Prietene la bine si la greu - 98

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata

i-am adormit si eu,ma duc sa vad ce le fac papa,ca ieri nu le-a placut nika,nici supa cu galusti,nici dovlecel umplut...iaurtul e baza

Nu stiu cum face ariciul,dar eu am problema cu pinguinul,ca se pare ca aia e poza preferata a Evei, tot pune mereu degetelul pe ea...eu decat ma clatin,cred ca ma si stramb un pic...sunete pauza

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Lili , trecem si noi peste asta. Cred ca, daca ma tine un an asa, imi schimb meseria, ma fac asistenta
Si eu am dileme din astea , as zice uf-uf ca inteapa . Absolut genial, stiu. Si ca tot suntem la capitolul zoo, ce e ala pars (cu sh) si cum face?

Frumos scrisa super nanny, imi place ca vb pe limba tutulora si exemplele sunt minunate.

Acum ca baut Lili toata cafiaua, trecem la ceai. Ofer unul de relaxare fara lamaie si fara miere



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Biara, La multi ani fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

La multi ani Biara !

LumiC,eu pe Dragos l-am dus la frizer,l-a luat cu masina de tuns, cu numarul 5-6,nu stiu exact,cel mai mare. A stat f cuminte la mine in brate cat a fost executat,era cu ochii pe doamnele de la scafa...




Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Biara

Hah,ha, Liladraga, si eu ma intrebam cu face ariciul sau sconcsul sau vulpea din cartea Padurea de la editura Crisan, de care amintea si Monis.

Mai, si la noi e ordine la jucarii si toata ziua rasfoieste carti, recunoaste chestii, incredibil cum recunoste ce e de mancare din carti {biscuitii aia din cele 9 carticele}si face mmmmmm (asta e semn ca ii place ce mananca).Am spus o singura data ca aia sunt biscuiti.

In rest, are inceput de otita.. Imi tot arata zilele trecute gatul apoi si urechea si am zis ca il tratez io cu Tantum verde dar n-a mers. Chestia e ca si dupa tratament de 24 de ore, ar fi trebui sa ii treaca durerea dar el imi arata in continuare urechea. Doc mi-a zis sa ii dau antibiotic daca incepe sa faca febra si nu se amelioreaza simptomele. Ce naiba decid eu ca febra n-are dar nici mai bine nu e...

Se ridica, face pasi cand are chef, am si poze si film si le-am tot promis de la Craciun.
Intrebare: Ati reusit sa tineti masca pe nas cand ati facut aerosoli? Cu toata joaca mea, nu ma lasa deloc.
2.O fi buna painea cu seminte de in si dovleac pentru ei? Am gasit una de la Savoria cu faina bio si am luat una cu seminte.

u fara exceptie

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Intrat si eu sa iau o ceasca de cafea, multumesc.

Andrei ma termina, vrea sa il plimb toata ziua. Ma tine de un deget si ma plimba prin toata casa: mergem in dormitor, se intoarce , pe hol si apoi in camera mare, unde ia curba si inapoi in dormitor.Nu mai vrea in patru labe, dar nici singur.... doar cu degetul meu.

Ies afara sa mai schimbam traseul.

LA MULTI ANI BIARA

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Coque, de ce nu incerci tu cu zeama de ceapa? Tai o ceapa si pui zahar peste ea si-i pui in ureche vata inmuiata? Tb sa apesi pe ea sa-i curga ceva lichid inauntru. Giulia a scapat cu asta si de antibiotic.

Revin, ca s-a trezit cu 39.6, sa vedem daca scade cu antitermic.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Zic si eu neatza
La multi ani Biara!

Va las o poezie, sa va binedispun de dimineata:

Bunicu#355;a lui Pandele
de pe strada Ghica Tei
a b#259;gat discret de seam#259;
cum c#259; nepo#355;elul ei
cānd nu-i observat de nimeni
nici de Tonc nici de Rodica
se cam joac#259; cu pu#355;ica.

#350;i i-a spus:- Pandele drag#259;,
vai de mine, nu-i frumos!
Vezi pe domnul cel de colo,
ala grasu #351;i burtos?

Tot a#351;a o burt#259; mare,
i-a spus tainic bunicu#355;a,
o s#259;-#355;i creasc#259; de vreodat#259;
ai s#259; te mai joci cu pu#355;a!

S-a speriat grozav Pandele
si ofta cu-nfrigurare
cānd gāndea c#259; o s#259;-i creasc#259;
tot a#351;a o burt#259; mare.

Dar primind cadou o tob#259;
si un cerc #351;i-o muzicu#355;#259;
de atuncea niciodat#259;
n-a mai pus māna pe pu#355;#259;.

#350;i-ntr-o zi fiind la plimbare
pe #351;oseaua-nrourat#259;
a v#259;zut #351;ezānd pe-o banc#259;
o femeie-ns#259;rcinat#259;.

Drept la ea s-a dus #351;i-i spuse,
c-a ro#351;it #351;i bunicu#355;a:
-Vezi ce ai p#259;#355;it cucoan#259;
dac#259; te-ai jucat cu pu#355;a?




Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Biara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza gagix

Mami.Ilinca, Crissa, Biara

Coque vai, ce rau imi pare ca Matei nu e bine, sper totusi sa-i veniti de hac la otita inainte sa se instaleze

Cristina.boc a avut si Sabi o perioada asa cu mers doar cu mine de mana, o sa plece singurel acusi, o sa vezi, acum e mai "safe" cu mami

Gabitza pupam Dragos cuminte si tuns, dar si printesa Eva, ca sa nu se supere

Laura_andreea parshul este o rozatoare care seamana cu veverita, cred ca face un fel de "chit chit" (un fel de 7 feluri mai exact) ... eu servesc cu placere un ceai de la tine, ca sotul mi-a interzis cofi, pe motiv ca o agit pe asta mica

Raluci vazut pozici, Bubu mumos mumos, comentat si pe Fb si picasa

Lylyana deci te-ai visat gravi langa Licurix? hmmm, o pui de-un bebe ceva sau te lucreaza subcontientul? ...spor la citit, eu am terminat cartea si tare mi-a placut

Lili nu asa ne jucam mami, pai zici ceva la fete, da' zici si de Lila mica ceva, pai noi vrem sa stim de ea, ca tare ne e draga
auzi, da' ariciul ala trebuie neaparat sa faca cumva? eu cred ca ariciul e mut

un cra-cra mic si apoi fugim la nani: Sabi s-a urcat singura pe canapea azi (stiu ca multi copilasi fac asta deja , dar pt noi e ceva nou), acum cateva minute eu scriam mesajul asta si ea tot ma striga "mama, mama"...si eu concentrata la scris ii raspundeam "da, mama" , dar nu m-am dus la ea ...dupa ce a strigat de vreo 5 ori am zis ca merg sa vad ce vrea: ea se suise pe avionul Winnie si astepta sa o imping (e tot prima data cand reuseste singura sa se suie pe avion), acum isi sorteaza singura formele la avion, fara ajutor, zice "gol" cand ne jucam cu mingea, si gata ca m-am cra-cra-it prea mult intr-un singur mesaj

mai, Lavi nu ne-a mai scris demult, cred ca e ocupata cu munca, dar poate ne mai scrie doua cuvintele despre Rares

Diana ce fac muschetarii?

am fugit cu mandra la nani, va pup



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput