**Buburuze de 2009 in actiune(4)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau
va pupacesc doar, azi....ca maine intru la recuperat.....asa ca ia odihniti-va ca sa nu am mult
merci fetele, la fel si voua, duminica placuta
ps Picky pt sapt viit nu avem nic stabilit
cris recupereaza si fa si la je un rezumat, dau o sticla de vin, ca bere nu vrei, stiu eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

salut fetelor!
frate,la noi ninge aproape fara oprire de joi noapte!ca daca mai tine asa ne ingroapa in zapada!
eu am prins un moment la pc ca doarme a mica si cea mare e cu soacramea pe sanie pe ulita sotu trei sa apara de la munca asa ca ma plictisesc......si ma doaresi burta....ca abia ce imi trecea fundu de la injectii,mai fetelor am facut noduli si doooooooooooorrrrrrrde abia am stat in fund saptamana asta!miam gasit o crema superr buna pt asta,adica nui fix pt dar e recomandata de un dr batransi a mers:gel relaxant de spanz,cu arnica si....nu mai stiu!merge!bun!
zuza mea inca se chinuie cu un canin doar ca acuma il vad dar nu a spartnu stiu ce dureaza atata!
in schimb cu cea mare trebuie sa merg la dentist ca ia cazut o bucata dintro masea si o deranjeaza!chiar de ii pica de la mama natura ,ca se schimba pana ajunge la masele ca sa fac?
PICKY,stai linistita si lasa pe cristina acolo cuminte!
CRIS,mama ai de munca!spor la treaba harnicuto!
ANNA,exact ca mine !piticul pe prinul loc.....restul!lasa ca o sa creasca si stam la o barfa!pop.
LAVINIA,daca ai nevoie de co-autor in cartea cu si despre soacre sa ma anunti!vin gratis!am si eu in dotare una bucata soacra.............nu mai am idee
MADRYZI,sa stii ca si amea e jale!adica stefi,ma sa facut o razgaiata,si a prins de la cea mare numa cei mai rau!acu e cu "nu ea","aso""peaca",adica laso, nu vreau,pleaca.....eu ma bucur ca am o guraliva ca vb frate un minut nu tace,si pune mnai nou in propozitii ,dar ce e rau e ca raspunde si e capoasa rau,daca se hotaraste ea ca nu vrea ceva pai no misca tancusi nu se sperie de nimik ca am incercat intro zi cand ramasesem fara rabdare dupa 15 minute de rugaminti pacaleli...era langa fotoliu si nu vroia sa vina la masa ,am zis ca vine cucu"nu cutu",pisica si papa papa"bate tati si giogiana",hai ca vine un nene sii rusine"nu usine,mami usine"(asa ii zic cand mai intru la baie sa imi schimb absorbantu!)...degeaba!si daca plec plange frate de zici ca.........
da sunt zile si zile.......
'am zic ca o sa o filmez sa va arat intro zi
na ,ca a venit sotu de la munca
fug sa pun masa poate apucam sa mancam in liniste!
pop toate fetele!
si buburuzele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

mey, io-s la laptop si nu ma pricep diloc cu deshtu'asa ca daca mai vedeti greseli... e de la ei... nu de la mine.

lavinia, normal ca la aia de blugi. shhhhh... sa nu mai auda nimeni ca dupa aia o ia altcineva. da'nu mi-ai zis cum faci tu poze la alea de ies, asa, in sus . sa nu radeti ca nu-i frumos. si sa va fie rusine daca va ganditi la prostii.

si fac lectii cu alex . mai, eu una m-am saturat de lectii. nu stiu cum de are chef bietul copil. sau nici n-o avea chef, da'n-are incotro. si cu gandul ca atunci cand termina ii fac aripi picante ca la mac, da inainte si scrie cu inversunare... sa termine repede si sa ma apuc de prajit.

adevarul e ca eu am luat un pahar de visinata, ca sa imi fac avansul, si ma apuc acum de haripile alea

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Alice, ce tare e Naty, e mortala , mare dansatoare
Lali, sper sa-ti fie din ce in ce mai bine si sa treaca toate greturile si starile de rau! Multa putere
Ema, ai fost la party, a fost cu taiere de mot? Cum v-ati distrat?
Cris, deci asa, Vladut e nascut cu sotul tau in aceiasi zi? Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si sa nu te supere nicodata!
Simina, da, am mess-ul deschis si de obicei pot sa mai vorbesc douaa vorbe printre treaba, dar stii si tu cum e, na, ca la serviciu, si am tare mult de munca in perioada asta... Ce mai face Andutu, ati facut om de zapada in curte?

