EPIGLOTA VIZIBILA

EPIGLOTA VIZIBILA | Autor: cerica2007

Link direct la acest mesaj

Buna.Am o fetita de 3 ani si 6 luni si uitandu-ma la ea in gat intr-o seara am vazut,dupa amigdale si dupa omusor,la baza limbii in spate, exact pe limba, o limbuta mica ca de gaina.Va dati seama ca m-am speriat ingrozitor.Am fost cu ea la medic si mi s-a spus ca este epiglota, este ceva normal.Ne-au fost recomandate niste antibiotice din gama penicilinelor si nurofen,totul preventiv sa nu se inflameze in gat.Fetita in afara de nasuc infundat nu avea nimic.Am terminat tratamentul, am revenit la medic si a zis sa nu ma sperii chiar daca se vede, ca asa trebuie.Oare trebuie sa se vada?Nu am mai auzit pe nimeni de asa ceva.Ati patit asa ceva ceva, ati mai auzit?Medicul a spus ca nu este nevoie sa ma duc la ORL, ca nu am de ce.Oricum inca mai sunt speriata.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nada_til spune:

Buna ziua.Am o fetita de 3 ani si 8 luni si cand ma uit in gatul ei se vede epiglota. Nici eu nu stiu daca e normal asa...Fata mananca bine, respira bine, noaptea doarme cu gura inchisa.Nu da semne ca ar avea ceva. O sa merg totusi la un ORL-ist , pentru linistea mea. Sanatate puiutilor!

Mergi la inceput