Fluturasi de martie-aprilie 2011 (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

lalely unde mergeti la munte?

anaxena si eu sunt de acord sa schimbam parola.

fetelor, nu stiu cum s-a asezat bebelina mea ca asa simt cand misca, parca in col sau nu stiu exact,ca ma si doare, oricum undeva acolo jos. si se zbenguie asa tare. nici nu stiu cum sa mai stau.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!


roxy, si la mine e prima zi azi cand am simtit-o jos in col..niste lovituri de ma taia pe jos..si dureri si mai ca ma scapam pe mine mi-am adus aminte de prima sarcina cand asa a fost zilnic de prin luna a 8-a..

mami de Vlad 09.04.2009 si s34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Burtici, crema garmastan este numai pentru sini? am citit la o lista d ebagaj ca ar fi si pt fundul lui bb?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Burtici, crema garmastan este numai pentru sini? am citit la o lista d ebagaj ca ar fi si pt fundul lui bb?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 29+


eu stiu ca e pt sani

mami de Vlad 09.04.2009 si s34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Buna amiaza burticute! In sfarsit am recuperat de citit!
Astazi intram in saptamana 34,deci au mai ramas aproximativ 6 saptamani. Am pus si pozica noua, cu burtica. Suntem verzi la bucatarie, ne-a surprins tati in timp ce trebaluiam pe acolo!
In legatura cu indemnizatia cu intrare directa dintr-un cic in altul, asa stiam si eu ca nenorocitii astia au modificat legea ca sa ia mamele 600 Ron, nu indemnizatia din primul cic. Acuma sper din tot sufletul sa fie 1200. Sper pt altii, ca eu oricum nu voi lua nimik, in afara de concediul de 126 zile.
Oricum as vrea sa ma duc saptamana asta pana la biroul ce se ocupa de indemnizatii pt mamici,sa ma interesez, daca chiar nu o sa-mi dea nimik.


Feli cu Miriam in burtica 34 +
AMR 6S


off..vad ca sunteti mai multe care ati auzit varianta asta..
eu stiu ca a fost un scandal pe la TV cand au aparut normele dar credeam ca e vorba de cei 600 RON pe care au spus initial ca ii vor da pt perioada in care se suprapun 2 copilsi cu varsta pana in 2 ani ( adica nasti inainte de a face bb1 2 anisori )..si pe urma s-ar fi sucit, ca nu mai dau..dar recunosc ca n-am fost atenta si nici n-am avut timp atunci sa urmaresc ce discutau..
eu sper totusi sa fie o greseala...am citit si ce cerere au facut Asociatia MAME privind neconcordantele dintre lege si norme..si nu apare nimic de genul asta..ma gandesc ca daca era ceva aparea aici in cerere..
http://www.mamepentrumame.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=124:asociatia-mame-solicita-clarificari-min-muncii-in-legatura-cu-normele-metodologice-pentru-oug-1112010&catid=37:legislatie&Itemid=56

oare cand le vor publica pe cele finale ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

garmastan este pt sani

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

mandreeac

Eu vreau sa merg la medical city ...si asa s-a scumpit dincolo eco. Barem sa-mi vad micuta f bine.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 29+


Unde s-a scumpit la Polona???? adica 200 ron??????? Asta era pretul si inainte pentru trimestrul 2 si 3 de sarcina. In primul trimestru am platit 150 ron.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Ally Painea nu o fac cu masina de paine ci la cuptor am o reteta care nu necesita nici un pic de framantare doar amestecarea ingredientelor
Natyy acum incearca sa faca nanitili

viss pt constipatie ziceau la DR OZ ca o solutie este sa mancati 1 lamaie intreaga cu sare si dupa aia se bea un pahar de apa,incercati poate chiar merge


lavi in leg cu 1 salariu mediu pe unitate,eu stiu ca toate firmele sunt obligate sa-l dea pt ca orice contract la nivel de firma trebuie sa respecte conractul la nivel national la care face diverse adaugari .

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!



DIn pacate nu e asa,nici eu nu l-am luat, sunt bugetar,dar nu functionar public si ma aliniez la ordonanta 198....M-am documentat si certat chiar cu cele de la salarizare la nasterea lui Mati

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miki, ti-am dat ieri PM cu firmele,trebie sa fac rost si de nr celor care ne-au lucrat aici la apartament,darn-am apucat sa cer sotului, am fost cu banca azi, abia am ajuns acasa...N-am facut nimic mancare, nici calcat...si intr-o ora treuie sa-i iau de la gradi

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Miki, ti-am dat ieri PM cu firmele,trebie sa fac rost si de nr celor care ne-au lucrat aici la apartament,darn-am apucat sa cer sotului, am fost cu banca azi, abia am ajuns acasa...N-am facut nimic mancare, nici calcat...si intr-o ora treuie sa-i iau de la gradi

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


simona, stai linistita..mi-am delectat ieri ochii cu siteul acela de mobila..am mai studiat si eu netul..si in weekend o sa alergam iar ..

mami de Vlad 09.04.2009 si s34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

simo ce sa zic eu una asa stiam la ce am tot citit pe la legislative..in fine imi pare rau ca nu au beneficiat de acest bonus.

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput