Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

Morgano

3297 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMorgano Adauga semn de carte la raspuns Trimite Morgano un Mesaj Privat
N-ar fi rau sa aiba un frate, ca exemplarul e reusit de-a dreptul
Zic asta dupa o seara prelungita la beri

Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com
Mergi la inceput
anuscha2009
anuscha2009

603 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianuscha2009 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anuscha2009 un Mesaj Privat
Herra stii cum e - niciodata sa nu spui niciodata - nu vezi cum a gasit-o roker-istul pe Morgano? Fac pariu ca acum 2 luni nici nu se gandea ca o sa faca o seara prelungita cu beri.

Aseara eu am iesit cu fii-mea la mall si am lasat-o la un loc de joaca. Plimbat singura prin magazine, probat rochii care nu-mi veneau=depresie.

Dupa care m-am gandit la faptul ca acum sunt libera ca pot sa ma plimb cat vreau sa ma uit unde vreau si mi a trecut depresia.

M-apuca alta cand ma gandesc ca mai am un pic si se face luni si tre sa ma duc la munci - bine ca e copila in vacanta!

ANNA
Mergi la inceput

Morgano

3297 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMorgano Adauga semn de carte la raspuns Trimite Morgano un Mesaj Privat
Anusca.... nici acum 1 sapt nu ma gandeam.... ca doar nu exista inca prin peisaj. Dar cum a zis el: vazut, placut.... sa vedem ce o iesi.

Si nu vorbiti de kg, ca nush ce naiba a dta in mine o foame de prostii ceva incredibil... si asa sunt peste limita mea admisibila

Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Anna, probeaza si tu rochii mai mari ca asa fac eu de obicei...
Noi suntem in vacanta, pe copii le-a apucat piscina, le-am trimis la doctor de dimineata dupa adeverinte, daca vor abonament, sa se lupte. In 10 minute aveau adeverintele in mana- altadata eu stateam cate 1-2 ore dupa o adeverinta noah asta e, incepatorii au noroc...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert
Mergi la inceput
anuscha2009
anuscha2009

603 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianuscha2009 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anuscha2009 un Mesaj Privat
Fain Gabi cu inotul iarna si eu imi doresc. Dar aici abonamentul la o piscina privata costa peste 600 de lei pe luna si eu nu prea imi permit deocamdata.

aSA e Gabi daca probez lucruri mai amri am simt mai bine.....dar stau pe mine tot ca dracu

Eu nu stiu ce activitati de vacanta sa fac cu pitica. M am gandit ca in fiecare zi sa faca cate o lectie ca sa nu uite.

Tot am fost putin dezamagita de doamna asta invatatoare, mi a demonstrat pana la coada ca nu prea imi cunoaste fata.

ANNA
Mergi la inceput

Yasmine

1882 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Yasmine  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Yasmine Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yasmine un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Azi am pus-o de o iesire in familie, am mers la aquadrom, cu multe bazine, trambuline si topogane, si am luat-o si pe Mara, bineinteles si omu din dotare, ca singura cu 3 copii nu ma prind, poate mai incolo cind va merge in picioare Mara. A fost super, pana si Mara dupa maraieli incipiente s-a balacit, a fost supercuminte si a dormit dupa 2 ore. Acum suntem cu totii molesiti dar ne-a prins bine.
Va imbratisam.

>>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
C+AN+YS+ML

Mama ei de piscina, rezultatul e ca Mara e mucoasa, tuseste, ma tine noaptea treaza, alta data ma mai gandesc daca merg cu Mara la piscina pana nu sunt afara 30C.

>>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
C+AN+YS+ML
Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat
Eu azi sunt happy tare, chiar daca e luni
Am mai mers cu o tura de hainute la copilasii saraci, am terminat restu` de coletarii la birou sa nu pierd vremea acasa si de maine am 3 zile concediu, yuhuuu
Astept maine verdictul de la doc, io, pediatra si fetele de iulie-august zicem ca am astm deci mai rau sa nu fie
Abia astept sa lenevim cu Giulik 3 zile
Weekendul a trecut prea rapid

La Bors / Oradea e un ger ...

Sanatate Marei

Anushca, detaliaza despre invatatoare .

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Editat de - szivarvany on 31/01/2011 14:48:20
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Fain Gabi cu inotul iarna si eu imi doresc. Dar aici abonamentul la o piscina privata costa peste 600 de lei pe luna si eu nu prea imi permit deocamdata.

aSA e Gabi daca probez lucruri mai amri am simt mai bine.....dar stau pe mine tot ca dracu

Eu nu stiu ce activitati de vacanta sa fac cu pitica. M am gandit ca in fiecare zi sa faca cate o lectie ca sa nu uite.

Tot am fost putin dezamagita de doamna asta invatatoare, mi a demonstrat pana la coada ca nu prea imi cunoaste fata.

ANNA

a noastra-i de oras:) (adica piscina). Am mai gasit una privata, cu abonament de 8 sedinte la 60 de lei, bazinul e mic, dar pt noi ar fi de ajuns, insa e fara antrenor. Am zis sa mearga macar 1-2 luni cu antrenor cu tot, sa invete mai bine, dupa aceea ramanem la piscina asta mica, mi se pare mult mai ok, si e mai aproape.

Mergi la inceput
anuscha2009
anuscha2009

603 Mesaje
GABI NU TI E FRICA CA RACESC?

ANNA
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
nu.
Mi-a fost de fapt un pic ieri, ca n-aveau uscatoare de par dar azi mergem cu uscator cu tot. Pe fiimea n-o mai duc in graba, cu ea voi cauta alta locatie. Pentru ea nu ar fi ok stilul asta, antrenamente de 3-4 ori pe saptamana, si asa vine rupta de la scoala. Prefer ceva in weekend, unde merg si eu cu ea.

Anna: lectii sa faci asa la mod de joaca, de ex. scrabble sau monopoly, unde exerseaza ori cititul, ori socotitul. Daca doamna nu i-a dat teme pt vacanta, nu o chinui:)

Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com