Albinute & bondari mar-apr '07(154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Noi suntem mai bine. Matei se pare ca a facut o forma usoara de scarlatina. Nu a avut febra si nici amigdalele cu depuneri. Am numarat pe degete zilele de incubatie... duminica cel tarziu ne lamurim daca a mai luat si altcineva din casa !

Sanatate tuturor! Eu ma duc sa ii fac si inhalare lui Mateias !

Magda Matei 9.04.2007 si Horia 8.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

BUNA!

MADY- cum se simte mama ta? Ii dorim multa sanatate si putere. Si voua celor apropiati ei la fel ca nu va asteapta zile usoare dar important e sa fie ea bine.

MAGDUTH- multa sanatate si voua tuturor din casa. Sper sa nu mai ia nimeni scarlatina.

Fetele cu bebici mici, mici... ati vazut reducerile din Carrefour la haine de bebei? (nu mai au chiar mare lucru- in general doar masuri de 3 si 6 luni). Sunt hainute de la TEX,f dragute si acum le-au pus la jumatate de pret. Inca nu stiu ce se ascunde in burtica mea ca m-as fi bagat si eu la cateva pt bebe mic.

NOi suntem bine. Sunt cam obosita uneori ca am mult de alergat si pe langa ce facea de obicei mai apare si cate o vizita la medic, analize etc. Dar sunt f multumita de cum stau lucrurile pana acum. Maria si sotul sunt niste draguti, ma rasfata la greu...... Mariuci mic e bine, se descurca din ce in ce mai bine la gradi. II urmaresc asa mai din urma progresele si sunt tare mandra de ea ca anul acesta reuseste sa faca tot ce fac colegii ei din grupa care sunt cu 1 an mai mari. Cred ca i-a fost mai greu anul trecut cand diferenta de varsta era mai mica. Era aproape un bebelus cand am dus-o la gradi la 2 ani si 6 luni.

INTREBARE: pana la urma avem liber luni sau nu? Cica legea e votata dar nimeni nu ne anunta nimic concret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

TZUNA noua ni s-a spus acum o saptamana ca ziua de luni (24) este libera. De atunci nu s-a mai anuntat nimic insa nu m-ar mira sa invatam, pe principiul "la noi e ca la nimeni"
Am vazut reducerile din Carrefour inca de acum o saptamana. Imi plac hainutele de la Tex pentru ca-s rezistente, se spala bine si-s dragute. Nu i-am putut lua Marei decat doua perechi de pantaloni care mi-au placut pentru ca toate celelalte erau doar pentru 0-3 luni/3-6 luni. Am mai adaugat o bluza Disney, nu era la reducere insa mi-a placut mult.
Ma gandesc ca poti lua seturi de bluze in culori unisex. La fel si body-uri.

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

tzuna, nu e liber pe 24.

magda, sanatate!

mady, gabi, sanatate celor din jurul vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Si eu sunt foarte multumita de hainele de la Tex. Insa am fost saptamana trecuta la Z in Baneasa si am luat o groaza tot la reduceri 50%. Prina alte magazine nu am gasit cine stie ce .. Am mai luat de la Debenhams niste tricouri cu maneca scurta pentru Tudor.
Mie imi plac foarte mult body-urile de la Marc&Spencer, de la Next si de la Carter's. Anul trecut in primavara la M&S am gasit un set de body cu maneca scurta 7 buc la 600 de mii si au fost super .... toata vara le-a imbracat Bianca, si de la Next tot asa am luat la reduceri.
La pret intreg parca sunt prea piperate oricat de bune ar fi.

Despre Carter's la noi in oras vin cam prin martie-aprilie o singura data pe an si trebuie atunci sa iau pentru tot anul caci se cam dau si deja in toamna nu mai gasesc marimea care imi trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Buna dimi! Tocmai am dus copila la gradi si acum savurez o cafea tare si fierbinte. Poftiti si voi la una virtuala!

La gradi au li s-a povestit cate ceva despre Unire si cu ce-a ramas Theea din povestea asta? In afara de Hora Unirii, o vaga amintire despre un oarecare Cuza, mi-a zis: "Mami, tu stii cine a fost Stefan cel Mare? A fost asa, un om, cu mult par, maare. Ca omul padurii, mami." Si ca sa o cred pe deplin, a spus si ca e intr-o carte la gradi.

Pana la urma, uite ziua libera, uite nu-i. Si noi am tras tare sa depunem maine declaratiile, iar acum habar n-am daca e sau nu libera la Finante ziua de luni. Oricum nu prea mai conteaza. Mai interesant de stiut ar fi daca la gradi or avea liber sau nu luni. Pentru ca as vrea sa o las la mama in weekend sa vedem ce iese. Abia am lasat-o de
Revelion o noapte si a adormit pe la 23.30. Sa vedem ce-o fi.

Pupici si muulta, muulta sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

GABi- da, hainutele de la Tex, Next, M& S sunt f bune dar la noi in tara au preturi fff mari. Maria primeste multe de la nasa ei din Anglia si cand mi-a spus preturile de acolo cu sau fara reducere am ramas paf. Dar asta este la noi si mancarea si combustibilii sunt mai scumpi ca doar avem salarii mai mari,nu? Rusince lor din pozitii cheie. Hai ca mi-am spus naduful in seara asta.

Am avut iar o zi plina dar mi-am facut timp pt Maria si am fost si in vizita la niste vecini cu copii si s-au jucat 1 ora. In rest toate bune si frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Un lucru e sigur: liberul de 24 ianuarie nu e publicat in Monitoriul Oficial, deci nu se aplica in acest an. Poate la anul... (si moaaaaama, ce bine mi-ar fi prins...)

Sanatate blonaviorilor! Noi suntem bine



Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

MADY sa dea Dumnezeu ca mama ta sa se simta mai bine dupa operatia de astazi!


Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

MADY sanatate multa mamei tale si sa treceti cu bine peste operatia de astazi, unsanatosire grabnica, te pup.

Mergi la inceput