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Alexa, sanatate multa si sa treaca repede buba de la injectii, vai ce te-ai mai chinuit si tu. Pup zuzele si pe cea mica mai cu foc sa iasa dintii mai repede si sa nu o mai chinuie


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ce fac fetele? Eu iara am intrat in belea. S-a stricat navigatia care e a nasilor si nu stiu dc se mai poate repara. Daca nu se poate costa 100 euro si ce e mai rau ca nasii pleaca de azi intr-o saptamana in Austria si sigur le trebuie navigatia Cris ma bazez pe tine, sper sa rezolvam ceva, mersi mult.
Anna ma bucur sa te citesc, deci se trezeste deodata cu tine, parca vad ca si eu asa o sa patesc...sper sa termini mai repede cu treaba la lucru si sa intri mai des...mama ce patanii cu fasolea, trenuie intr-adevar avut grija cu ei.
Alexa pt ce ai luat injectii?Raceala? Sper sa treaca repede nodulii...te iau cand concep cartea bine?
Mady nu fac nimic special sa stea in sus le-am pus fie pe masa de sticla, fie pe canapea, fie am tinut cerceii in mana....iar despre geanta mi-a rezervat-o o tipa aseara ca nu stiam sigur dc o vrei sau nu, dar dc o vrei neaparat trebuie sa ne gandim cu facem...pofta mare trimite si la mine niste aripi da-le drumu sa zboare pana la Oradea
Va pupez si ne auzim mai incolo!

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Hopa s-a mai animat situatia pe aici.
Anna imi trecuse capul m- a luat iar si dupa vreo trei ore de somn abia ce m-am trezit.Sotul a plecat s-o aduca pe fata de la mama ca maine pleaca dimineatza si nu stiu cand vine..cred ca noaptea tarziu.Si altadata sa-mi fie invatatura de minte sa dorm nu sa-l astept pe el,ca de-acu` o sa fiu singura non stop cu fata si...stiti voi.Orucum eu sunt multumita ca si-a gasit servici si e chiar ok.Face ce-i place adica umbla ca un...intr-o caldare,cat e ziua de lunga.Na .
Valeu Picky cosmaru` meu e cu inecatu`...vezi ca e periculos tare cu alea de fapt cu orice e mic..

Si aici ninge da` am noroc ca fiind cartier rezidential si in care stau mai multi de la primarie si prefectura aia cheama plugul si dau cu antiderapant si curata zapada...ca altfel e jale...in ciuda cauciucurilor de iarna se duce hardughia asta de masina ca sania...trebe` lanturi si alea strica cauciucul si butucul...
Abia astept saiesim la sanie....sa se tavaleasca prin zapada ca purcelul...

Si fiica-mea doarme de parca are contract..nu cumva sa-l depasesca ca e jale...zici ca are ceas ....si urla in somn si cheama tot blocul,v-am mai zis eu....

Lavi o fi si el stresat...stii cand ai casa si copil si painea ta e masina te doare....da` tu nu ai nici o vina.Asa E AM AVUT NOROC CA MASINA NE-A PROTEJAT, ca din prima busitura a mai intrat si un Tuareg in noi la spate da` acolo iar nu se vede nimic....asa ca merita efortul.Oricum eu sunt pe principiul "tablaria se repara omul nu:"

Va pup tre` sa-mi ajunga plodul la pachet cu tacsu`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ding-dong, Cucu-bau...


Da ati scris nu gluma..v-ati gandit la mine nu?! ce ati zis..nu a venit la cafea las' ca vine la recuperat


Hai ca ma apuc sa recuperez, cat am liniste, ca fiica mea imi doarme si sotul a plecat sa duca copii.


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Mady imi pare rau ca Mihaita trece printr-o perioada mai neplacuta..s-au adunat toate..ba dintisori, ba vise urate, ba mucisori..da las ca trec toate si o sa ii vezi idn nou mutrisoara lui zambareata Deci omu pleaca la caldura?...ma frate si pe ce bani? oamenii mor de foame si ingheata de frig si ei se relaxeaza la shopping si la piscina..halal tara
Lavi ma bucur ca si sotul tau realizeaza ca nu-i bine sa isi verse nervi in fata micutului, asta e pas mare, sper ca totusi sa nu mai lasati problemele sa va afecteze casnicia si viata de familie. Ma bucur mult ca au iesit toti cei dragi tie din spital. off nasol cu virusi acestia, cel mai bine e sa-i protejam cat putem, mai ales cand e si vreme urata. Cat despre tipatul cand vede straini nu avem probleme..dar eu zic ca ce face Rares e bine..se protejeaza singurel si daca citesti despre acest lucru vei fi surpinsa sa afli ca e ceva normal ca unui copil sa-i fie frica de o persoana necunoscuta. Uite eu niciodata nu incerc sa ma "arunc" asupra unui copil sa-l iau din bratele parintelui, pentru ca stiu ca sunt copii care se sperie si automat vor incepe sa planga, sa se crizeze...un copil trebuie lasat sa decida el cand e timpul sa vina la tine, cand simte ca si langa tine va fi cat de cat in siguranta..si acest lucru l-am invatat singura vazand mereu reactiile copiilor...asa ca nu te ingrijora prea tare de acest lucru, e o perioada in viata lui Rares cand asociaza strainul cu pericolul sau cu fica de despartire de parinti.. Eeee, ea mai nou comunica in limba ei...iar eu zic ca se cearta..sa o vezi ce comica e cand isi citeste singurica din cartea de povesti de seara ...
Cris stiu ce zici..dar uite si aici la tv purtatorului de cuvant ptr gripa(ca exista unul pe aici..deh vrea si el sa faca un ban) i s-a pus aceasta intrebare..de ce in alte tari se face mare tam-tam ptr gripa porcina si aici in Be a devenit ceva normal?. nu se mai fac analize, nu se interneaza decat daca usnt in stare foarte grava..de ce in Olanda se vb de gripa porcina ca e ff periculoasa, in Italia la fel si aici nu...si el a raspuns ptr ca aceasta radacina de virus actioneaza diferit de la un popor la altul.....exact cum si o boala se manifesta diferit de la om la om..asa si acest virus..iar la belgieni virusul nu e asa periculos ca la alte natii ..si oricum varful a fost atins anul trecut, iar cu trecerea anilor puterea virusului scade in intensitate..de aceea aici gripa porcina e considerata o grima normala..ca daca e sa fie ceva se moare si de la o gripa normala, mai ales daca organismul foarte afectat e slabit...deci ori porcina ori normala tot aia este . Aha deci pe 9 februarie avem ce sarbatori..tu cu tortul ala smecheros si Anna cu un tort cu ..? trenuletul tomas?! Uiii..sarmanul porc...bine ca astepti acasa si nu te-ai dus sa vezi. Ce scumpa trebuei sa fie Miru cand intreaba ea "de she"..deci ai o fetita foarte curioasa..si totusi ascultatoare asa ca nu stiu unde-i terorista..ca eu nu o mai vad
Mady nasol rau ca nu deconteaza nimic...e singurul spital unde se poate opera? mai sunt si alte private care totusi au incheiat un contract cu CASMB? Bine ca macar reusiti sa strangeti banuti si s-au oferit si socrii. Acum intrebarea mea este ..acesti 3100 ron sunt doar ptr operatie sau in ei sunt incluse si zilele de spitalizare? Pe ce data e programata operatia? Nu uita ca vom fi alaturi de voi si ne vom ruga ca totul sa decurga bine
Lavi da ati dormit nu gluma . Apropo ce mai face Ioana si Stefania? nu mai dau si ele un semn de viata pe aici?
Anna ce ma bucur ca totusi pe langa treburi si timpul acordat lui Vladut iti mai faci si putin timp ptr noi Asa e destul de nasol cu boabele astea..eu de obicei evit sa ii dau astfel de chesti mici, dar aseara s-a intampalt ca deh vroia sa ma ajute...Apropo v-ati gandit la ziua lui Vladut? unde o veti petrece? ce tort ii vei face? cu thomas?!
Getik iar ai cazut in butoiul "fara chef"?! Da vad ca iti e tare drag de il vizitezi asa des Ce mai face Aricik?
Ema sper ca v-ati distrat bine la party..Pai daca nici voi nu aveti nici un plan weekend-ul viitor si nici noi atunci sa o punem de o intalnire...discutam pe mess mai multe
Alexa uii mama ce mai tragi de la injectii...cate ai facut? sa inteleg ca tie tot Anna Cristina iti place Cum ai descris-o pe Stefi a ta..parca ai descris-o pe a mea..Ca de o perioada incoace l-a cam luat pe "NU" in brate si pune o mutra din aceea suparata de nu-i mai intri nici cum in voie. Pai daca o tine tot asa cu ninsoarea e nasol...vb ta..va ingropati in zapada... Ce scumpa-i Stefi cum stie ea sa dea replici..
Mady e bine ca tu vei fi mereu in forma in ceea ce consta temele cu ai tai baieti...asa nu te plictisesti niciodata
Lavi off alta belea...dar cum de nu mai merge? ce a patit? sper sa gasiti o solutie..
Calipso off cata nesimtire la aceea persoana..mai bine zis nu avea chef sa iasa, nu ca a uitat...asa sunt unii mai nesimtiti iar noua ne e rusine de rusinea lor


