Pana la ce varsta ne dragalim copiii ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Oh, Doamne, aveam o parere atat de buna despre aceasta persoana !

Ma doare cand cineva face afirmatii rautacioase, in special cand este vorba despre modul in care imi cresc copilul.

Multumesc ca mi-ati spulberat toate dubiile, induse de aceasta femeie.

Pe fetita o dragalesc si pupacesc doar cat vrea, iar in lipsa acestora, copilul sufera.

Cum as putea sa nu o mai alint, cand eu asta simt ?! Nu pot fi altfel cu copilul meu !

Probabil ca aceasta persoana si-a crescut copiii diferit, copii care sunt adulti acum. Iar mie a incercat sa imi dea la cap, fiindca nu intelege modul acesta de a te comporta cu propriul copil.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutu spune:

toata viata ii vom dragali
cand mai cresc, atat cat ne lasa ei
cunostinta asta a ta e sigur genul de om care spune proaspetelor mamici: "nu itine copilul in brate, ca se invata asa"

unde e mai bine, decat in bratele mamei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Si noi avem replica "Ti-am spus azi ca te iubesc ?"raspunsul lui in general e Da si atunci vine continuarea si il intreb "sa-ti mai spun?"Aici depinde de cheful lui dar pana una alta e DA.
Ce vreti avem numai 2,7 ani.

ali
Mama fericita de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

"Tratati ca niste oameni mari in miniatura!" Ce conceptii rigide! Si oamenii mari "se dragalesc". Nu stiu cum e la voi dar pe mine, de cand ma stiu, parintii mei ma alintau (ma alinta, c-a mai ramas doar tata) - pui, puiut sau cu diminutivul de la numele meu. Lucrurile astea vin din suflet, faci ceea ce simti. Pentru parinti ramanem copii toata viata, la fel simt si eu pentru copilul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Sper ca ne vom dragali cat mai mult! :) A mea e mare deja, 8 ani si ceva, dar e tare iubareata si vrea pupata si mangaiata inca. Uneori ne uitam la poze de cand era mica si ne apuca nostalgia si atunci o legan, in joaca ,sau ii fac mar ras cu biscuiti, ca pe vremuri.E atat de frumos! De ce sa nu ne dragalim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mama m-a dragalit pana cand n-a mai fost si imi lipsesc gesturile ei.Copiii am sa-i dragalesc si eu la fel atata timp cat si ei isi doresc asta.
Conflicte sunt ,e normal asa,insa trec repede .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput