**Buburuze de 2009 in actiune(4)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaa....haideti la o calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

E asa de urat afara..brrrr..si eu care-mi facusem planuri zilele trecute sa scot sectoriciul la plimbareacum o sa faca ca perlanul mandra si mi-o si vad cum isi ia ghetutele si se infiinteaza la usa ca asa stie ea..ca azi plecam cu masina pa-pa si iar o sa inceapa cu intrebarile "de she?"

la naibaaaa,ce facurati mai fetelor..cum puteti voi sa scrieti fara sa anuntati ca ati schimbat si capitolul? eu cand pana mea mai recuperez?

b]picky[/b] se pare ca iar mi-o ia razna tastaura,asa ca in curand o sa trebuiasac sa trimit prima parte.Offf,de abea va revenisera-ti si voi si acum iar ati dat-o in tuse.Nu ma sperie nici un fel de gripa..si daca nu m-au innebunit toti ci aviara si porcina lorle-am mai spus alor mei ca daca e atata de periculoasa pe cat de mult se mediatizeaza,pai in zonele in care a aparut prima data,ar fi trebuit sa decimeze populatia..dar ei batman-batman..cica stiu astia la stiri mai bine.Pai ziua lui o sa cada in aceeasi zi cu a lui vladut al nostru.E bine daca vrea sa te ajute sa faci puzzelul,ca sectorista se uita stanga-dreapta sa vada daca poate sa mai ciordeasca niste piese cand nu suntem noi atenti si sa se duca in dormitor ca sa faca si ea.As fi vrut ca din toaman sa o dam la gradinita,dar e asa micuta..parca as mai tine-o un an cu mine ca si asa tot lucrez de acasa si cand o sa am ceca teren intr-o zi alergat pot sa o plimb si pe aca si asa e innebunita sa plece cu masina.Cum am mai spus,am gasit o locatie foarte ok,numai ca ar fi cea mai micuta din grupa si daca pe mine ma darama drumul pana acolo,ce sa mai zic de ea ca o sa trebuiascasa o scol cu 2 ore mai devreme ca sa avem timp sa ne pregatin,si asta in fiecare dimineata

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am revenit cu partea a doua...

lali pai cum sa nu ne fie dor de tine?
getik esti femeie sau barbata?pune mana si fi ferma si pe pozitie
ema weekend placut fata si te asteptam maine la o barfa
picky nici sa nu crezi ca o sa reusiti sa-l mai schimbati pe tony,el asa a fost invatat,si asa o sa cresca ..off,bine ca nu a fost decat fasole si nu altceva mai mare..poti sa o lasi sa te "ajute" ales,dar musai sa stai cu ochii pe ea si sa nu mai bage in gurita
mady bai frateee, ce fumei sunt si acolo,de parca nu esti clienta lor fidela si metreu te coletaresti..Da,asa e,ai drepatate..au fost la incepat cateva postituri,apoi nu au mai avut placerea sa intre pe aicea..
getik nu m-a facut mama critic,dar pot spune sincer ca imi plac tare mult cum au iesit
picky nu am petrecut deloc,doar ca am avut treaba cat china..si azi sunt tare ocupata..am cupamrat cu fratele meu un porcule de vreo 80 kg si baietii tocmai ce au plecat sa rapuna bestia ca sa imi dea mie de lucru pentru mai tarziu .
lavi cunoastem..parca au radar kinderii astia cand e vorba sa plecam si noi putinSe pare ca da,si-a tras remorcuta noua..si tocmai de la hunedoara..Ai batut bine albusurile??sigur data viitoare o sa iasa super

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

neatza, onorata brigada!!!

cris, moama... si nu stai calare pe bestie? wow... ai de munca, te compatimesc. la posta e o babeta, care se misca precum melcul, si m-a vazut doar aia. daca ma vedea alta colega, macar mi-l tinea pana luni. ei, lasa, ca n-am murit, dar parca ma gandesc ca io nu fac asa la serviciu. de multe ori s-a intamplat sa vina cate o mamica sa ceara ceva la secretariat (eu lucrez la o scoala ca informatician) si m-am intors din drum, desi era trecut binisor de 16.

lavinia, sa-mi spui cum naiba faci tu poze la bijuriile alea de stau asa sculate?! mey, stau cu gandul la geanta aia de aseara. poate pot sa ma abtin . operatia nu va fi decontata de casa pt. ca nu are contract clinica cu CASMB-ul. asa ca am dat iama in cei care au sa ne dea bani si au zis ca saptamana viitoare se infiinteaza cu malaiul. asta inseamna 2000 de lei. asa ca mai punem noi 1100, doar sa fie bine la operatie. asta conteaza. aaa... si s-au oferit si socrii sa plateasca daca mai e nevoie. n-as vrea sa apelez la ei... dar nu fac mofturi daca trebuie .

getik, foarte frumoase martisoarele.

fetelor, a dormit mihaita fara maraituri si urlete. doar ca asta s-a intamplat fara ciorapi in picioare si nu l-am mai invelit asa des . oricum, ziua tot marait e si eu nu suport asa ceva, imi vine sa mor . e ca un copil razgaiat, care doar se plange si vrea de toate.

revin mai tarziu...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

nu fata,mi-o o mila de dihania aia de nuci nu-tui poti imagina,dar trebuie sa mancam nu?asa ca stau acasa cu sectoriciul si astept baietii sa vina cu el dezmembrat in 4 bucati..Stii ce repede il defrisez??In 4-5 ore nu mai ramane nimica din el si mai fac si curatam crescut si eu in leval si acus am ceva mai mult skil.Si eu mai stau peste programul stabilit chiar de mine,chiar nu ma lasa sifkletul sa fieu asa haina,dar uite ca mai exista si astfel de persoane..Ma bucur ca ati reusit sa rezolvati in mare cu banutii pentru operatietinem pumnii sa si decurga bine interventia.Eu mereu o culc pe miru fara sosetute,si daca peste noapte se dezveleste,pai tipa si ma duc sa o invelesc,sau mai nou incearca sa-si traga silgurica pilota pe ea.Nici eu nu suport maraitul aiurea,am alergie si fac urat de tot..doar ca in cazul meu are cine sa o invete prostul asta obicei ca altfel e un copil tare cuminte..asa terorist cum e el

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Eu nu cred ca mai am timp sa recuperez niciodata Acum e wkd, dar am atatea treburi de facut plus timpul pe care i-l dedic lui Vladut, nici sa respir nu mai apuc. Offf si mi-e tare dor sa stam la o barfa!

Incerc acum sa mai citesc cate ceva, sper sa mai apuc si sa raspund

La multi ani, Alecsandra si Edith! Sa cresteti mari, sanatoase si fericite!


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dimineata la amiaz Va dati seama ca acuma am facut ochi si eu si fiu meu? deci am nevoie de cafeaua ta Cris ca sunt foarte buimaca de cap.Sotu e la lucru, afara a iesit soarele dar pun pariu ca e dinala cu dinti si fina tot zice sa mergem la ea dar nu prea am chef sa vedem dupa ce ma mai trezesc umpic.
Cris da am batut albusurile bine de faceam demonstratie cu ele prin casa ii aratam sotului ca le intorc cu fundu in sus si nu cad, dar tot aveam umpic de morcov sa nu cada...spor la lucru la macelarit bestia
Mady care din ele? cea de lac sau cea de blugi? ma bucur ca reusiti sa faceti rost de banuti si bine ca aveti asa socri draguti si tin pumnii sa iasa bine si cu operatia...soacra mea il pune pe sotul sa ceara de la mama iti dai seama sa se imprumute mama mai bine decat ea, ce tupeu...hai sa nu deviez ca scriu o carte despre soacra mea si nu merita...deci ii era cald la Mihaita saracutul...Rares mi-a tot mieunat azi noapte cam vre-o ora plangea in somn apoi se oprea si iar incepea, pana l-am luat in pat umpic cu mine vre-o 5 mi si s-a cerut singur inapoi la el. Eu pe Rares il culc fara ciorapei si doar intr-un sac de dormit multi
Anna si noua ne e dor de tine si Vladut
Va gagici merg sa vad ce face fiu meu

