Pepenasi de iulie-august 2008 (206)

Pepenasi de iulie-august 2008 (206) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181-200,
201,202,203, 204, 205

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131

Sarbatoritii lunii Ianuarie:

4 1 Anastasia (ralirali),3 Cris (monalac),7 Matei (Caprioara),12 Ileanna,16 Alexandru (Dianami),17 Mandy (AlinaMaria),19 Serenity90,20 Adrian (madina71),21 anaco,26 Roxana01,30 atb, tiberica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Am iesit un pic in pauza de masa...si am ajuns la Mini Prix. Au reducerei de 50,60,70%. Am luat pentru Irina niste bluzite de pijama cu 4.5 si 2 perechi de pantaloni de trening tot cu 4.5 lei.

Astazi am si sunat la cabinetul oftalmologic de langa siptalul de ochi si am facut o programare Irinei. A fost o doamna foarte draguta care mi-a spus ca pentru copii se fac investigatii suplimentare chiar in cadrul spitalului.Sa speram ca va fi totul ok si va trebui sa facem doar un pic de gimnastica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

bobita, pentru cand ai facut programarea? sa imi zici cum a decurs operatiunea. si eu ma gandesc sa o duc pe Sofia. a inceput sa clipeasca f des atunci cand isi scimba privirea de la departe la aproape si invers. si se stramba si se increteste de parca s-ar chinui sa vada... Eu sper sa fie o prosteala a ei, avand in vedere ca e un "tic" aparut cam de o saptamana dar imi sta asa pe creier si nu ma pot linisti. daca stau sa ma gandesc, gaseste orice scama, orice maruntis. nu pricep de unde a aparut ticul asta....

--------------------------------------------
Marina21+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sper sa nu deranjez cu postarea mea, dar vin sa va rog 2 lucruri.

1. cele care aveti cont pe facebook, intrati si la "lumea mamicilor" si haideti sa fim alaturi de toti copilasii din lume!!
2. La umnitare, am adus un nou caz, este vorba de un baietel de aproape 3 anisori, bolnavior tare, cu multe malformatii cardiace. Are nevoie de banuti pt a putea fi operat in Germania. Il cheama Darius
Cazul il gasiti aici :http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160233



Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MARINA...am sunat ieri si ne-a programat pentru luni. Puteam sa mergem si astazi,avand program doar pana la ora 12, imi era greu sa ajung cu ea aici la ora 10, in conditiile in care ea se trezeste la 9. Asa ca am ales pentru luni ora 12.
O sa va povestesc.

CAMY....facebook nu am,dar voi citi la umanitare si voi participa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

LA MULTI ANI,ANACO!SA FII SANATOASA SI FOARTE FERICITA!

LA MULTI ANI SI PT FRATIOR DE PEPENAS ADRIAN DE MADINA!

LA MULTI ANI SI PT SERENITY!

mai e vreun pepenas cu suzeta?codrin o tine non stop in gura[inclusiv ziua],daca nu o gaseste plange pana i o dau,iar noaptea,la fel.de cate ori ii scapa suzeta,plange asa,in somn,pana i o bag din nou in gura.
la fel cand plecam de acasa,daca uit cumva s o iau,e clar ca vizita e compromisa,o cere intruna.
acum n am nervii tari sa i o iau,dar in vacanta de vara clar i o scot,ca nu se mai poate.
plus ca are maxilarul deformat tare,nu stiu daca e de la suzeta.

bobita,noi am fost la oftapro si infosan.eu recomand a doua clinica.
si noi tb sa ajungem cu codrin pt ca si lui ii mai ''fuge''un ochi din cand in cand.
dar ma voi duce dupa 3 ani,pt ca acum clar nu va coopera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui bobitamica

MARINA...am sunat ieri si ne-a programat pentru luni. Puteam sa mergem si astazi,avand program doar pana la ora 12, imi era greu sa ajung cu ea aici la ora 10, in conditiile in care ea se trezeste la 9. Asa ca am ales pentru luni ora 12.
O sa va povestesc.

CAMY....facebook nu am,dar voi citi la umanitare si voi participa.

Bobitamica-mami de fetita cuminte:)



multumesc mult!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

La multi ani,tuturor sarbatoritilor!!!Sa fiti sanatosi si sa aveti multe bucurii!!

Mona...merci de sfat!Noi am ales sa mergem la spitalul de ochi din Piata Lahovari. Chiar lipit de spital este un cabinet unde consulta si Monica Pop. Am inteles ca medicii de aici sunt foarte buni,iar pentru copii se fac investigatii chiar si in spiatal.
Si Irina cere zuzi,dar numai la nani si asta pana adoarme. Apoi o da singura jos...dar daca peste noapte se trezeste si-o ia singura si la fel..o tine pana adoarme. Nici mie nu-mi place ideea,dar nu pot sa o dezvat. Am zis ca o sa o las sa renunte singura. Si eu am avut suzeta pana la 3 ani si nu am nimic deformat. Nici la ea nu se vede ca ar fi deformat maxilarul. Dar mie mi-e teama pentru dintisori...sa nu faca ceva cariute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

noi am scapat de suzeta la 2 ani si 1 luna. brusc nu a mai avut!
de curand am scapat si de biberoane, sticlute etc dar inca mai tanjeste dupa ele...
in acest moment suntem la etapa cu pampersii.asta mi se pare cea mai dificila...

--------------------------------------------
Marina21+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

bobitamica eu i-am desfundat canalul lacrimal Ralucai cand avea 3 luni la Lahovari si am fost foarte multumita de atentia acordata.
mona nu stiu ce sfat sa-ti dau.Ralu era dependenta de suzeta si la 8 luni m-am hotarat sa nu i-o mai dau.A plans 2 zile si a auitat de ea,am avut noroc ca nu a inlocuit-o cu vreun degetel pt ca am prietene cu copii mari care isi sug degetelele...
De 2 zile Ralu vine ma ia de mana si zice:hai mami cu mine la wc sa fac kk sau pp.Sunt foarte multumita pt ca recunosc ca renuntasem la idee pana in primavara.

Mergi la inceput