Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rayuela

Laura ,ce coincidenta!unde vad si eu poze cu dragalasii tai?
Eu recomand pentru vergeturi produsul www.weleda.se/hudvaard/graviditet_och_amning/graviditet/havandeskapsolja/" target="_blank">asta,(din pacate este in suedeza scris ),nu stiu daca a aparut si in Romania firma asta,Weleda.Eu am folosit-o cind am fost gravida cu Amelie si am avut un burtoi mare,mai ales ultimele doua luni.Nici o vergetura.Acum folosesc tot Weleda,inca nu a aparut nimic ciudat.Este un ulei de migdale,cu multe vitamine si fara conservanti,la mine a functionat.

Mami de Amelie si cu


Am pus niste link-uri de pe contul meu pe shutterfly mai sus , in postarea mea de aseara.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=5" target="_blank"> Un vot pentru Rareshic - lau.jpg



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. ma intrebam dc ati folosit vreuna dintre voi carucior TWIN BERTONI? si cum vi s-a parut? eu treb sa primesc un carucior peg perego de la chico, dar pers. respectiva s-a razgandit. asa ca, m-am gandit sa ucmpar un carucior nou- cum ar fi bertoni - si scoici de la second hand. a avut vreuna dintre voi carucior second? se merita sa-l iau? rezista? am vazut ca totusi la carucioarele noi ai garantie 1 an, 2 ani..

29 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

viss-eu am carucior de la Bertoni luat de pe net.E destul de bun,mai greu la transportat ca are 15 kg,dar in rest e bun,pot sta bebeii in el de cum ii aduci acasa ca se lasa spatarele pana la orizontala,gen landou.

mamica de Aniela si Daria 27.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oria77
larisel mea culpa! Promit ca de acum dau pm!





N-ai de ce sa te scuzi. Eu ziceam sa cereti pe pm modificarile pt ca le vad imediat, pe forum e posibil sa nu am timp sa intru sau e posibil sa scap din vedere. Dar e ok si aici.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

buna, fetelor. ma intrebam dc ati folosit vreuna dintre voi carucior TWIN BERTONI? si cum vi s-a parut? eu treb sa primesc un carucior peg perego de la chico, dar pers. respectiva s-a razgandit. asa ca, m-am gandit sa ucmpar un carucior nou- cum ar fi bertoni - si scoici de la second hand. a avut vreuna dintre voi carucior second? se merita sa-l iau? rezista? am vazut ca totusi la carucioarele noi ai garantie 1 an, 2 ani..

29 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:



Eu am luat carucior sh de pe okazii... inglesina. Este ok, fusese folosit 2 ani si pretzul la jumatate fatza de unul nou.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Laura,ce vikingi frumosi!Jur ca arata exact ca puii de suedezi
Am vazut si citeva albume cu ei bebelusi si declar ca sint topita iremediabil.
Acum inteleg pe moasa mea,cind i-am spus ca am facut ecografie la medic si am gemeni.Reactia ei a fost:Esti printre putinele femei alese.
Nu-i asa?

Mami de Amelie si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

VISS, vezi ca Peg Perego e firma de sine-statatoare, nu e Chicco, avem noi carucior de la ei, Peg perego Duette SW. Oricum, e de mult mai buna calitate decat Chicco. Daca te intereseaza detalii despre vanzare, da-mi PM.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

manumanu- am vazut caruciorul de care ziceai pe net.dar cel mai ieftin nou-e 25 mil. eu pe Bertoni l-am gasit la 5 mil- nou, si dc iau 2 scoci de la okazii cu 1 mil. fiecare, ma ajunge la 7 mil, si sunt multumita.azi am aflat de alta mamica gemeni de 3 ani, se va interesa alta prietena de pretul caruciorului..dc nu,vom vedea.mai mult nu as vrea sa dau pe el. second bertoni am gasit cu 3 pe net. anuska - deci tu ai luat second Bertoni, nu nou? si esti multumita? e mai greu, na, cam 20 kg ai de transportat si asta doar initial..dar totusi te descurci, nu?e manevrabil cat de cat?ai iesit singura cu el la plimbare? iti incape in portabagajul masinii? ca nu prea se pliaza cine stie ce..asa am inteles eu..

29 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Ladies, bine v-am regasit.
Felicitari tuturor gravidutzelor 'new entry'

sunt putin agitata, AMR 9 zile.. adica pe 26 ianuarie fac cezariana.

am ceva emotii pana le vad pe fetite ca sunt bine.

am o intrebare: caut pompa san electrica si am gasit marca NUK cu 390 ron si marca Primii Pasi cu 90 ron!!!

puteti sa-mi recomandati o pompa electrica buna? voua v-a folosit?

ideal ar fi sa alaptez exclusiv la san, dar vom vedea. eu ma pregatesc so pentru biberon.

multumesc, Adishor + 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

buna fetelor,

adisor eu am avut de la primimii pasi. este buna doar ca nu prea am avut nevoie sa o folosesc.

elenafericita RaduTudor 26.11.2010

Mergi la inceput