sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

sa ne numaram binecuvantarile (cap.8) | Autor: Gabi_K

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit la capitolul nou! Sa avem cat mai multe binecuvantari, si cat mai putine greutati si probleme!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

:) da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa fie un xapitol plin de optimism, vesti bune, sanatate si bucurii si bani
Deh, incurabila`s, Morgano, nu da

Azi sunt libera, nush daca am scris dincolo si ne-am apucat de ordine ... daca n-am fi doo puturoase si comode si n-am avea altele de facut - io cu pc-ul, Giulik isi tooot schimba cerceii, am fi terminat pana acum trebile

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

daca as avea de ales intre facut ordine, sau pc si schimbat cercei, nici eu nu m-as apuca sa fac ordine dar si asta e o binecuvantare, nimeni nu ne ia la rost din cauza harababurii din casa

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Hello si de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Alice, draga. Mai acum se stie ca femeile divortate mai atrag si barbati care au o problema ori chiar mai multe.Sunt unele tipare. Cum de ex sunt "barbatii bine" atrasi de fete tinere, studente, li se pare normal si deloc jignitor sa le dea fetelor de o chirie, o bluzita ceva si astfel sa-si intretina iluzia unor sentimente.La fel, sunt barbati care in sine lor tind spre femei deosebite dar care din diferite insuficiente reale ori inchipuite, frustrari, stiu ca nu ar putea avea o astfel de femeie decit atunci cind ea e intr-o pozitie vulnerabila. Adica cind ea e deceptionata, el e umarul pe care ea poate plinge, cind ea e dezamagita in dragoste si crede ca ea e vinovata, ori trece prin faza "aia" cind nu se mai vede frumoasa, atragatoare, desteapta indeajuns de mult si uite atunci e vremea prielnica pt o broasca care se joaca de-a printul.Ok, sunt si situatii la margine, cu deraiati care se simt excitati de femei insarcinate, in luna maxima chiar. Astia is alta poveste.Ori barbati care cu buna stiinta pindesc femei vulnerabile.Si totusi atitea femei divortate si-au refacut viata, inca putem spera ca mai se gasesc din plin si barbati normali.Atitea femei au mai atras si barbati indoilenici, mamagiuliei, yasmine, io, sa nu te gindesti ca esti prima de pe fata pamintului.Aiurea cu adevarat e sa ramii linga cineva de gen.Eu despre S. inca nu pot sa-mi fac o opinie clara, daca e prea tinar, inca cu gargauni in cap, daca e pericluos, daca e un ciudat si asa mai departe.Nici tu nu-l cunosti destul de bine.Si tocmai de asta, ca nu-l cunosti destul de bine, e inacceptabil ca ti-a intrat in casa si ar fi fost inacceptabil ca el sa mai ramina.Nu ai fost destul de prudenta. In rest, S, pina la urma nu ti-a promis nimic, nu ti-a fagaduit ca se va face manager in 2 luni, el isi traieste viata cum il duce capul. A plecat cum l-a dus capul, probabil se simte bine cu el insusi.Dezamagirile si pretentiile ca el sa fi facut asa ori asa, iti otravesc inima degeaba.Pt ca el nu ti-a promis nimic.Tu ai pus in el prea mult. L-ai inzestrat cu niste calitati pe care el pur si simplu nu le-a avut niciodata.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Ce se stie despre femeile divortate care atrag barbati cu probleme? Ca eu nu stiu, dar de bagat in probleme sunt prima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Aveti dreptate toate si va multumesc

A fost o greseala din care am invatat multe despre mine, despre comportamentul meu si mai ales cum sa evit situatiile astea in viitor... A stiut partile mele sensibile si a profitat de ele: mi-a spus ca este in depresie, intr-o situatie limita pentru ca nu mai avea bani si ca se gindeste la sinucidere. De sarbatori! De asta am incalcat legea-lege pentru mine de a nu baga pe nimeni in casa... Nu il puteam lasa in strada.
Dar, treptat si oarecum cauzat si de comportamentul lui, nevoia asta de a-l ajuta si proteja, a disparut la mine. Si apoi m-am detasat si i-am cerut sa isi vada de viata.
Da, as fi vrut sa aiba un alt final, sa dam mina si sa ne despartim prieteni, dar el a ales modul asta, din motivele lui.
Nu mai stau sa analizez pentru ca nu ma priveste. Eu sint responsabila de ceea ce fac eu si de alegerile mele. Atit.

Deci, o mare binecuvintare: am invatat o lectie, sint mindra de mine si merg mai departe. Fetele mele si eu sintem prioritatea in viata mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy_lady spune:

Happy, ultimii trei ani pe care i-am petrecut zbatandu-ma sa ies intreaga la minte dintr-un divort, mi-au schimbat complet perspectiva asupra oamenilor pe care-i credeam apropiati, si m-au invatat un singur lucru: numai noi contam! Nu mai investi grija, ganduri, bani in nimeni din afara familiei tale imediate (copii, parinti); se descotorosesc toti de tine cu nonsalanta si cu atat de multa nepasare...Si ce conteaza ca atunci cand ai facut o fapta buna n-ai asteptat nimic in schimb, nici macar un multumesc, dar daca-ti calca si cu bocancii-n suflet, n-ai cum sa ramai senina. Doare rau, stiu! Asa ca mai bine renunti la a fi atat de grijulie fata de semeni, iti pui platosa de nepasare, si-i lasi pe toti sa doarma cum isi astern! Garantat o sa fi mai linistita si cu mai multe resurse pentru fetele tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Foxy Lady, welcome to the club!
Ai dreptate, mantra mea a fost mereu pina acum: copiii mei sint prioritea mea...copiii mei sint prioritatea mea! Si binecuvitarea mea cea mai mare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Buna dimineata!
Va salut pe toate si va admir ca puteti sa va traiti si sa va vedeti binecuvantarile.
Astzi m-am trezit prost dispusa. Mai prost dispusa ca ieri, ca alartaieri si sper ca maine tristetea mea sa fie doar o amintire. Incerc sa ma gandesc la binecuvantarile mele. Bineinteles ca ,,veverita'' mea este prioritatea mea nr. 1, dar totusi ma simt vulnerabila material, social si simt ca nu-i pot darui tot ce are nevoie;de la o familie intreaga, la confortul pe care si-l doreste. Si nu stiu ce sa-i raspund la intrebarile ei; eu de ce nu pot sa merg in tabara de ski? eu de ce...?
Imi liseste ceva, dar nici macar nu stiu ce-mi lipseste. Am un serviciu pe langa faptul ca e prost platit nici nu ma satisface profesional, drumul serviciu-casa-activitati casnice reprezinta painea mea de toate zilele si acum mai stau si la maica-mea, deoarece casa noastra este inchiriata si chiria de acolo ne ajuta pentru plata ratelor. Nu mi spuneti sa ies in oras cu fata mea, cu prietenele - asta cade, deoarece nu avem bani.
Nu sunt o deprimata cronic, pur si simpu asta e o zi in care imi vad mai mult frustrarile decat binecuvantarile. Oare am ochelari de cal azi?

Mergi la inceput