Are recuperat ..iupyyyyyyyyyyyyyyyyy


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Stefi azi mi s-a trezit la 11 Era si normal mai ales ca aseara s-a culcat pe la 11:30 iar la 5 era in picioare, avea chef sa o duc la joaca la Emmy Si mi-a stat cam 1 ora jumate treaza..a adormit juma de ora si apoi iar s-a trezit..da nici eu nu m-am lasat si nu m-am trezit..asa ca a adormit din nou...
Acum imi doarme de la 4 ..deci ar fi timpul sa o trezesc ca altfel nu mai doare la noapte.

Cris stiu ca oricat ma incerca noi sa-l invatam de bine nu o sa reusim...si azi la fel..e aiurit, nepasator..aici ca traieste pe alta planeta..asta-i ...e mult 2 zile cu noi...mult rau

Ca si ieri si-au luat rucsacul cu teme si a uitat sa-si ia punga uc haine si pijamale...asa ca aseara i-am dat lui o pijama de la tacsu iar lui Emmy..un pantalon pijama trei-sferturi de la mine ..cam larguti cei drept dar i-am stras putin cu sunurul si gata....eee acum e acum..ca pe tricoul de pijama a pus ochii...Stefi...va dati seama pijama portocalie cu girafa , exact pe gustul ei...Asa ca nu a fost bai sa i-o mai dau jos..toata noaptea a dormit cu tricoul pe ea ca mai nou e a lui "teti" imbracat peste pijamaua ei...pe iz a vrut sa-l ia din nou..Dar am prostit-o cu altele si a uitat de el..Acum la somn a trebuit sa i-o dau..sigur o sa fie tricoul ei favorit..si daca ati vedea-o ce comica e cu el, iar ea ce mandra este...

Si ca tot veni vb de cum ii culcati pe ai vostri aflati ca pe a mea o culc in pijama intreaga..chiar si la picioruse ptr ca are picioarele reci tot timpul si o invelesc cu plapuma ei. Se mai dezveleste pe noapte dar sunt pe faza(ca dorm ca iepurii) si o invelesc. La noi in camera sunt 18 grade iar ea e foarte friguroasa, exact ca mine...Inainte o bagam in sacul de dormit dar nu-i mai place..poate ca o sa-l pun in functiune atunci cand o voi muta in patul mai mare si va fi in camera lor.


Bebelina din burtica are chef de dans, ca vad ca imi muta burtica in toate partile ..ce sa faca si ea...Stie ca maine mergem sa o vedem

Dana voi ce mai faceti? Creste burtica?


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput