sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Teoretic nu8 i a dat, dar si in vacanta de Craciun a zis ca nu au teme si copiii au venit cu dictari scrise pe caiet si doamna a apreciat si a notat chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

ok, atunci faci cate o dictare scurta in fiecare zi cu ea.Ceva ce ii place:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

nici o binecuvantare pe ziua de ieri? sau e vacanta si aici?
eu am una: am gasit (cu greu) bilete la Tudor Gheorghe - "Al cincilea anotimp, femeia"


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

l-am convins pe kupilul meu sa se impace cu prietena lui (a se citi prietena si nu iubita) dupa ce aseara a dat-o afara din formatia rock pe motiv ca a lipsit de la vreo 2 repetitii
Fetita saraca n-are nici o vina, doar a vrut sa mearga la patinoar... deh, are doar 11 anisori... dar azi s-au impacat si totul e ok intre ei

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Eu nu mai vad luminita de la capatul tunelului. Sunt pur si simplu la pamant.
Copilul meu are o infectie la ochisor care arata ca e posibil sa aiba reumatism sau boala autoimuna. A primit trimtere pt analize , sper din suflet sa nu fie ceva grav. Are a doua oara ochisorul umflat si dureri de picioruse. Dureri de burta de ca. 7-8 luni si mereu mi-au zis ca nu are nimic. Maine cred ca nu o sa-mi pot tine gura la medic, ca ar fi putut de mai mult timp sa-i faca analizele la sange.
Dumnezeule mare te rog, sa nu aiba nimic copilasul meu iubit!
Asta fuse cireasa de pe tort.

Ieri am fost la avocat sa bag divortul si mi-a zis ca daca sotul semneaza ca suntem despartiti de mai mult timp, egal cat (vreau sa facem 8 luni sa nu bata la ochi) nu dureaza decat cateva luni, nu mai trebuie sa stam in anul despartitor.
Si acum bomba, am aratat avocatului o scrisoare ce am primit-o ca am o amenda de platit (ca nu am platit cand a fost firma pe numele meu, asigurare medicala) si i-a cazut fata. Pot intra in inchisoare, nu stiu sa explic in romana, dar in mare, daca nu platesc ratele (ca s-au facut rate, adica socrii au facut, eu nu am stiut nimic) intru 6 luni in inchisoare. Simt ca-mi pierd mintile.
Avocatul, foarte dragut, o minune de om, a zis ca preia el si se ocupa sa ma scoata din rahat, il va da in judecata pe socrul meu, pt inseleciune, fara sa-i fi platit macar un cent.
Deci eu deocamdata nu mai vad binecuvantarile.
Sau ba da, am in jurul meu oameni care ma sustin si Dumnezeu mi-a scos un avocat de milioane, in cale.
Sper acum ca ai mei copilasi sa ramana sanatosi si eu sa raman intreaga la minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multa sanatate copilasilor! si tie!

asta e important, restul le poti duce!
iti tin pumnii!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Claudia, exact asta iti spusesm si eu, unele datorii intra la inselaciune si se poate ajunge la inchisoare. Sper sa lasi grija fata de socrii tai la o parte si sa faci ce zice avocatul. Tu esti un om tare incercat acum, divortul chiar ca e cea mai mica problema a ta. Dar o sa iesi din ele! Tu vorbeai germana cind ai semnat acele acte? ai avut traducator autorizat de fata? Vezi ca asta e un amanunt f important! Sanatate multa copilasului!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Claudia , multa sanatate celui mic si putere pt tine sa treci peste toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Vikinga, vorbeam dar nu verhandlungsvehig, si nu era absolut nici un traducator acolo.
Azi am asteptat telefonul avocatului si spre seara mi-am amintit ca am uitat sa-i spun 2 cifre din nr mobilului. Maine dimineata il sun.
Am o incredere oarba in avocat. Este exact cum mi-as fi dorit sa fie.
Nu ma mai intereseaza ce se intampla cu ei, caci nici ei nu s-au gandit la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Claudia, mult sanatate puilor si sa iasa soarele si pe strada ta

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput