Gemanutzele si anul 2011! (reloaded)

Gemanutzele si anul 2011! (reloaded) | Autor: blackgirl0

Link direct la acest mesaj

Raspund aici:


Kokyi, aveti un program super incarcat! Eu abia acum ce mai apuc sa respir nitel (trezire 5.45, drum munca 1 ora, job 7.30-13.00 plus 2 domicilii strecurate printre orele de cabinet, drum Brasov 1 ora, stat pe la CAS 1 ora, dat mancarea de pranz la pui 1 ora). Acum am pus la dezghetat ceva carne pt o tocanita de cartofi pana vine sot de la munca. Mai am de pus o tura de rufe la masina (asta insa seara dupa ce-l culcam pe Dragos), jucat cu cel mic si gata ziua!

O rugaminte maaare de tot am la tine: oricat de greu le-ar fi bunicilor cu amandoi copiii, nu-i despartiti! O fi diferenta mare ca varsta, o fi si diferenta intre interese/jocuri/activitati, insa timpul petrecut impreuna ca frate si sora este de nepretuit!

Olim, cam repede sa ai semne de . Sigur nu ti le induci tu? Nu ti-o fi picat bine lasagna de ieri seara! Chiar asa: lasagna la masa de seara in loc de-un fruct/o salata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

doamna doctorrrrrrrr, nu am mancat lasagnaeu tin dieta daneza, si am mancat 2 pulpe de pui cu o salata, si am papat si o clatita, adica mai bine spus cat pui o lingura de aluat in tigaie, cam diametru de 10 cm maxim.
mai nu stiu ce sa zic de semne, dar am o stare de greata, la fel am patit si cu alex.
oricum nu ma stresez fie cum o vrea DD
cat despre mancare eu am de ieri in frigider, am niste cane in sos roquefort, am sa fac un orez langa el, pentur marius, alex papa niste pastai fierte cu carne si eu un mar
dar deja am coborat 2 kile, si nu mai sunt asa balonata
black, te trezesti asa devreme, mie la 8 mi se pare devreme
o seara frumoasa, ma duc sa ma imbrac ca vine marius si plecam la oras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

ooooof, nu mai am timp sa scriu
dar macar citesc


Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, sper ca stii ca ce ai slabit acum este doar apa, nu grasime! Hai sa iti spun ce are rezultat la mine (si gandeste-te ca una este sa slabesti 2 kg din 90 si alta sa slabesti 2 kg din... 47 ): sa mananc multa carne cu salata simpla! Adica gratar de pui/vita, eventual peste la cuptor, cu ceva salata de rosii/ardei verde cu zeama de lamaie, ulei de masline sau ulei de dovleac , supa simpla cu ceva morcov fiert (insa fara taitei/galusti/cartofi), fara nicio felie de paine. Lactate: doar branza de "veci" simpla, telemea desarata. Interzis cu desavarsire cascavalul, branza de burduf, smantana, iaurtul cu fructe, ciocolata, painea, cartofii, orezul, mezelurile de orice fel, pastele, sosurile cu faina si ulei, fasolea/mazarea/linte. Muuuulta apa, eventual ceai verde fara zahar! Si fara niciun fir de sare in alimentatie sau vreo picatura de alcool!!! Asta-i dieta mea de avarie, cand musai sa-mi revin dupa ceva mese copioase sau cand trebuie rapid sa scap de cateva kile in plus! Momentan, sunt ok cu ea!

Pentru balonari imi fac cate un ceai concentrat fara zahar de chimen sau marar! Gretos, dar cand ma gandesc la rezultat, suport mai usor!

O seara placuta! Sper ca sarbatoresti cu cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

black, si io sper sa fie pozitivmarius e superincantat


Ooo...

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Ralu, Doina, adunarea! Unde umblati?
Ralu, de Craciun am fost la Pascani.

Si-acum de ce te lauzi?

Noi ieri am fost incolo. Am intalnit un accident nasol pe Europeana.
In rest, totul a fost ok.
Din horoscopul ala s-a potrivit doar faza referitoare la cheltuielile neprevazute care apar si la banii primiti de la cineva.
A... si partea cu accidentul???? Pai bunicul a cazut ieri dimineata si-l durea mana cam tare. Sa se refere la un astfel de accident?

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Olim, habar n-ai cat lucrez la aparate ,al meu e cu carnetelul la zi sa nu faca o prostie(nu prea s-ar mai baga la al 3-lea),mie nu-mi mai trebuie calendar,imi spune sotul cand imi vine CM



Dupa o zi plina de treaba, acum chiar a fost momentul pentru relaxare... parca-l si vad pe bietul domn sot...

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Am reusit sa gatesc! Nu cine stie ce" tocanita de cartofi cu carne si snitele de porc, insa a fost surpriza totala pt sot! De muuuult ce ma iubeste, eu dau cina lui Dragos si el... ! Dar cica a facut "treaba": adus salariu intreg acasa si facut cumparaturi! Merita apreciat, nope?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cred ca azi nu-s in stare de mai mult.
Nici ieri nu prea am fost. Ca dupa ce am ajuns acasa de pe drumuri si am lucrat ceva rapid pt munca, am incercat sa vad daca adorm putin si... de la ora 15 pana la 19.30, toata lumea viselor a fost a mea.
Si apoi pe noapte am dormit de pe la ora 1 pana la 7.30. Si, mirare, chiar m-am trezit fresh, nu-mi venea nici mie a crede.
In schimb, ziua de azi a fost asa de aglomerata, incat acum ma cam simt... varza.

Imi pun sa ma uit la un episod din Grey si poate adorm inainte de 0.00 si eu. Ce minune are fi

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Am reusit sa gatesc! Nu cine stie ce" tocanita de cartofi cu carne si snitele de porc, insa a fost surpriza totala pt sot!

Tocanita trebuia sa fie si la mine pe foc in seara asta, dar cine sa se mai ocupe? Ne-am descurcat cu ce a fost prin frigider.
Asa ca am amanat pe maine.

Citat:
De muuuult ce ma iubeste, eu dau cina lui Dragos si el... ! Dar cica a facut "treaba": adus salariu intreg acasa si facut cumparaturi! Merita apreciat, nope?!

Deja a facut prea mult pentru o singura zi.
Si-al meu s-a parcat pe dreapta deja

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput