Floricele de liliac mai-iun (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Buna seara !

Va multumesc mult pt urarile facute
suntem mai bine , adica nu am mai facut febra de 2 zile,si nici diaree, azi am avut un singur scaun dar nu a fost diareic.
Ne luptam sa mancam, ori nu ii place ce ii dau sa pape(ca deh tinem regim) ori nu are ea acum pofta de papa(sper sa ii revina)
Flory_blanca am incercat si asa, o mai pacalesc cand ii bag suzeta
azi dimineata m-a sunat si o prietena sa imi spuna ca si baiatul ei a facut enterocolita , cu varsaturi cu toate cele , deci tin sa cred ca este virusul in atmosfera, luara-ar draq
Sanatate multa tuturor copilasilor bolnaviori si mamiciilor multa putere sa putem avea grija de ei!
O seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ale, cand te uiti tu la tine si compari cum erai inainte de bebe si acum, ce vezi?

Ca mie imi pare ca ai crescut tare, ca ai alte preocupari (si nu ma refer doar la bebe).... Asa e?


Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

artu, eu tind ca cred ca am devenit mai matura si mai responsabila, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Of, creste numarul bebeilor in suferinta???

Noi am facut-o ... "de oaie" azi: am lipsit din camera mai putin de 2 minute. Mult mai putin. L-am lasat in patul mare, asigurat cu perne pe fiecare laterala, tot in regula. In cele 2 minute a intrat mama mea in camera la el: copilul era in picioare la marginea patului tinindu-se de pat.
Ni se trage de la faptul ca aseara am repetat miscarea cu coboritul din pat, de citeva ori bune, iar azi copilul s-a gindit sa imi faca o surpriza. BIne ca nu a patit nimic si a stat asa, binisor in picioare. E minunat ca s-a intimplat asa! Imi faceam scenarii mii, in cap, despre ce ar fi putut pati. Doamne!
Dar gata, nu-l mai las in patul mare, never.

Si in seara asta, pentru a demonstra ca stie, a mai coborit de citeva ori din pat. COpiii astia nu inteleg ca exista o ordine in care se fac miscarile???


ALe, vezi ca exista suzete cu perforatii, speciale pentru dat medicatia. Noi avem, primita de undeva. Si suzeta cu termometru, de asemeni.

Va lasam acum, insa va rugam sa va gasim sanatosi pe toti/toate! Avind in vedere ce ne povestiti vom evita aglomeratiile, desi la inceputul saptaminii am dat o raita de citeva ore in Carefour, unde Mateo a condus masinutza caruciorului cu o placere nebuna.
Miine avem programare la un homeopat, care nu se bucura de prea multe recomandari, insa macar e bine ca nu are review-uri negative:D.
pupici



Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata!
Un ceai/cafea fierbinte!
Sanatate puilor bolnavi!
Sper sa nu se mai imbolnaveasca nimeni!
O zi frumoasa!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Neata!
Un ceai/cafea fierbinte!
Sanatate puilor bolnavi!
Sper sa nu se mai imbolnaveasca nimeni!
O zi frumoasa!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)
Neata!
Multu de cafea!Niste lecitina ai?(maine am primul examen)
Ai promis poze cu Mihaita



Cristina, mamica lui Sebastian Mihai,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
8 lunite frumoase


povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Intrebarea zilei:de cate ori fac kk bebelusii vostrii?
Sebi are zile cand face si de 3-4 ori.Nu-mi place deloc lucrul asta



Cristina, mamica lui Sebastian Mihai,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
8 lunite frumoase


povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata la voi !

Am avut o noapte mai buna, adica varful de temperatura a fost de 38.5, aseara la ora noua; la doua noaptea avea 38.2 iar de dimineata din nou, 37.9 . Inca suntem cu febra, insa evolutia e pozitiva; pe la zece o sa sun pediatra, insa cred ca prelungim perioada de standby cu inca 24 de ore.

Cris si Adelina face kk la fel... Si e atat de stinky ...

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
avem viata-n sange!
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

La noi face caca chiar si de 4-5 ori, cam dupa fiecare masa. Ar trebui sa ma ingrijoreze lucrul asta?

Cris-asa am promis, dar lipsa de timp ma omoara. Am poze la scarbici, dar nu pot instala FlashPlayerul (necesar si la FB si la webshot), iar in weekend sunt la copil si ajung acasa tarziu cu capul plin de cu totul alte treburi.

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Neatza,

Nicoleta, merci de cafea. Chiar am nevoie de una..

La noi e invers cu scaunele: odata cu (auto)diversificarea s-au redus de la 3-4 la 1 pe zi. Rar se intampla 1 la 2 zile.
Pediatra zice ca e normal sa se modifice frecventa, ori +, ori -, depinde de copilas, daca e hranit la san sau LP, etc.


Mergi la inceput