Puiuti de Randunici 2008! (475)-INGERASULUI ILINCA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Miha! Alifie de marul lupului...e o gama de produse naturiste din Muntii Apuseni...O sa ma pomenesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Razvanici a inceput scoala la 6 ani 9 luni, iar Rebecca o sa inceapa la 6 ani si 8 luni, e foarte bine asa din punctul meu de vedere. La aproape 8 ani mie mi se pare tarziu...
Din experienta cu Razvan si din ce aflam la sedinte in clasa intai se pare ca cei mai avansati (mai mari) se plictiseau foarte tare...trebuia mereu sa-i imparta in 2 grupe, pe de-o parte cei care abia invatau literele si de cealalta parte ce-i mai mari cu un an care stiau si sa citeasca... In fine, la mine pica bine, aproape 7 anisori.

Deea, bine ai revenit! Acum ma uit la pozici!

Fetele, multumesc mult de comentariile la pozicile de la ziua lui Razvanici de pe FB, citeam de dimineata si mi se umplea inima de bucurie, sunteti minunate.
Si pun linkul si aici pentru randunicile care nu intra pe FB.
http://picasaweb.google.com/mamiderebe/PartyRazvan2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

miha esti minunata si puternica!!!

nicoscuzestiam eu ca am uitat ceva-felicitari lui Stef-e un baietel minunat si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Miha, bine ai facut ca l-ai parat..ca ai si pe cine!!! Asa copil sa tot ai ca sa-l parasti!.
Nicoleta, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Miha , ai zis minunat, iar cu scoala la fel cred si eu, in final este o optiune de familie!

La multi ani, Cristina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Miha, stiu ce copil am, insa uneori ma intreb daca nu cumva cioara din mine nu vede asa de bine (am avut sentimentul asta dupa "esecul" de la prima scoala)... fiindca uite, este tipa de la hort care mai niciodata nu are o vorba buna (s-a mai schimbat intre timp, cred ca incepe sa i se ridice ceata). Ma intriga cand ceilalti sunt orbiti si nu reusesc sa il vada asa cum este el de fapt. Eu il incurajez si il sustin cum ma pricep mai bine, insa cand vezi cat sunt de nedrepti unii in aprecieri, nu se poate sa nu te supere... asa ca ma bucur cand vad ca este apreciat SI de ceilalti. Fiindca el este un copil bun si cine nu "vede" asta este fie rautacios, fie superficial. Ne lovim aici de prejudecatile societatii vis-a-vis de romani... si nu se poate sa nu ne afecteze... fiecare lupta castigata este un indemn ca trebuie sa fim noi insine. Imi doresc pentru Stefan sa fie apreciat pentru a putea fi el insusi in continuare. Gresesc? Nu vreau sa duca lupte interminabile... cu el insusi si cu ceilalti. Si uneori stii, gasim in ceilalti putere. El se simte bine asa cum este (uneori cam aerian, dupa parerea mea :) ), insa se simte bine sa fie si apreciat. Si eu ma bucur sa aflu amanunte cu + pe care altfel nu le-as afla (nu am cum sa-l vad cum se comporta la karate, la scoala...).

Uite, mergem la biblioteca foarte des, Stef citeste cu placere, dar, mai nou, si pentru un program de evaluare pe net, la care a fost inscris de la scoala (si el, si colegii lui).Iar bibliotecarul, foarte acru la inceput, si-a dat se pare seama ca suntem oameni ok, acum se comporta mai "normal". La inceput era chiar ironic, ne zicea ca de ce nu luam 10!! carti (luam cate 2-3-4 si Stef le citea foarte repede)! Incercam sa leg cate o conversatie cu el si parca era urs... Intre timp a devenit mai prietenos si asta ma face sa ma simt mai in largul meu cand mergem acolo. Sa fi fost fiindca sunte romani? Fiindca nu stiu limba?? In fine...

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LA MULTI ANI, Cristina!!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hello,ce fac fetele?
eu nu pot sa scriu prea mult, ca sunt la o colega in birou si o sa aiba nevoie de computer
multumesc de incurajari pe toate
Clau am vazut cateva poze de la cheful lui razvanici
deci, prima zi de gradi a inceput asa:asaca si in masina nu mai tacea ca sa mergem la gradi, era o algomeratie de nedescris plus ceata de rigoare si-mi era firca ca intraziem chiar in priam zi (ei zic ca la 8.30 inchid usa la gradi-teoretic, ca practic nu a fost asa...noi am ajuns pe la 8.40) a fost foarte incantata de dulpiorul cu buburuze, am intrat in clasa impreuna cu tati, d-na aincercat sa intre in vorba cu ea si sa-i dea jucarii, ea se uita ingamfata in sus, pana la urma a atras-o o masuta cu niste jucarii si s-a dus singura sa se joace, d-na a profitat de ocazie si ne-a zis sa plecam, am plecat, dar desteptii de noi am ramas pe hol sa ne uitam la meniu si peste putin timp a realizat ca nu mai sunt eu acolo ,a inceput sa planaga si sa ma strige,am auzit-o si ne-am ascuns dupa un perete....nu stiu daca ne-a vazut sau ne-a simtit ca suntem acolo ca ne-a gasit.....
am luat-o si am intrata cu ea in clasa, am linistit-o putin,si cand sa plec iar a inceput, dar d-na a zis ca se descurca cu ea sa plec....asa ca stau ca pe ace, dar daca nu m-a sunat pana acum inseamna ca este de bine......
mai revin, ca nu pot s amai stau la calc., va pup

PS scuze daca am scris gresit, am scris in graba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

nico,stiu ca stii

in situatia voastra eu as fi sincera cu el, i-as explica de unde vin anumite reticente (din ideile preconcepute ale adultilor), dar ca valoarea lui e aceeasi, fie ca e vazuta sa nu, sau minimalizata de adulti uraciosi.
totusi ma bucur ca se deschid incet incet si ca vad ca romanii sunt la fel ca ceilalti, unii cu mai multe calitati decat altii.

eu am avut mari probleme in state (doar ca sunt adult) pentru faptul ca am "indraznit" sa iau niste examene (la prima participare), la care colegii mei americani incercau a 7-a oara. au fost colegi (profi) care nu mi-au mai vorbit dupa aceea.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna ziua,

Va multumesc mult ca m-ati urat de ziua mea...
Iti multumesc Naty pentru fara lacrimi dar din pacate ele sint deja cotidianul meu.

Va pup mult ca v-ati gindit la mine.
Sper sa mai pot reveni zilele aceastea.
La multi ani Cristina



Mergi la inceput