Iepurasii la prima aniversare - LMA IANIS(99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

hai ca am reusit si eu sa citesc din urma.
noi suntem mai mult decat maraite de la vaccin, nu vrea sa doarma bine nici ziua, iar noaptea a fost un calvar, 5 minute doarme apoi merge prin patut prin pat si mai suge un pic apoi iar adoarm,e, iar eu sunt zombi, dupa multe luni de neodihna acum chiar ca sunt cam la capatul puterilor.
dar pt puiii mei trebuie sa fac fata situatiei.

STANUCEL te inteleg cel mai bine.

WAPI, sper ca tu erai, in legatura cu apa din biberon, noi am patit asa si nu vroia decat de la titi, dar am inceput sa-i dau cu lingurita si cu timpul cu canuta si apoi am reusit si biberon, cel mai bine ar fi sa o obisnuiesti intai cu apa in sine si apoi din ce o sa ii dai.

ROXI am vazut faza cu lamaia, tare, dar stii ce m-a uimit : nu7 a zis nimic avand in vedere ca e amara coaja.

ANDIRA .

MIHAELA ce bine spui tu acolo, cred ca asa ceva ni se intampla tuturor.

gata fug sa fac baita puilor si oricum neuronul nu mai functioneaza, ne vedem dimineata la o cafea.
o noapte linistita sa aveti.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Buna seara!

Va multumim pt. urari inca o data, sunteti dragute!

Noi am petrecut frumos, in familie, socrii mei n-au mai venit, dar asta sa fie paguba...

Alex a ramas fara mot, abia i-a taiat nasul ceva, o sa pastrez suvita blonda in cutiuta lui de suflet. De pe tava si-a ales o seringa, un telefon si o lingura .
A si dormit de doua ori cate 3 ore si acum a cazut lat, cred ca are un puseu de crestere ca asa doarme de vreo 3 zile.
A primit multe cadouri, bani, jucarii, hainute...noi i-am luat jucaria asta, e incantat de ea si nu numai el, Andrei e la fel de entuziasmat .

Ma retrag, va doresc o noapte linistita, vad ca pe forum e liniste si pace...


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Andira, tare faza cu maieul !
Briza, da, asa este, sotul este un stangaci innascut, cu dreapta nu este in stare sa faca nimica.
Dar vad ca Diana apuca mai mult cu mana dreapta si sper s-o tina tot asa! Felicitari pt progresele facute de Eric!
Leea, multumim si noi pt complimente!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRU, sa iti fie viata plina de sanatate, voie buna si noroc!!!!!

La multe lunite sarbatoritilor de azi, sa creasca mari, sanatosi si norocosi!

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Intru si eu la ceas de seara sa-i urez lui Alexandru, LA MULTI ANI!!! , multa sanatate, sa aibe o copilarie minunata, sa fie mereu inconjurat de cei dragi!

eu am inceput sa invat fiindca de maine intru in sesiune asa ca o sa dau mai rar pe-aici o perioada... va pupam cu drag pe toti!

Sensibila, Stanucel, multumim frumos de urarile pt cele 10 luni ale lui Denis!

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna seara fete dragi!

Am intrat si eu intre doua accese de tuse si doua suflaturi de nas (care mai are putin si imi cade) ca sa mai vad ce faceti si sa mai admir niste iepurici.

Nu stiu de ce dar raceala asta parca nu mai vrea sa plece! Sotul e iar la munca (era de rezerva 3 zile si speram sa nu-l cheme dar cum e perioada virozelor..se imbolnavesc toti pe capete!) asa ca am ramas singura sa ma lupt cu Ricky care este f agitat din cauza ca ii iese al 4 lea dintzoc (al 2 lea de sus) si bietul de el se vaita si in somn! mi se rupe sufletul cand il aud!

Ieri i-am dat avocado ptr prima data si a facut kk de 6 ori cred! Sa fie de la avocado ori a fost doar vreo coincidenta?!

Azi la pranz i-am omogenizat un cartof fiert, un morcov fiert, jumatate de dovlecel fiert, 50 gr ricotta ( branza proaspata) si un galbenus de ou fiert .

a papat f incantat musiu al meu desi zilele astea de cand cu dintii , nu prea are pofta de mancare. am ajuns sa-i fac faza cu avionul ca sa-l conving sa deschida gura!

Alexandra - felicitari ptr iepuricul tau mergator si rezultatul bun de la ctrl de 9 luni!

Intre timp ma ocup sa organizez si botezul lui musiu caci saracu' cred ca-i singurul ramas nebotezat. acum ca tot vine mama la mine in februarie am decis sa-l botez aici in oras unde am gasit biserica romanesca chiar in centru. maine sun preotul sa vedem ce si cum. va fi ceva mic in familie . nici macar nasii nu i-am stabilit caci eu mi-as fi dorit pe cineva din oras dar cum nu cunosc pe nimeni ortodocs aici...mai ca-mi vine sa-i zic preotului sa-i fie nas lui musiu! trebuie sa-mi pun mintea la contributie....sa vad cum o rezolv. vor veni cu siguranta si socrii desi cred ca soacrei mele ii pare un pic rau ca nu-l botez pe Ricky catolic. dar e destul de openminded ca sa accepte sa facem botezul cum vrem noi.

Am fugit la culcare acum caci nu stiu cat de lin va decurge noaptea asta!

V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

La Multi Ani, Alexandru de Dianami! Fericire, sanatate si mult noroc in viata, pui mic - deschizator de odisee :)
Emotionante mesaje! Multe amintiri frumoase..

Va pupam
Lara&Sara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

LA MULTI ANI tuturor pe anul acesta....sa fie asa cum va doriti, plin de realizari si sanatate...

siii....

LA MULTI ANI puiut scump ALEXANDRU!!!!!!

ca bine zicea cineva..deschizator de odisee....
sa fii sanatos si fericit , iar pasii vietii sa te indrepte spre cele mai inalte culmi..iepuras minunat.

mare ,mare sarbatoare la noi la odisee...primul iepuras care a implinit un an...nu imi vine sa cred...avem bebelusi mari...

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRU!
Sint si eu cuprinsa de aceeasi uimire ca toate mamicile de iepurasi... A trecut deja anul.prima noastra mamica, incerca dar pe deplin rasplatita azi a cantat La Multi ani, cu alti doi pui, celui mai mic si mai viteaz din familie. Felicitari Diana-daca eu am in minte crampee din ceea ce au insemnat zilele de ianuarie 2010 pt tine, ma intreb ce a fost in inima ta.
A inceput sarbatoarea.. mamici sper ca ati avut un an fericit si ca amintirile despre primul an al iepurasilor sa fie insotite de multumire si pace pe toate planurile.
Va pup pe toate si sa va fie cald la inima


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetele,

vin si eu sa urez cu intarziere La Multi Ani primului nostru iepuras!
La Multi Ani Alexandru!
sa fii sanatos si fericit alaturi de minunata si frumoasa ta familie!

Diana sa fii binecuvantata pentru caldura pentru minunile de lea-i facut!

Toate cele bune!
E incredibil ca incepem sarbatoririle!
va pup fete dragi si sper sa pot intra mai des sa scriu, imi este dor de voi!

va pup si o zi excelenta!

castelana mami fericita

Mergi la inceput