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Neatza totla pranz..
M-am enervat de dimineatza ca m-a pus pe drumuri o tanti care trebuia sa-mi dea acte si bani,am plecat pe zapada asta cu masina,am f...benzina si somnul ca sotul a ajuns de la servici la patru dimi,si abia atunci ne-am culcat si nesimtita nu numai ca nu a venit dar nici n-a sunat desi stabilisem aseara la opt sa ne vedem la 10 dimi.Am sunat-o eu si mi-a zis ca a uitat complet..p..m..
e tare frumos afara nu e frig si e zapada....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mady, si Vladut se trezeste de multe ori pe noapte, dar daca ma asteapta fara sa planga sa ajung la el. A avut si el o perioada in care se trezea plangand f tare noaptea si il linisteam f greu, visa lucruri ce-l speriau, ca de multe ori imi spunea printre lacrimi cate un cuvant care ma facea sa inteleg ca a visat... Acum nu i s-a mai intamplat sa aiba vise urate si nici nu am descoperit ce le determina din ce se intampla ziua. Daca e marait sigur e de la dinti, lasa ca ies ei si apoi ii pune la treaba sa se invete minte sa-l mai supere pe baiat!
Getik, m-am uitat la bijuterii, pe zi ce trece progresezi sunt tare dragute.
Lavi, asa e, astia mici au radar, Vladut de cand am inceput serviciul se trezeste la 5 minute dupa ce ma trezesc eu, desi in wkd sau inainte dormea mai mult...Si in nicio dimineata nu reusesc sa ma pregatesc de serviciu ca e calare pe mine, sa ne jucam....asa ca in fiecare dimineata ma imbrac in 5 minute si imi iau micul dejun in drum spre serviciu Vladut nu doarme invelit nici sa-l pici cu ceara, eu il culc imbracat in salopeta simpla de bumbac si asa il stiu asigurat cu totul.... pe mine ma ia frigul cand ma uit la el, dar stiu ca el e rau de caldura asa ca nu-l infoflesc la somn.
Cris, ce dulce e Miru cu "de she?" Pai ai fetita mare daca nu tipa si pune intrbari sa-i dai explicatii, sa nu te mai aud ca-i zici ca e terorici Si la noi e f multa zapada, dar dupa amiaza incercam sa iesim putin, numai sa nu mai bata vantul prea tare. Si cand ma gandesc la ce trafic o sa fie maine cu zapada asta imi vine sa
Mada, off, si eu voiam sa te intreb daca te mai doare capul, dar acum ai si motive serioase sa te doara, ce femeie nesimtita si aia Pup Eva scumpa!

trimit din capitolul asta si incerc sa revin cu ce o sa citesc din celalalt

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, ce sperietura cu fasolea, bine ca l-a putut inghiti Eu cand eram mica am avut doua experiente legate de fasolea uscata, prima pe la vrro 7 luni, mergeam de-a buselea si am nimerit in camara unde am inghitit fasole cat a incaput in burta, mama nu stia nimic, si apoi la cateva ore am inceput sa plang fara incetare, si am tot plans... de la durerea de burta pana am facut kk, care era bob de bob de fasole Si a doua prostioara, cred ca pe kla vreo 3 anim, ca pe-asta o tin si eu minte, mama alegea fasole si eu ma jucam cu ea si mi-am bagat un bob in nas Asa ca mare grija, ca mintea copiilor merge mai departe de cat ne putem imagina

Ma duc sa hranesc copilul si revin apoi

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor sunt si eu pe aici dar fara chef de nimik

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput