Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

mmammarutza, bun venit, sarcina usoara!
scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare si sa te putem citi in timp real.

si noi am cumparat totul, absolut totul ptr gemeni. paturi, scoici, scaune de masina mai apoi, scaune de masa, marsupii, caruturi, triciclete, totul nou... o caruta de bani si un tur de forta ptr sot, ca n-a vrut sa cumpere nimic inainte de nasterea hunilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Eu va invit pe toate sa rasfoiti anunturile de la bazarul Desprecopii. Sunt si produse donate in scop umanitar, banutii mergand in conturile unor copii cu mari probleme de santate. Gasiti multe lucrusoare (hainute, dar si carucioare, patuturi, jucarii) la preturi mult mai mici decat in magazine, unele din ele sunt noi, marea majoritate sunt in stare perfecta. Mai ales cele de bebelusi sunt f. bune toate (avand in vedere cat timp apuca bebelushii sa poarte hainele in primele luni).

De ex. aici gasiti carucioare:
http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=731&n=Carucioare-si-Landouri

Inclusiv carucioare pt gemeni, ca acesta, care e donat in scop umanitar:
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=14008&n=CaruciorquotPrimi-Pasiquot-pentru-gemeni




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Lumi,inteleg perfect partea cu turul de forta....

Si noi am cumparat totul,acum incep sa vand din ele ca nu mai am loc in casa. Patuturile au fost singurele care au fost cumparate inainte de nastere, vineri mi-a fixat cezariana pt luni si cand am plecat de la dr ne-am oprit si am cumparat patuturile si salteaua
Scoicile le-a luat sotul cand sa ma externez,caruciorul a venit cam cand aveau ei o luna ( nu am avut voie oricum sa-i scot afara pana nu faceau 3.500 kg,asa ca nu i-am simtit lipsa),cantarul,pompa san eram deja acasa .... iar restul pe masura ce a fost nevoie
De fapt,primul lucru cumparat inainte de nastere nu au fost patuturile ci sterilizatorul,acum mi-am amintit... si,dat fiind faptul ca am fost aproape integral pe LP a fost cea mai buna investitie

Adishor,nastere usoara... cred ca deja s-a produs...refacere rapida
Mmammarutza, bine ai venit la noi,sarcina usoara



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Multumesc mult ptr. primire!
In ceea ce priveste cumparaturile, noi am comandat deocamdata numai mobila si caruciorul. Pentru restul am hotarat sa mai asteptam un pic. De fapt, asta a fost dorinta sotului meu, sa nu ne grabim. Eu, insa ma tot tem ca timpul tace si trece si eu nu voi mai fi in stare sa fac tururi de magazine.
A propos, fetelor, voi pana la cate saptamani ati putut/puteti merge la cumparaturi fara probleme, k eu am niste dureri de spate dupa 1/2 de ora...

O zi buna tuturor!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Mmammarutza, eu am nascut la 37s, dar incepand cu sapt 34 faceam de 2 ori pe sapt test nonstres si echo... aveam pe partea fetitei IR marite si amenintare de restrictie de crestere. Toata sarcina am luat 17 kg, burta nu era mare si am putut sa bat magazinele pana mi-a interzis dr... le bateam in ritmul meu,mai usor,mai gafaiam,maio pauza,mai ma durea si spatele... cand a trebuit sa stau in casa,abia asteptam vizitele la clinica sa mai parasesc patul...

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Fetele cu gemenii mai mari ca ai mei,care ati renuntat la patuturi si i-ati trecut la pat normal, ati facut mobila pe comanda,aveti supraetajate? Idei,linkuri,poze?
multu

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

mmammarutza-bine ai venit si sarcina usoara.Pe la 30 saptamani nu mai puteam sta in picioare f mult,iar de mers prin magazine...nici gand.Nici eu n-am cumparat nimic inainte de a naste,dar nu e f bine pt ca am stat internata 2 saptamani inainte de cezariana,si a trebuit sa apelez la prietene sa cumpere patut,cadita de baie,biberoane s.a. pt ca sotul singur nu se pricepea.Multe le poti cumpara pe parcurs dar sunt cateva lucruri pe care tre sa le ai cand vii acasa:cateva hainute,sampon,ulei de baie,pampers,crema de uns la fundulet,cadita de baie,si daca nu ai san,biberoane si sterilizator.

mamica de Aniela si Daria 27.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Fetele cu gemenii mai mari ca ai mei,care ati renuntat la patuturi si i-ati trecut la pat normal, ati facut mobila pe comanda,aveti supraetajate? Idei,linkuri,poze?
multu

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze



In dormitor aveam patuturile lor + o canapea extensibila cu saltea f, buna, care a rezistat super-bine la folositul intens. cum dormeau mai mult cu mine in patul mare decat in patuturi, trecere a fost foarte ok. I-am culcat de-a latul pe amandoi in patul mare. Asa dorm si acum. Dar pt ca mai avem nevoie de niste spatiu si ei au inceput sa aiba pretentii, vrem sa le facem la comanda ceva supraetajat.
Ne-am oprit la un model de genul asta:
http://www.clubafaceri.ro/director/stand/31007/208334/PAT+SUPRAETAJAT.html , dar o sa fie un pic mai mic. Cel din poza are 120/190 cel de jos si 90/190 cel de sus. Cred ca o sa il facem de 160 ca lungime si in partea opusa celei cu scari o sa facem un dulap pt haine.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Fetele cu gemenii mai mari ca ai mei,care ati renuntat la patuturi si i-ati trecut la pat normal, ati facut mobila pe comanda,aveti supraetajate? Idei,linkuri,poze?
multu

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze


eu am 3 baieti..si am gasit o super castana...un pat supraetajat..sus simplu, jos dublu(jos se strange. e super..e un pat facut la comanda din nekerman..si am dat 250 ron pe el cu tot cu saltele. o sa pun poze dc te intereseaza:)


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Fetele cu gemenii mai mari ca ai mei,care ati renuntat la patuturi si i-ati trecut la pat normal, ati facut mobila pe comanda,aveti supraetajate? Idei,linkuri,poze?
multu

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze


eu am 3 baieti..si am gasit o super castana...un pat supraetajat..sus simplu, jos dublu(jos se strange. e super..e un pat facut la comanda din nekerman..si am dat 250 ron pe el cu tot cu saltele. o sa pun poze dc te intereseaza:)


Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre


Si pe mine ma intereseaz!!! - poate schimbam modelul ...
Si de unde ai luat saltele asa ieftine ma intereseaza



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput