Ghiocei de Martie-Aprilie***292***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Ilinca multumim pt aprecieri

m_monique, Kea, Gianina, simplyana_m multumesc pt raspunsurile in legatura cu prevenaru.

Denisamada prevenarul se poate face si dupa 2 ani ? Oricum eu la gradinita nu o dau pe Ariana decat cel devreme din toamna, pana atunci o iau cu mine la munca





purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare

Mada, uite aici http://picasaweb.google.com/104859916940779646097/Moeciu1719Decembrie2010?authkey=Gv1sRgCIi368jGxOEh#555268821093551993( facusem eu privat albumul, ca ma gandeam ca nu mai e nimeni interesat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Noi dormim in deplasare. A venit socru-meu si l-au apucat tusea & frisoanele, asa incat am campat la ai mei, ca si-asa piticul si-a petrecut ziua la dansii :)

Azi am avut un soc - cand l-am adus la ai mei, de dimineata, a urlat piticul vreo 45 min. Nu s-a mai intamplat niciodata, de obicei ori nu se sinchisea, ori protesta cam neconvingator pt max. 5 minute. Of, asa e de greu sa te rupi de pitic...

Vomitatul nu s-a mai repetat, dupa cum spuneam, i-a fost mila de masina. Amu', daca a iesit complotul la iveala, sa zic ca i-a fost mila de masina Gazei (pe a Pisikilor am botezat-o in drum spre Moeciu).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adee
Denisamada prevenarul se poate face si dupa 2 ani ? Oricum eu la gradinita nu o dau pe Ariana decat cel devreme din toamna, pana atunci o iau cu mine la munca


Da, si dupa 2 ani e suficienta o singura doza.

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Mada, uite aici http://picasaweb.google.com/104859916940779646097/Moeciu1719Decembrie2010?authkey=Gv1sRgCIi368jGxOEh#555268821093551993( facusem eu privat albumul, ca ma gandeam ca nu mai e nimeni interesat)


Merci

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Salutare!

Avusei parte in week-end de ceva senzatii tari "moldovenesti" (ca vad ca pe aici se intampla mai des): m-a incuiat piticul in balcon. Mi-a cam picat falca ca usa avea maner doar in interior, n-aveam nici telefon la mine iar in usa de la intrare era cheia, deci pompieri scria pe mine. Dar daca tot era de spart, m-am gandit sa nu-mi refuz ocazia, caci ce poate fi mai relaxant decat sa dai o gaura in propria-ti usa (partea de jos a usii e din PVC ). Cu piticul am rezolvat-o usor, am zis ca ne jucam cucu-bau, mami se ascunde in balcon, dar ca e randul lui sa se ascunda, sa se duca in alta camera si vin sa-l gasesc. Noroc ca am dat de-o su*a ratacita (de-aia de-ti sta in coaste) intr-un sertar si iata-ma victorioasa in casa, tremurand organizat din toate grupele de muschi, dar inca apta pentru un cucu-bau de calitate. Morala a la brainiac: nu incercati asta singuri acasa ( lasati profesionistii sa se ocupe de asta, adica io, poate-o mai vrea Ramona...).

Asta sambata. Ieri, senzatii tari, obisnuite, de la un pui care-a dormit fix 3 minute. Am fost la socri, s-a distrat grozav pe acolo, am depasit o tzira ora de somn, am zis ca-l tin "viu" pana acasa cu muzica data la maxim, dar la ultima intersectie a adormit. Cand am ajund in parcare (dupa alea 3 minute ) s-a trezit si ce-a urmat.... m-a lecuit de sarit ora lui de somn. Oricum, aseara la 20,15 dormea iar eu nu stiam daca sa ma apuc de baut sau de fumat de rupta ce eram.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

MABABEI, asta cu balconul e nasoala. Noroc cu s*la ca altfel faceai tzurtzuri. Sa iti pui un telefon fix si in balcon...just in case.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Am admirat frumusetile chatonesciene!
Si pe Ana si gasca de musafiri frumosi!
Gina, sanatate puiului tau! Si lui Rarisel!

Frumoase povestile cu numelor piticilor. Haioasa tare povestea lui Ginel. Si nici Archibald nu era de lepadat!

