sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Maru mersi mult. Medicul pediatru nu vrea sa-i faca nici u fel de analize si ma oftica.
Maine mergem iara la oftalmolog, sa vedem cum mai este. E a doua oara cand face si in ultimul timp se plange si de dureri de picioare.
Mai insist la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Claudia, cand a facut prima data infectia? Pentru ca la mine e prima data, dar tratamentul e cu steroizi de f lunga durata. Eu il fac deja de 3 saptamani, dar din cate inteleg, va dura luni de zile.
Ce tratament i-a dat? (steroizi si atropina?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Maru , prima oara nu am ajuns la medic caci era we si pana luni i-a trecut. Am crezut ca s-a spart doar o vena.
Acum a luat picaturi cu cortizon si medicul pediatru a dat ochii peste cap, ca el nu crrede ca e grav si-i dau cortizon degeaba.
Poate reusesc sa fac programare pt azi, la oftalmolog. Mi s-a parut controlul pra oberflächlig.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

deci nu a facut infectia de doua ori. Si mie mi-a trecut usor dupa prima vizita la optometrist, care a ridicat din umeri, ca nu stia ce sa zica. Apoi la o saptamana m-a luat o durere de cap imposibila, si am sfarsit la urgente. Am povetit pe blog ce am patit.
Deci tu esti abia la prima infectie, si oftalmologul trebuie sa se uite sa ii citeasca irisul, sa vada infectia. Daca e sa aiba celule infectate, le vede. Tratamentul e serios, si nicidecum nu trebuie sa il dai tu dupa ureche!

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@

Maru , prima oara nu am ajuns la medic caci era we si pana luni i-a trecut. Am crezut ca s-a spart doar o vena.
Acum a luat picaturi cu cortizon si medicul pediatru a dat ochii peste cap, ca el nu crrede ca e grav si-i dau cortizon degeaba.
Poate reusesc sa fac programare pt azi, la oftalmolog. Mi s-a parut controlul pra oberflächlig.


de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony 07.04.07 si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8455390b7c8da0bcea185a&source=category&category_id=all" target="_blank"> Nico 23.02.09
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Asta-i a doua oara cand face , dar prima oara cand face tratament si cand l-a vazut un medic . Tratamentul cu cortizon i la dat medicul oftalmolog, nu eu. Maine avem programare iara dar la medicul nostru (vineri era in concediu) si vedem ce zice ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Claudia, infectia la iris nu trece de la sine putere. Deci infectia netratata prima data a revenit in forta.
Eu zic ca nu ai de ce sa te sperii, fa-i tratamentul si fii optimista.
Totul o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Claudia cu sunteti? Si celelalte fete?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ce mai faceti, fetelor?
si baietilor?


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Eu bine, Binecuvantarea mea e, ca e ultima zi a Marei de bebelus, maine face un an, alta binecuvantare e, ca azi am un proces cu un fost angajat, care de fapt mi-a fost si prieten din clasa 1, adica de 33 de ani, si care intr-un final m-a facut la bani ... that's life, sau life is live ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

la multi ani Marei! de acum e printesa! Sa iti traiasca!

Mergi la inceput