sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

herra, si eu tot asa ca tine.
Unde-i gassiti mai fetelor, s-au v-ati internat toate la spitalul ala cu medicii aia sexosi?
Vreau si eu unu sa ma tina in brate, o fi de bine sau de rau.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Buna fetelor,
spun si aici deoarece multe dintre voi aveti copii si ati trecut prin asa ceva:
Fetelor voi cum ati proceda daca puiul vostru ar fi pupacios si iubitor cu orice misca in jurul lui?Eu de mica am iubit-o,pupat-o si dragalit-o cat am putut de mult,mergand pe ideea ca o viata am si trebuie sa ma bucur de comoara mea cat pot de mult.Sa ne bucuram una de cealalta cat mai mult
Si bunica ei si sotul meu toti o pupam si primele cuvinte pe care le-a invatat inafara de ce vorbeste ea de obicei au fost"dragoste" si 'iubire'..si repeta "dagoste,ubile" la tot,asociind contextul,nu intamplator.
De vreo cateva luni micutza mea vrea sa pupe tot ce prinde.Mutzunache din desene animate,televizorul,calculatorul,pana si samponelul ei de baie ,caditza si tot ce o inconjoara.Daca ii desenez sa zicem un patrat ea sta,se uita si zice"pupa' si se apleaca sa sarute desenul.I-am spus ca lingura de metal e buba si stie dar zice bland.."pupa' si trebuie musai sa-i dau coada lingurii sa o pupe.Mai trimie si bezele dar ea vrea sa imbratiseze si sa pupe pe toti si toate.Masina ,caruciorul..si se supara daca-i spun ca nu-i voie.Daca se cearta cu vreun copil de la jucarii se duce imediat la el si zice'pupa'si face tot posibilul sa-l pupe.
Acu` sa zicem ca e cu mine,dar cand va merge la gradinita sau cresa...cresa mai curand ca are doar 1 an jumate ce o sa faca?Ca nu poate sa pupe pe oricine si orice.Acu` nu e rau ca e blanda si iubitoare dar vor fi chestii..pentru inceput la cresa cand nu voi fi eu lanaga ea sa-i spun ce si cum.Cum s-o conving ca nu chiar tot merita sa fie iubit si pupat?
Am incercat sa o invat sa fie blanda sa imparta jucariile,sa iubeasca dar acu` ea crede ca toata lumea e ca ea si debordeaza de iubire...cu copiii prietenelor mele se joaca tare frumos intre ele nu se cearta nu e agresiva,dar va intra in comunitate unde sunt copii multi si unii prost crescuti,de asta mi-e teama.E cea mai mica din grupul nostru dar desi celelalte se cearta intre ele tot timpul, cu ea toata lumea se impaca bine.Va veni insa vremea cand va descoperi ca nu toti sunt ca ea si as vrea sa o pregatesc.A,si nu e o mototoala sau ceva asemanator.Are personalitate,stie ce vrea,nu poate fi pacalita, stie sa si analizeze situatiile dar se pare ca ajunge la o singura concluzie...ca totul merita pupat si iubit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Claudia, Herra..... nu e repede dc sufleteste sunteti libere, ce naiba... o viata avem

Cred ca-i cam gasim la spitalul www......... ne dam pe net.ro... unde naiba sa gasesti pe-afara cand iesim si noi cand putem?



Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra

eu nu vreau numai detalii...vreau si io unu'





ce taree
vreau si eu unu...Intreaba-l nu mai are frati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Anusca, tu ai un avantaj: vazushi d'aia vrei un frate de-a lui

Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Callipso: va invata pe parcurs. Nu va fi tot timpul asa de pupacioasa, vor fi si etape de cactus Cu bataile si certurile de la cresa, legea e urmatoarea: unii se bat, altii sunt batuti. Daca nu-i convine, sa bate si ea... La noi fata era mai batausa, baiatul era tot timpul victima. Si au fost la fel pupaciti acasa, poate fata un pic mai mult, ea fiind mai lipicioasa si mai posesiva cu mine.

Fetele, grija cu rockerii... nu uitati de casti de protectie cand va urcati pe motorete

Daca gasiti familia aia cu multi frati neinsurati si rockeri toti, sa-mi ziceti sa-mi pregatesc rochia de domnisoara de onoare

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io ma ofer de don`soara de onoare, nasha, ce vreti voi
In rest io zic pas

Calipso, ce bine ca e asa pupacioasa Profita cat poti tu.
Si bine zice Gabi, viata de cresa-gradi scoate leul din fiecare Cel putin Giulik acolo si-a aratat coltii in grupa mijlocie


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Sper si eu pentru ca ea deja e leu ca si zodie si are personalitate foarte puternica.Dar concluzia ei chiar dupa ce se mai ciocneste de cate ceva si dupa ce face na-na-na este..."pupa" si pupa cu foc obiectul respectiv.Asa usi pupate nu am avut nicicand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Azi am pus-o de o iesire in familie, am mers la aquadrom, cu multe bazine, trambuline si topogane, si am luat-o si pe Mara, bineinteles si omu din dotare, ca singura cu 3 copii nu ma prind, poate mai incolo cind va merge in picioare Mara. A fost super, pana si Mara dupa maraieli incipiente s-a balacit, a fost supercuminte si a dormit dupa 2 ore. Acum suntem cu totii molesiti dar ne-a prins bine.
Va imbratisam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Citat:
citat din mesajul lui herra

eu nu vreau numai detalii...vreau si io unu'





ce taree
vreau si eu unu...Intreaba-l nu mai are frati

ANNA


lasand gluma la o parte, nu prea am sperante sa dau curand peste "cineva" adevarat.
azi iar am plans - copil tusitor, taica-sau isi da cu parerea (de fapt cu parerea noii dne din dotare).
iar copilul, vazandu-ma ca "storc lacrimi", vorba lui, a venit cu o foaie pe care copiase "and justice for all" (am in dormitor 2 pernute cu Metallica)
eh, numai de-ar fi asa...
o noapte buna!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput