Darius-are nevoie de noi!!!

Darius-are nevoie de noi!!! | Autor: vias

Link direct la acest mesaj

Sper din suflet sa putem strange banutii necesari si pentru Darius, asa cum am reusit, impreuna cu voi sa fim alaturi de Alex si parintii lui. Darius implineste peste o luna de zile 3 anisori, este un copilas dulce...ca oricare altul de varsta lui, doar ca are si probleme grave de sanatate care ii pun viata in pericol. Darius este un copil inteligent vorbeste foarte bine pentru varsta lui,joaca fotbal,handbal,box si are si idoli pe Mutu, Bute, danseaza canta la orga cunoaste piesele la sah,adoarme si se trezeste cu cartile in mana in schimb intr-un an a luat in greutate circa un kilogram jumatate nu prea mananca si nu prea doarme noaptea,desi oboseste repede este un copil foarte activ.
S-a nascut la 06.02.2008. Pana in iulie 2009 nimeni nu a stiut ca el este bolnav, ca are malformatii cardiace grave care ii ameninta viata. Au fost in Iasi, in Tg Mures, In Italia, nerezolvand mare lucru, doar ca toti medicii au fost de acord cu diagnosticul:
DEXTROCARDIE- DSA tip OSU 7mm DSV larg 6mm
aorta situata anterior si la stanga fata de AP staza valvulara
AP grad VD-AP=90mm hg
DEXTROCARDIE: DSA-OS moderat DSV larg ,transpozitie de vase mari
stenoza pulmonara, valvulara severa.
Sansa lui ca sa traiasca, este o interventie chirurgicala, care la noi in tara nu se face din pacate.
Tatal lui Darius, vazand ca toti medicii spun acelasi lucru, a luat legatura cu un medic din Germania, pe numele sau: Sandica Eugen.
Aceste i-a raspuns tatalui lui Darius ca il pot opera acolo, dar costurile sunt mari "Costurile sunt mari. Daca nu veniti cu formularul E 112,atunci trebuie sa depuneti la internare suma de 25.000 euro si in functie de
costurile finale trebuie sa mai adaugati sau primiti diferenta inapoi."
Parintii au facut imprumut la banca si au suma de 150 milioane lei vechi, adica aproximativ 3500 de euro.
Va rog sa fiti alaturi de Darius!
Titularul contului: Ailioaie Liviu
Nr tel: 0231620545, 0746072130
Cont euro:RO95RNCB0044011800060002-COD SWIFT RNCBROBU
Cont ron:RO25RNCB0044011800060001
deschis la BCR
sucursala: Dorohoi


si cont la BRD
Cont in EURO:RO38BRDE070SV27753960700
COD SWIFT BRDEROBU
Contin LEI:RO95BRDE070SV16259290700


acum asteptam ca datele trimise de mine administratorului sa fie aprobate!!
Doamne Ajuta!




Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am primit documentele solicitate. Sanatate si succes!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

multumesc din suflet Marius acum sper sa reusim sa strangem si ceva banuti

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailioaie spune:

buna seara tuturor ,sunt mamica lui Darius baietelul cu malformatie la inimioara, vreau sa ii multumesc lui Camy din suflet ca ne-a ajutat sa postam drama prin care trecem,ma rog ca Dumnezeu
si oamenii cu suflet sa ne ajute sa il facem sanatos pe Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Buna Ana,

Imi pare tare rau pentru problemele baietelului vostru. Am vazut ca la "Parintii intreaba, parintii raspund" te-a indrumat o mamica trecuta prin asa ceva spre un doctor bun. Eu sper din suflet sa treceti cu bine peste acesta problema, sa reusiti sa strangeti banii si sa-i faceti operatia.

multa sanatate si putere.

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailioaie spune:

buna Anca iti multumesc pt incurajari sper si eu sa trecem peste acest hop cu bine ,sanatatela toti copii care trec prin situatii similare ma rog la Doamne Doamne sa reusim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Aveti o poza? Nu e mare lucru dar pot pune anuntul si pe blogul meu.

Ati aplicat pentru E112?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailioaie spune:

buna sirimie multumesc pt urari ,poze nu stiu eu cum sa iti trimit pe forum dar daca vrei lasa-mi un e-mail si iti trimit toate cele bune si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailioaie spune:

buna Sirimie am tot incercat sa iti trimit pozele cu Darius dar nu reusesc ceva nu e corect vrei tr rog sa imi mai dai adresa?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailioaie spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

draga mea sa stii ca atata tp cat camy si fetele sunt alaturi de voi veti reusii,eu iti spun din experienta si noi am trecut prin asa ceva cu alex si stiu cum e sa stai si sa nu poti face nimic caci nu ai banii necesari
ma bucur caci ati reusit sa mergeti in afara caci aici si spun tot din experienta nu se face nimiccccccccccccc.
stiu ca e greu dar te rog sa fii puternuica noi am reusit sa mergam in israel dar acum cu criza vad ca cazurile din rom sunt tot mai putine nu stiu de ce dar daca vrei o sa mai incerc sa vb poate poate.......
fii tare si nu pierde niciodata increderea.

mamica de galusca alexandru gabriel

Mergi la inceput