Legat de numele puiului, de la inceput mi-am zis ca eu baiat fac si doar pe asta m-am concentrat in cautare. Inceputul a fost timid: tu cum ai vrea sa-l cheme?, apoi vazand ca nu prea cadem de acord, am luat si noi pe rand numele de la A-Z, si am ajuns in finala mare cu vreo 5 nume pe lista. Calin ne-a placut amandurora. Si cum dorim o viata mai buna pentru el, am zis ca hai sa-i punem si-un nume "international" ca cine stie prin ce colt de lume va ajunge si Calin e greu de retinut/pronuntat. Am oscilat intre Cristian si George, 90% inclinand spre primul. Cand eram la ghiseu sa-i scot certificatul, l-am sunat pe sot sa-l intreb care din cele doua ramane. N-a raspuns, asa ca a ramas Cristian.
Ca nume de fata, imi ramasese intiparit, ca urmare a ceva lecturi adolescentine, Cora. Dar de cand cu magazinul, nu cred ca daca voi avea o fetita o voi numi asa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

MABABEI, asta cu balconul e nasoala. Noroc cu s*la ca altfel faceai tzurtzuri. Sa iti pui un telefon fix si in balcon...just in case.


Asta, si alte masuri de siguranta implementate in scurt de mintea mea pur ne-tehnica. Astept sa se intoarca sot din deplasari ( voiajeaza iar prin Germania, acu' cu interes, prima incursiune - cand trebuia sa merg si eu dar inca nu iesisera analizele puiului si nu-mi ardea de plimbari - fiind for fun )!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

LIST No. 2


1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)
Am mai intrat pe DC sa citesc diferite subiecte iar in ziua in care mi-am facut testul si am aflat ca sunt insarcinata mi-am facut si cont ca sa pot sa intru in grupul ghioceilor.

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)
La 17. Nu mi se pare relevant.

3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus) Sunt perfectionista. Mi-a placut f tare raspunsul Ginei2008 la aceasta intrebare: "Mie imi vine sa plang (sa nu radeti) sic and vad cate un catelus in brate la un copil care cerseste. Si da, ar trebui sa-mi fie mila de copil, dar mie imi e de caine"… exact asa sunt si eu, deci te inteleg perfect
Cel mai mare defect: cred ca am asteptari prea mari de la cei din jur si ma atasez prea repede de tot.


4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo) normal ca am invatat cate ceva de la fiecare.

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)Nu sunt atrasa de femei, dar imi place sa ma uit la o femeie care arata bina.

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
Da. Cu cel care aveam relatia oficiala sau aia oare nu se mai pune ?

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)

Balanta. Eu sunt Gemeni...cica sunt doua zodii perfect compatibile.

8. Care fata de pe DC este "cea mai diferita" in realitate decat pe net?( by Monnvas)[/b]
Ayla

9. Cand (in ce situatie) ati fost cel mai profund deceptionate de un prieten?-orice.

Dupa ce am divortat, cateva prietene au hotarat sa nu mai tinem legatura pt ca sotii lor nu erau de acord ca ele sa mai vorbeasca cu mine. Le-am respectat alegerea si nu le-am mai cautat.


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Salutare!

Avusei parte in week-end de ceva senzatii tari "moldovenesti" (ca vad ca pe aici se intampla mai des): m-a incuiat piticul in balcon. Mi-a cam picat falca ca usa avea maner doar in interior, n-aveam nici telefon la mine iar in usa de la intrare era cheia, deci pompieri scria pe mine. Dar daca tot era de spart, m-am gandit sa nu-mi refuz ocazia, caci ce poate fi mai relaxant decat sa dai o gaura in propria-ti usa (partea de jos a usii e din PVC ). Cu piticul am rezolvat-o usor, am zis ca ne jucam cucu-bau, mami se ascunde in balcon, dar ca e randul lui sa se ascunda, sa se duca in alta camera si vin sa-l gasesc. Noroc ca am dat de-o su*a ratacita (de-aia de-ti sta in coaste) intr-un sertar si iata-ma victorioasa in casa, tremurand organizat din toate grupele de muschi, dar inca apta pentru un cucu-bau de calitate. Morala a la brainiac: nu incercati asta singuri acasa ( lasati profesionistii sa se ocupe de asta, adica io, poate-o mai vrea Ramona...).



Mihaela, mama lui Calin Cristian, din 14 martie 2009


Astea da senzatii tari Brrrr, sper sa nu trec prin asa ceva ca Ariana nu stie sa se ascunda la cucu bau



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput