....ati patit asa cu ai vostri?
Mady da merge berea, iar dupa ce o sa savurezi si carnatoiu meu sigur merge inca una ....uff chiar nu stiu ce sa zic cu Mihaita si Rares se mai trezeste urland dar eu stiu ca sunt de vina cei doi canini care tocmai au spart gingia, urmareste-i reactiile si vezi intreaba pediatra ce ar putea fi si sper sa auzim de bine de el...si Rares doarme 3 ore la amiaza eu trag de el de cele mai multe ori sa se trezeasca
Picky ma uitam la semnatura ce putin mai este
Getik foarte frumoase bijuurile si martisoarele, nu am ce critici sa-ti dau...setul albastru e pe gustul meu[:d]
Picky dar de ce se certa puca cu monitorul, ce nu-i placea?
Am recuperat si eu absenta mea, drept urmare va servesc un cranat, cearceaf, autostrada, fiecare ce vreti
Va [pup si va urez noapte buna si scuzati dc am uitat vre-o litera dar ora e de vina!

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput