sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Claudia, ma gindesc la voi! Ma bucur ca ai un avocat bun!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Multumesc feteor si eu ma gandesc la voi, caci fiecare dintre voi are povestea ei, mai frumoasa sau nu.

Daria ce chioara sunt, tu esti moderator, nu esti de mult nu!? Felicitari!

Happy, te-am citit aici si sunt curioasa, ce a mai facut tipul? a mai dat vreun semn?

Eu nu am avut ce face zille trecute si am intrat pe icq, mai toti dar toti cu care am vorbit sunt ori insurati ori intr-o relatie!. Oare de ce intra pe chaturi, de ce le fac asta partenerelor!?
Ieri era cat pe ce sa ies la un bar cu un tip, dar in ultima sec s-a amanat caci am zis sa mai chatuim si l-am intrebat direct daca are prietena, si clar ca are Si tot vrea sa iasa cu mine, l-am intrebat de ce-i fce asta prietenei, iar el cica, doar nu face nimic
Va dati seama ca nu mai ies nicaieri cu nimeni dar sunt scarbita, sincer mi-e greata de asa oameni.

Astazi ies cu 2 prietene foarte bune, macar de ele stiu ca sunt maritate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

iti impartasesc opinia.
majoritatea tipilor (ca nu pot sa-i numesc "barbati") cauta femei divortate cu care sa iasa sau sa intre intr-o "relatie" - au senzatia ca pentru ele nu-i nici o problema daca ei sunt insurati sau au prietena.
oare nu-si imagineaza ca majoritatea de asta si sunt divortate, pentru ca le-a scarbit in cele din urma genul asta de "oameni"?



Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Claudia, nu stiu ce inseamna la nemti "in curs de divort" dar te sfatuiesc sa nu te grabesti, sa nu te arunci intr-o noua relatie, ca ai destule pe cap acum.
Sa scapi cat mai repede de mizeria asta!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:



Binecuvantarea mea de azi: prima inregistrare a lui fiul meu la un studio de radio... inca n-a ajuns in emisiune, ca mai corecteaza...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

...Felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gabi, felicitari si aici, nici n-am stiut ce pregatesc copiii atomici
Si mii de multumiri pt indrumarea cu doamna doctor stomatolog, super tipa si i-a picat cu tronc Giulik asa ca nu ne-a refuzat, e o doamna dtpdv

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Felicitari Gabi, sunt talentati! Cred ca esti foarte mandra de el...

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumim, daaaa, mi s-a marit ficatul de atata mandrie

Daria ma bucur ca a fost ok doctora, si noi avem parere foarte buna despre dansa:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Claudia, eu am aceeasi infectie ca si copilul tau, banuiesc ca e iritis.
Eu lucrez la un spital pediatric universitar si am fost trimisa de urgenta la un profesor la spitalul de adulti universitar.
Normal ca am intrebat tot ce tine de boala, am colegi cercetatori in domeniu si m-am lamurit. Daca face repetat boala la ochisor, atunci ii vor da sa faca analize amanuntit: de singe, xray...
Pana atunci sa faca tratamentul cu seriozitate, sa ii faci tratamentul f serios, si sa fii optimista. Daca vrei mai multe amanunte, daca vrei sa iti fac legatura cu un pediatru reumatolog roman de aici, da-mi un pm. Imi pare rau ca nu am vazut postarea ta mai devreme.

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@

Eu nu mai vad luminita de la capatul tunelului. Sunt pur si simplu la pamant.
Copilul meu are o infectie la ochisor care arata ca e posibil sa aiba reumatism sau boala autoimuna. A primit trimtere pt analize , sper din suflet sa nu fie ceva grav. Are a doua oara ochisorul umflat si dureri de picioruse. Dureri de burta de ca. 7-8 luni si mereu mi-au zis ca nu are nimic. Maine cred ca nu o sa-mi pot tine gura la medic, ca ar fi putut de mai mult timp sa-i faca analizele la sange.
Dumnezeule mare te rog, sa nu aiba nimic copilasul meu iubit!
Asta fuse cireasa de pe tort.

Ieri am fost la avocat sa bag divortul si mi-a zis ca daca sotul semneaza ca suntem despartiti de mai mult timp, egal cat (vreau sa facem 8 luni sa nu bata la ochi) nu dureaza decat cateva luni, nu mai trebuie sa stam in anul despartitor.
Si acum bomba, am aratat avocatului o scrisoare ce am primit-o ca am o amenda de platit (ca nu am platit cand a fost firma pe numele meu, asigurare medicala) si i-a cazut fata. Pot intra in inchisoare, nu stiu sa explic in romana, dar in mare, daca nu platesc ratele (ca s-au facut rate, adica socrii au facut, eu nu am stiut nimic) intru 6 luni in inchisoare. Simt ca-mi pierd mintile.
Avocatul, foarte dragut, o minune de om, a zis ca preia el si se ocupa sa ma scoata din rahat, il va da in judecata pe socrul meu, pt inseleciune, fara sa-i fi platit macar un cent.
Deci eu deocamdata nu mai vad binecuvantarile.
Sau ba da, am in jurul meu oameni care ma sustin si Dumnezeu mi-a scos un avocat de milioane, in cale.
Sper acum ca ai mei copilasi sa ramana sanatosi si eu sa raman intreaga la minte.

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony 07.04.07 si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8455390b7c8da0bcea185a&source=category&category_id=all" target="_blank"> Nico 23.02.09
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze




Mergi la inceput