Pufi de ian-feb 2010 (203) - LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le



simplicity, nu stiu daca ai vazut raspunsul meu, ti-a folosit vreun pic experienta mea ref intarcare? Multumim pt capitol!



de Isabela si Irina (februarie 2010)


Mi-a scapat raspunsul tau,am fost acum sa-l caut -cat timp avea Isa atunci?probabil ca aia ar fi solutia sa ii distrag atentia,dar la un moment dat tot la san va ajunge(incepe sa planga prea tare-am patit),cu LP nu e obisnuita(btw am o cutie de Aptamil desfacuta acum 2 luni oare mai pot sa folosesc laptele praf din cutia respectiva?)Multumesc ca mi-ai raspuns

Miremia ai spus tu la un moment dat ca nu e bine sa incepem intarcarea vara,mai era si alta perioada?ms


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."




De ce iti faci tu probleme pe care nu le ai. Crezi ca merge asa cu organizarea chiar la orice ? Relax ... poate se va intarca singura si atunci te consumi degeaba. Daca nu, cand vei considera ca e tmpul o sa vezi ce si cum. Nu ai de gand s-o intarci inca,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Sorina - tu ai cumva un dr pediatru care e si medic de familie de incredere? Ma intereseaza pentru nepotelul meu. Merci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le



simplicity, nu stiu daca ai vazut raspunsul meu, ti-a folosit vreun pic experienta mea ref intarcare? Multumim pt capitol!



de Isabela si Irina (februarie 2010)


Mi-a scapat raspunsul tau,am fost acum sa-l caut -cat timp avea Isa atunci?probabil ca aia ar fi solutia sa ii distrag atentia,dar la un moment dat tot la san va ajunge(incepe sa planga prea tare-am patit),cu LP nu e obisnuita(btw am o cutie de Aptamil desfacuta acum 2 luni oare mai pot sa folosesc laptele praf din cutia respectiva?)Multumesc ca mi-ai raspuns

Miremia ai spus tu la un moment dat ca nu e bine sa incepem intarcarea vara,mai era si alta perioada?ms


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."




De ce iti faci tu probleme pe care nu le ai. Crezi ca merge asa cu organizarea chiar la orice ? Relax ... poate se va intarca singura si atunci te consumi degeaba. Daca nu, cand vei considera ca e tmpul o sa vezi ce si cum. Nu ai de gand s-o intarci inca,nu?


subcriu... de ce sa te legi la cap daca nu te doare? tie iti e bine, ei cu titi ii e si mai bine... de ce sa strici un echilibru???

xela... nu ati stiut de diaree???
cu cat mai tarziu cu atat mai bine!!!



Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind!

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Nyny, Ioana, Sorina,Tomaca, Ele, Simply

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le



simplicity, nu stiu daca ai vazut raspunsul meu, ti-a folosit vreun pic experienta mea ref intarcare? Multumim pt capitol!



de Isabela si Irina (februarie 2010)


Mi-a scapat raspunsul tau,am fost acum sa-l caut -cat timp avea Isa atunci?probabil ca aia ar fi solutia sa ii distrag atentia,dar la un moment dat tot la san va ajunge(incepe sa planga prea tare-am patit),cu LP nu e obisnuita(btw am o cutie de Aptamil desfacuta acum 2 luni oare mai pot sa folosesc laptele praf din cutia respectiva?)Multumesc ca mi-ai raspuns

Miremia ai spus tu la un moment dat ca nu e bine sa incepem intarcarea vara,mai era si alta perioada?ms


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."




De ce iti faci tu probleme pe care nu le ai. Crezi ca merge asa cu organizarea chiar la orice ? Relax ... poate se va intarca singura si atunci te consumi degeaba. Daca nu, cand vei considera ca e tmpul o sa vezi ce si cum. Nu ai de gand s-o intarci inca,nu?

nu vreau sa o intarc acum;vreau sa se obisnuiasca sa adoarma si fara san,si sa ma pregatesc si eu psihic...


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le



simplicity, nu stiu daca ai vazut raspunsul meu, ti-a folosit vreun pic experienta mea ref intarcare? Multumim pt capitol!



de Isabela si Irina (februarie 2010)


Mi-a scapat raspunsul tau,am fost acum sa-l caut -cat timp avea Isa atunci?probabil ca aia ar fi solutia sa ii distrag atentia,dar la un moment dat tot la san va ajunge(incepe sa planga prea tare-am patit),cu LP nu e obisnuita(btw am o cutie de Aptamil desfacuta acum 2 luni oare mai pot sa folosesc laptele praf din cutia respectiva?)Multumesc ca mi-ai raspuns

Miremia ai spus tu la un moment dat ca nu e bine sa incepem intarcarea vara,mai era si alta perioada?ms


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."




Mie doar de perioada verii mi s-a spus, cred ca ma repet dar mi s-a parut logic argumentul...au mai multa nevoie de hidratare vara.

Eu inca nu ma stresez cu intarcatul. Mara oricum este 85-90% pe LM, ca sa nu o iau pe campii imi tot repet ca stiu ei mai bine ce au nevoie...

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Miremia multumesc de raspuns

Ariana si-a dat drumul dintr-o data la mancare,ca inainte nu imi manca nici ea,dar acum e mai bine parca,am ramas cu tzitzi dimi,pe la pranz/dupa-masa(cand vrea sa doarma) si noaptea,inainte eram non-stop.

Oare Dulcineea ce mai face?A. a inceput sa manance mai bine?A.iti trimite pupici Ariana(si nu ne mai vedem in iarna asta,poate la vara-daca mai doriti-ca nu mai mergem in tara)


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:



Am parcat copilu', devreme pentru noi, dar nu mai rezistam nici unul din noi 3 ii iese unul (unul sigur, se vede prin gingie, dar si al doilea e aproape) din incisivii centrali de sus si e de vis...


Xela, multumesc!
A fost frumos ca ne-am dezmortit putin si mi-am amintit de cat e de frumos sa fii tu si muntele, fara agitatie, manele sau alte fitze... Din pacate a fost foarte gheata, am reusit sa ajungem la cabana Ciucas dar cand am iesit desupra padurii era tare ceata, batea vant puternic, nu vedeai la 20 m in jur, asa ca n-am atins varful...nu-i bai, ca e munte pe care il tot urcam ca-i aproape de noi..

pitica a stat cu ai mei, s-au descurcat tare bine impreuna..a adormit mai greu, dar a tras 2 reprize bune de somn, una in parc, respirand aer curat de orasel de munte Au plimbat-o ai mei continuu de frica sa nu se trezeasca. A mancat de-a stins...sa nu cobesc, dar are o perioada tare buna cu mancarea, papa de ramanem uimiti...rontaie tot ce prinde.

Sanatate multa lui A. Imi pare bine ca ai trecut repede peste episodul de semi-butoi calma si optimista cum te stiu



Simply, Ele si celelalte fete care aveti in minte intarcarea....va doresc multa putere, mie mi s-a parut o perioada grea, de sentimente contradictorii...va doresc sa ia bebe decizia in locul vostru



Dece, sanatate multa tatalui tau


Urez de bine pufosilor sarbatoriti cat am lipsit, asa ca:
LMA Ema Iris sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa...ai avut parte de petreceri frumoase, si la munte, si pe forum(ati fost dementiale cu cap. 200)
LMA Ivan Bea, un brat de pentru cum iti cresti puiul...sa fiti mereu fericiti. Tortul ti-a iesit taaare frumos
LMA Petrishor sanatate multa!!!


MP, casa de piatra!

Sanatate multa pufilor bolnavi, dragii de ei...sa se vindece repede...

sa aveti o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut


Simply, Ele si celelalte fete care aveti in minte intarcarea....va doresc multa putere, mie mi s-a parut o perioada grea, de sentimente contradictorii...va doresc sa ia bebe decizia in locul vostru



mami de fetita finuta


Ma bucur ca v-ati simtit bine la munte si ca pitica a fost cumintica


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

LA MULTI ANI CATALIN!!!!!!!!!
SA CRESTI MARE SI FRUMOS , SA ITI DEA DOAMNE DOAMNE TOT CE E MAI BUN PE PAMANT SI SA FII FERICIT SA AI NOROC IN TOATE SI O NEVASTA FRUMOASA , DESTEPATA SI HARNICA!





ivan de ziua lui s-a trezit la 10.20.........
a dormit de pe la 2 pana la 4................si cam atat i-a fost somnul
ca abia la 12 a mai adormit.......


deja pe cand cu tortul era super obosit

15 oameni la masa

super galagie..................
mmmmmmmmm
asta e........
caldddddddddddddddddddd



nu am putut neam sa facem o poza buna cu el................
era foarte agitat


a primit o motoreta, o bicilceta
un cosmonaut mare
de ii este buna acum
un costumas de catifea de la soacra..........

mami i-a platit scaunul de masina........

100 de lei de la nasa
50 de ron de la buni a mea......
inca 50 RONI DE LA UNCHIU-SO
masinutze...........tractor...........fructe..........ciocolata..........da eu am papat-o:))


mno.....
cam atat..............




adik in mare ceea ce am av eu de invatat din treaba asta ca trebe facuta separat treaba
adik separat cu nasii
separat cu familia si separat cu so_acra..........


in zile diferite si cu dist intre ele, daca e posibil


el oricum habar nu are si inca nu se poate bucura de musafirri...........el se bucura daca nu sunt..... raset




cam atata........




restul sunt o mare NF.........(fetlel ati stiut ca asta are si alta conotatie, sau cum ii zice.........ne......)





a nu se intelege gresit.....neforumuita......



nu va mirati, dar cred ca ivan vrea sa aiba cei mai multi dinti de pe forum si de pe intreaga planeta dintre copiii de varsta lui..........................


deci eu morrrrrrrrrrrrrrrrrr
ies jos doua masele............
criminal.....
mamama mamamama mamamamam mamammaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

saracuuuuuuuuuuuuuuuuu








cine stie deunde.....si cine are in apropiere si a luat si stie ca este, si nu deranjez eu prea mult plsssssssssssssssssssssssssss nu imi trimite cineva prin posta, ramburs....chamomilla din ala.............care ziceti ca FACE MINUNI CA NU DE ALTA DA MI MILA DE EL DE MI SE RUPE INIMA..PREA MULT SUFERA DE DINTII ASTIA.............scz de caps............


plllsssssssssssss
cine stie si are si poate pls un pm,.......ca in halul asta nu mai pup eu net decat atunci cand o sa vem 24 de dinti, sau cati tre sa ii iasa????????????????

ooooooffff offffffffffffffff




am pus cateva poze ............dar cam nashpa
nu am putut sa facem o poza ca lumea cu el....................

of of








pup toti pufii si pe toate mamicile lor!!!!!!!!!!

aveti grija de voi si enjoy your time fara dinti...............


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput