After School sistem Waldorf

After School sistem Waldorf | Autor: crisiacob

Link direct la acest mesaj

Buna,

Are cineva cunostinta de infiintarea unui after school in sistem Waldorf? Singurul de care stiu este cel din cadrul scolii Ita Wegman dar nu stiu daca primesc si elevi din alta parte. Copilul meu va intra in clasa I la toamna la Liceul Waldorf si nu stiu ce o sa fac...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popovici2008 spune:

Si eu caut informatii despre un astfel de after-school; pana la urma ati aflat daca exista unul la care pot merge copiii care invata in Liceul Waldorf? (sa fie in zona, cu activitati specifice, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Absolventii de liceu Waldorf participa la examenul de bac in aceleasi conditii ca ceilalti absolventi de liceu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:

Da, desigur! Fetita unei prietene a dat examenul de bacalaureat anul acesta la Liceul Spiru Haret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana1 spune:

Din pacate la ITA WEGMAN nu se face pedagogie Waldorf, si parinti trebuie sa stie acest lucru cand se hotarasc sa aleaga. Acolo se aplica numai cateva mici principii Waldorf si atat. Acest adevar este sustinut de cei care cunosc pedagogia Waldorf si de site-ul Federatiei Waldorf unde sunt trecute institutiile de invatamant Waldorf acreditate. Un after-school Waldorf foarte bun s-a infiintat acum 2 ani si linkul catre aceasta institutie il veti gasi aici: http://www.clubwaldorf.ro/18-waldorf/37-club-waldorf.html

Mergi la inceput