Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Prematurii: Esentele tari

Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 38
adipapazi
adipapazi

1967 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adipapazi un Mesaj Privat
pai si atunci ce-i de fct? il treci diirect pe lapte de vaca? vbeam zilele astea cu o fina de-a noastra pediatra, imi zicea de un lapte de la milupa care e complet hidrolizat. sa o intreb care e ala sau deja stii de el?

Adi, mami de ana si ioachim
Mergi la inceput
danasima
danasima

150 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanasima Adauga semn de carte la raspuns Trimite danasima un Mesaj Privat
Saptamina viitoare plecam in Austria cu Filip.Va fi o consultatie si a doua zi ni s-a spus ca ii vor face o verificare a mobilitatii articulare sub anestezie generala(va fi mai mult o sedare mai puternica, asa ni s-a explicat0.Si in functie de asta ne vor spune care e pasul urmator.Nici nu stiu ce sa imi doresc, sa poata face toate miscarile si sa continuam kineto pina la rezultate mai bune sau sa aiba miscarile limitate si sedat si sa fie nevoie de interventie.
Imi doresc sa scape de operatie dar cind stiu cit poate sa plinga in timpul sedintelor de kineto......parca as vrea sa scapam si de ele.
De ieri insa, a inceput sa tuseasca, sper sa ii treaca cit mai repede altfel nu il sedeaza nimeni in starea asta si am asteptat atit sa ajungem in punctul asta.Doamne ajuta sa fie totul bine.Am niste emotii.....

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
Dana, sunt alaturi de tine.
multa putere sa iti dea Dumnezeu si Maica Domnului!
indiferent ce solutie se va alege, sa fie cea mai buna si mai putin dureroasa!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput
sweetcrina
sweetcrina

61 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sweetcrina Adauga semn de carte la raspuns
Dana, ma bucur ca in sfarsit ai un raspuns concret! Incredere in Dumnezeu si sa auzim vesti bune! Multa sanatate va doresc!
Mergi la inceput
adipapazi
adipapazi

1967 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adipapazi un Mesaj Privat
dana, multa bafta, iti tinem pumnii si ne rugam!

Mergi la inceput
danasima
danasima

150 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanasima Adauga semn de carte la raspuns Trimite danasima un Mesaj Privat
Multumesc mult , tuturor!
Sper sa ne intoarcem cu vesti bune si daca se poate si cu ceva progrese.
Pina atunci trebuie sa scapam de tuse, am inceput de ieri sa facem aerosoli, deja e mai bine , sper ca pina luni cind plecam sa se vindece.
Inca o data multumiri pentru incurajari, e mare lucru cind deschid calculatorul si citesc, parca simt gindurile voastre pozitive si ma simt mai increzatoare.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/
Mergi la inceput
adipapazi
adipapazi

1967 Mesaje
sigur trece tusea, dana, baga siroape de brad, prospan, eurespal, tot ce se poate, spray cu tantum verde, mataii, rugaciuni.te pupam, va fi bine si vei vedea ca acolo e foarte primitor mediul spitalicesc.

Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
neata,
rezumat :vineri ramas fara frane la masina, spus toate rugaciunile, intrat pe contrasens, oprit pe trotuar.

avem al 7 lea dintisor, dreapta jos si eu nici nu am vazut.

spunem par si il si aratam pe cap.
altfel, sunt varza de oboseala.
strumf rupea sertarul de la sifonier.si eu il banuiam de cumintenie.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput
adipapazi
adipapazi

1967 Mesaje
raportez ca ioakim a mancat 1 galbenus intreg, gol.

oare ce face dana?

nicole, pai are forta, ma, maine poimaine muta si patul si se si insoara si tu tot bebelusul tau drag si strumfos o sa-l vezi.deh, mamele astea de baieti ce suntem!

Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
promit sa fiu o soacra buna.promit sa fiu o soacra buna,
off, mai am putin si il idolatrizez.
mi s epare perfect.e perfect.clar.

Mergi la inceput
Pag. din 38 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com