sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@
Fetelor a-ti simtit si voi nevoia asta de a avea pe cineva alaturi? Mie imi lipseste sustinerea sotului de cand ne-am casatorit, iar acum unde stiu ca divortam parca-mi vine sa caut sustinere in alta parte si ma gandesc ca-i prea devreme, ca pot da peste un cretin si in situatia asta nu e bine.


da, am simtit si eu nevoia...mai ales ca nici nu mai aveam sustinerea ex-ului de mult timp (daca am avut-o vreodata).
si eu cred la fel, e prea devreme.
avem nevoie de o perioada de doliu sau de refacere dupa pierderea unei relatii.
asa ca citesc pana atunci vrute si nevrute pe net.
mi-a placut citatul acesta:
"Cand intram intr-o relatie trebuie sa o facem cu dreptul. Asta presupune sa stim ca singura perioada din viata in care avem cu adevarat nevoie de dragoste neconditionata este copilaria."
restul articolului aici: http://www.despresuflet.ro/forum/cuplu-f19/renuntarea-la-relatie-sau-cum-suportam-sa-ni-se-dea-papucii-t2037.html

PS: iti tin pumnii si eu!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Claudia, da, am simtit. Si in timpul casniciei mele mi-am dorit sa-mi foe cineva alaturi. Si eram disperata ca in veci n-o sa mai iubesc, n-o sa mai fiu iubita... S-au schimbat multe de atunci.

Dar cum zicea si Herra, nu te complica pana cand nu esti "curata". Ca nu te scoate nimeni din "l-ai parasit pt altul". Nu ca ar fi treaba lor, dar lumea asta e si asa atat de cruda...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Buna tuturor!
Cred ca cel mai important lucru pentru care majoritatea femeilor divorteaza este pentru ca nu au sustinerea sotului si ca nu se simt iubite si apreciate.

Eu dupa divort am iesit foarte ,,sifonata'' la capitolul stima de sine. Si acum dupa 2 ani mi e greu sa cred ca voi mai fi vreodata iubita, apreciata si dorita.

....dar fac eforturi, m-am apucat sa slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu dupa 3 ani de la divort si un an de la terminarea unei relatii demente vreau linisteee

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

DARIA si eu vreau liniste, dar o liniste cu ,,farmec''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

liniste poti sa ai si alaturi de un barbat... si neliniste poti si fara barbat...
zis-am una desteapta, nu?

Puiul meu cel mare a venit cu media de 9,56 noah sa ma laud si io

Anuscha spor la slabit!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Merci Gabi pentru sporul de la slabit.


Foarte adevarat ai grait cu linistea si nelinistea!

In alta ordine de idei, ieri fata mea a dat examen de centura alba la karate. A executat asa de frumos miscarile alea, am fost asa de mandra de ea. Uite asta este unul dintre momentele in care nu-mi pare rau ca sunt ,,mamica singura'' cu linisti, nelinisti si datorii diverse.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

acum am vazut ca si tu Gabi ai o ,,binecuvantare'' in plus azi. Felicitari pentru rezultatele scolare, asta da mandrie, ca banuiesc ca este in ciclul gimnazial si este mai greu sa ai note asa de bune.



Tre sa-i duci la pizza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumim Anna, felicitari si voua! Daaa, e clasa a 7-a kupilu'
La pizza nu megem, ca am fost deja luna asta Am pariat cu iubitul meu, ca pica guvernul pana-n 31 decembrie, si pt ca n-a picat si am pierdut la pariu, trebuia sa-i scot la o pizza Scumpa-i politica asta, ce mai....

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Seara buna
Felicitari copiilor si mamelor mandre
Noi ne laudam ca avem ghiozdan
Si asteptam vacanta, deja ne-au sunat prietenele sa nu cumva sa nu mergem in vizite Problema e cum ne impartim Si eu vreau sa-mi iau 3 zile de conced sa rezolv belele de sanatate
Maine la servici avem zi de kef costite la gratar
Asa ca tare bine ne merge

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput