sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

eu am primit deja un martisor de la fiica prietenului meu:)







ce frumosssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ANNA


daaa, a fost un gest dragut din partea ei.
Nu prea ma are la suflet, si nici eu nu sunt genul care se baga sub pielea omului, dar imi recunoaste meritele De ex. de cand ii dau sfaturi lui taicsu legate de cumparaturi de haine pt domnisoara, de atunci are haine mult mai cool, decat avea inainte:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

O PRIMAVARA ADEVARATA TUTUROR MAMICILOR !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Neatza fetelor!
Voi nu mai spuneti nimic?
La noi merge totul bine spre mai bine Mi-am gasit linistea interioara si sunt sigura ca divortul e cea mai buna solutie. Cautam inca sa ne mutam, copii sunt sanatosi, deci nu-mi lipseste nimic
Am invatat multe in ultimul timp si ultimile 2 luni jumate au fost un adevarat cosmar... dar am trecut peste si ma simt asa de bine


Acum o saptamana eram la cumparaturi cu copii si am observat un tip care se tot uita (mi-era deja frica de acum asa de insistent ne urmarea) si dupa ce am ajuns in parcare si am bagat copii in masina, m-a abordat. Ca ma gaseste simpatica si ca vede ca am 2 copii dar poate e posibil sa fiu singura si am chef sa ies la o cafea cu el
M-am scuzat (nu stiu de ce) si i-am zis ca-s casatorita si a plecat jenat. Nu-mi dau nr. de tel prin parcari si nici vreo frumusete nu ma cred, dar mi-a inseninat ziua. Uite domne cu 2 copii de mana si tot sunt privita si am o sansa la un viitor frumos cu cineva alaturi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

wow Claudia felicitari!!!! Ai facut bine ca nu ti-ai dat numarul, dar totusi e fain sa te ia cineva asa prin surprindere:)

Eu am patit odata ceva asemanator, am iesit cu copiii la o pizza intr-o duminca, si cu 2 mese mai incolo statea un tip care se tot uita la noi. La un moment dat vine chelnerul si imi pune o cafea in fata, spunand ca-mi trimite domnul de langa noi... i-am dus la masa lui, i-am multumit si m-am scuzat, ca nu beau cafea deloc:) moamaaaa, ce suparat a fost:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Gabi, dar iti insenineaza ziua nu? Eu nu credeam ca mi se va intampla asa ceva vreodata, credeam ca numai in filme se intampla. Dar uite ca si tu ai o experienta asemanatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

da, iti face ziua mai frumoasa, dar sa vezi la ce comentarii s-au bagat copiii... ca la un moment dat ma si maritau cu el:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:


Tony m-a intrebat doar cine era El e inca mic sa ma marite si nici nu realizeaza inca prea multe, despartirea, caci locuim inca impreuna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna fetelor,

si eu credeam ca a trecut perioada nasoala...
dar baiatul e inca in starea de negare; aseara a plans o gramada, "mami te rog promite-mi ca incerci sa-l aduci pe tati acasa"; sau "tati te rog promite-mi ce te-am rugam - ca ne intram in normal si vii acasa".
asta in conditiile in care de-abia il adusese acasa, dupa al 2-lea we petrecut cu taica-sau, cu "noua" partenera, cu copilul ei de 4 ani si cu fosta mea cumnata.
nici o clipa numai el singur cu baiatul.
tot ce am putut sa-i spun a fost sa aiba incredere in mami si tati; ca acum e mai bine ca inainte; ca si mami a plans un timp, dar acum se simte mai bine...
plange si ca nu mai vrea la gradinita...uf.



Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Of, Doamne Herra ce greu trebuie sa-ti fie. Cred ca ti se rupe inima in mii de bucati cand iti vezi puisorul asa. Exact de asta mi-e si mie groaza.
Nici nu vreau sa ma gandesc la ce va veni, tot imi imi spun ca va fi bine ca va reactiona bine, dar nu cred.
Capul sus si multa putere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Herra, la noi era aceeasi problema, el nu avea curaj sa stea cu copiii. Voi de cand ati inceput weekendurile de cosmar? La inceput e greu pt toti, copilul simte nesiguranta voastra, tu accepti mai greu sa-l lasi la el, el nu stie ce sa faca, probabil si barbatilor le este greu sa fie cu copilul impreuna mai multe ore, fara o persoana (mami) care preia oricand copilul cu probleme cu tot... asa e daca barbatul nu e obisnuit cu propriul copil:( Va trece perioada asta, si va fi ok, primul pas trebuie sa-l faci tu, sa inveti sa accepti ca el merge acolo... Va trebui sa vorbesti cat mai mult cu copilul despre separarea voastra, despre noua lui situatie, cu mami intr-o parte si cu tati in cealalta. Va trebui sa inveti sa discuti cu fostul despre problemele legate de copil (la inceput e greu). Astea nu se invata in 2 zile... trebuie luni sau chiar ani...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput