Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

fetelor care ati nascut prin cezariana?? va mai doare operatia, uneori?? pe mine ma doare taietura..dar nu si in interior...este adevart ca ieri am facut ceva efort..sa fie de la asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

fetele care vreti un colacel de gat- e un anunt pe bazar: http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=14507

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

eu sunt foarte fericita!!!! ieri a venit sora mea din Australia impreuna cu familia.....va sta pana dupa botez!!!! uraaaa......
am pus si eu cateva poze pe picasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

fetelor care ati nascut prin cezariana?? va mai doare operatia, uneori?? pe mine ma doare taietura..dar nu si in interior...este adevart ca ieri am facut ceva efort..sa fie de la asta???

mami de Ana-Maria!- 30.10.2010


Probabil e de la efort.

Pe mine nu ma doare deloc, ba chiar zona din jur e amortita si nu simt nimic.Dr a zis ca e normal si cam in 6l-1an o sa reincep sa simt zona.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ratusco ai o fata asa frumoaaasaaa! E printesa ,ce mai!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

am mai pus cateva poze!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

am si eu un problem: imi cresc 3 masele de minte in acelasi timp..2 pe-o parte si una pe cealalta...a mai patit cineva asa ??sau macar 2?? nu stuiu ce sa fac..dacac sa mi le scot sau nu..daca da asta inseamna anestezie..nu stiu cat dureaza ..maysaa e obsnuita cand i-e foame sa manance nu are program.,..daca o apuca cand sunt eu in operatie??ea vomita si de la suzeta deci nu ma gandesc la biberon...off



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana-ioana spune:

[quote]citat din mesajul lui douradoudou

am si eu un problem: imi cresc 3 masele de minte in acelasi timp..2 pe-o parte si una pe cealalta...a mai patit cineva asa ??sau macar 2?? nu stuiu ce sa fac..dacac sa mi le scot sau nu..daca da asta inseamna anestezie..nu stiu cat dureaza ..maysaa e obsnuita cand i-e foame sa manance nu are program.,..daca o apuca cand sunt eu in operatie??ea vomita si de la suzeta deci nu ma gandesc la biberon...off

Daca au loc unde sa iasa, nu le scoate( au si ele rolul lor), daca nu atunci trebuie scoase(oricum ti le va scoate pe rind, nu toate odata).Daca te hotarasti sa le scoti, trebuie sa te mulgi inainte , pentru ca nu ai voie sa alaptezi cam 2 mese cel putin, eu asa asi recomanda, deoarece anestezicul trece in lapte. Daca nu e cazul de scos acum , nu le scoate macar pina alaptezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana-ioana

[quote]

Daca au loc unde sa iasa, nu le scoate( au si ele rolul lor), daca nu atunci trebuie scoase(oricum ti le va scoate pe rind, nu toate odata).Daca te hotarasti sa le scoti, trebuie sa te mulgi inainte , pentru ca nu ai voie sa alaptezi cam 2 mese cel putin, eu asa asi recomanda, deoarece anestezicul trece in lapte. Daca nu e cazul de scos acum , nu le scoate macar pina alaptezi.

2 sigur trebuie scoase iar a 3 a de abea acum incepe sa apara..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Multumim pt cuvintele frumoase! Vasari, chiar vroiam sa-ti spun ca am vazut acum cateva zile pozele cu zanicile tale si mi-au placut tare mult. Desi Maria mi s-a parut atunci la intalnire un copil taaaarreee linistit, am vazut acum in poze aceeasi sclipire in ochi ca la Arianna mea, deci clar energie, veselie maxima, nazbatii.
Ratusca, ce mare e ratusca mica. E o domnisoara deja.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput