sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

off...mai scriu si cu greseli de ortografie.....scuze............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Ce se stie despre femeile divortate care atrag barbati cu probleme? Ca eu nu stiu, dar de bagat in probleme sunt prima!

ANNA


toti barbatii sunt cu probleme... de aceea divortam, nu? De fapt ne-am casatorit crezand ca le putem suporta problemele, si divortam cand ne dam seama ca nu mai suportam. Iar noul venit are altfel de probleme pe care credem ca le putem suporta.
Of course, noi femeile, suntem perfecte, nu?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Categoric, Gabi sau mai bine zis multilaterale, multifatzetate ca diamantele
Ana, nu sunt zile identice. Ctaeodata e mai bine, cateodata mai rau. Si eu cred ca asa e sanatos si indiferent cine in ce situatie e, are zile bune si zile mai putin bune.
La noi a nins nu suport zapada

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Anna, gandeste-te ca totusi ai o casa, care-i a ta, ai o mama la care poti sta, tot nu esti singura pe lume... Daca serviciul nu e ok, poti sa cauti in alta parte, asta nu inseamna sa-ti lasi actualul serviciu, dar cand se iveste ceva, schimba-l. Sanatosi sa fim, restul e apa de ploaie

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Fetelor sunteti minunate, pe astazi sunteti binecuvantarea mea
Oricum mi-a mai trecut, noroc ca am de lucru. O sa ma mai apuce pe seara - de la treburile casnice, dar o sa incerc sa ma bucur ca am fata scolarita si ca tre sa calc o ,caramida'' de camasute.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

camasute? aveti si voi uniforma?
La noi e obligatorie bluza alba cu cravata scolii. Traiasca tricourile albe cu guler, alea nu tb calcate

Lasa treburile casnice, fa-le numai cele mai urgente (stiu cum e cand stai cu parintii, nu poti lasa totul vraiste cum ai vrea de multe ori, sa nu-i superi) si la joaca cu voi! ori afara, ori un camera

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

hihi, si io `st relaxata cu trebile casnice.
taica`mio sa faca apoplexie cand l-am anunat duminica lejer sa nu se streseze, ca noi nu ne stresam ca avem de mers la patinoar
ia luat 3 zile sa inteleaga bioritmul nou-nout non-stres

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

ok, la voi e altfel... eu fac pt ca daca nu fac eu, face mama... si mi-e rusine sa faca in locul nostru, ca si asa face ea destule pt noi

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

ok, la voi e altfel... eu fac pt ca daca nu fac eu, face mama... si mi-e rusine sa faca in locul nostru, ca si asa face ea destule pt noi

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert


de rusine si io ieri am spalat toate vasele, desi eu seara sunt obosita rrrau si n-am nicio tragere de suflet.
m-am "simtit" si am lasat bucataria -bec, imi era rusine sa-l las sa spele tot balamucul.
eu de obicei le spal dimineata, ma trezesc pe la 5-6 si cum n-am ce face smotruiesc asa silentios

Azi sunt tare fericita, a ajuns ghiozdanelul comandat dp net la colegul meu in Budapesta, abia astept sa ni-l aduca, yuhuuu.
Si tot Herlitz am ochit si un penar aici loco
Incet incet pregatesc stocul de hainute ... doar ca am avut un soc aseara, jeansii skiny pe care scrie 9 ani i vin fix
Deci am fata mare

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

LA noi la scoala este asa camasuta alba si vesta albastra. Vesta nu trebuie calcata, dar camasa alba da si fii mea freaca toate bancile si trebuie sa-i schimb camasa zilnic. Oricum am si eu un fix cu imaginea fii mi, ca sa nu zica nimeni ca e fata din familie disfunctionala.

Cu treburile casnice e cam asa: mama mea e in varsta si s-a cam subrezit si daca nu fac eu nu face nimeni. Eu sunt multumita ca sta cu veverita mea si ca face lectii cu ea.Nici eu nu sunt cu carpa in mana tot timpul dar sa le vad tot timpul pe toate cu sus ul in jos ma deprima.Eu seman cu mama pune-ma sa fac tone de mancare ca o fac, dar nu ma pune sa fac ordine ca nu o termin niciodata, mereu mai ramane cate ceva. Dar cand e prea mult ma streseaza. Acum la mine acasa e din seria,,prea mult'' si ma chinui de 3 zile sa le pun la punct, dar mereu apare cate ceva gen o mancare de facut, un joc nou de jucat, un articol, un, un si.......NU TERMINNNNNNNu vreau sa mai vbesc despre asta ca ma apuca nervii...........

Mergi la inceput