Dulcineii DC - Diabet zaharat la copii *9*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-pa spune:

Buna dragelor!
Multumesc Nina de raspuns, asa-mi place cand scriu dar nimeni nu raspunde...Nu-mi doresc sa fiu uracioasa dar trebuie sa remarc, ca pentru fiecare problema lui e mai importanta decat a celorlalti, asa ca uitam sa raspundem chiar daca am avea ceva de spus, dar nu uitam sa ne posteze propriile temeri, intrebari, griji si apoi sa asteptam raspunsurile celorlalti.
Multumesc Nina!
Am chemat-o pe Daria si ne-am uitat impreuna la pozele Cristinei.
Privindu-va, mi-au dat lacrimile, parca le vedeam acolo, pe toate, pe toti, intr-o lume doar a lor.
Am facut hemo si TSH SI FT4, aflam rezultatul luni?! sau marti...
Astept ca acest an sa se termine, nu a fost un an bun pentru noi...singura solutie ar fi sa reusim sa plecam din tara asta in alta mai civilizata, unde copii nostrii sunt protejati, unde legile se respecta...
Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Marci, sunteti si voi in lista, acum !
Pare mai relaxata luna de miere, dar aveti grija la hipoglicemii. Pancreasul mai are rezerve de insulina, dar aceasta este eliberata fara un program anume.
Si Cristina era dispusa la hipoglicemii, noaptea, in primii 2 ani.
Ioana, nu stiu de ce a fost considerata reclama postarea ta. N-am apucat sa o vad, dar, cum a scris si Adriana, despre Buzias, noi, tot timpul am pomenit, aici si nu au fost probleme. Nu avem de castigat decat noi, mamicile si dulcineii nostri, din ceea ce se scrie aici. Nu e o reclama mascata pentru nimeni, zic eu.
Paula, ma bucur ca v-au placut pozele !
Imi amintesc ce bine s-au distrat la Buzias, dulcineii, toti, cu mic, cu mare. Ce spectacol cu muzica, poezie si dans ne-au prezentat ! Ce bine s-au simtit intre ei, mai ales vazand ca fac aceleasi lucruri, toti.
Cat despre intrebari si raspunsuri, cred ca nu sunt prea multi dulcinei scolarei, inca.
Tin pumnii sa primiti vesti bune, marti !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucyca1975 spune:

buna,ma alatur si eu voua desi copilul meu are 14 ani si este bolnav de diabet de 7 ani.Spuneti-mi unde mergeti cu copiii vostrii pentru ca noi mergeam la paulescu,dar medicul care decat ne vedea si ne lua banii este prea costisitor pentru noi in zilele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana-A spune:

Buna Lucyca1975 - da-mi te rog adresa ta de mail sau scrie-mi tu pe ioanatoma2010@gmail.com pentru ati povesti despre doctorita noastra care este absolut minunata, intotdeauna la dispozitia pacientului

Glicemii bune si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucyca1975 spune:

Pentru Ioana noi suntem din Mizil prahova,avem 14 ani si de 7 ani avem diabet.Voi cati ani aveti si de unde sunteti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana-A spune:

@ Lucyca- am primit mail de la tine si ti-am raspuns.
Glicemii bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-pa spune:

Buna dragelor!
Sper ca toti/toate, sunteti bine. Noi am aflat acum rezultatele deoarece si dna Dr si Dna asistenta cea de treaba, au fost in concediu. Glicata 7, tsh, freeT4, valori normale. Acum o sa incerc sa fac o progr la o Dna Dr la un centru privat care am inteles ca-i f buna in endocrinologie. Faptul ca cealalta dna dr endo, ne-a recomandat analize abia la 6 luni de la diagnosticare, ma surprinde. iar acum ca i le-am facut, la 3 luni, si au iesit in limite normale, ma tem ca daca am continua tratamentul pt inca 3 luni cum ar fi trebuit, putem trece intr-o alta forma a tiroiditei...hiper. Am auzit ca se poate intampla si asta. Insa, vreau sa va spun sa studiati putin despre terapia Bowen. Noi o practicam si glicemiile sunt bune chiar si mancand in plus-cand ea vrea, la mesele principale si la gustari cateodata. Noi am incercat si reflexoterapie si homeopatie ( asta a fost ok dar e greu de luat 3 pilule diferite pe zi, la ore diferite, sa nu bea apa sau manace dupa...era destul de complicat pt fiica mea)

va pup si daca vreti sa stiti mai multe, intrebati-ma si va povestesc. Altfel, nu vreau sa va plictisesc.
Sanatate si sa ne auzim cu bine!
PS Ioana, astept tel tau. Eu sunt mai des pe langa casa...

dintr-o greseala, l-am postat ca subiect nou...ups! scuze! stie cineva cum pot sa-l sterg de acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miharebe spune:

Buna ,

si eu fac parte din familia dulcineilor, prin prisma faptului ca in ianuarie 2011 fetita mea in varsta de 9 ani a fst diagnosticata cu diabet . e dureros dar poate in asta consta viata noastra pe acest pamant, sa luptam sa trecem prin cele mai urate experiente. Mi-ar face o deosebita placere sa impartim cu cei ce sunt in aceasi situatie cu noi, din experientele traite de cand am fost diagnosticati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns areea2006 spune:

Buna fetelor! Sunt uimita si trista cat de repede se ingroasa randul de dulcinei noi depistati si nu numai. Nu pot decat sa va transmit mult mult curaj, credinta in D-zeu si incredere ca intr-o zi va rasari soarele si ptr. noi. E imposibil dupa atata suferinta sa nu vina si putina fericire. Balanta trebuie sa se echilibreze. Am vazut ca este o mamaica din Galati cu un baietel de 4,6 ani Lauradoom cu care as vrea daca se poate sa ma intalnesc sau macar sa vorbim deoarece si eu sunt din Galati. Adresa mea de mail alined1981@yahoo.com. Pupici multi ptr. Ioana , o persoana deosebita cu mult suflet alaturi de doamna dr. diabetolog, un suflet nobil si cu o frumusete sufleteasca rar intalnita si ptr. care ma rog la D-zeu sa le dea lor si familiilor lor multa multa sanatate si fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana-A spune:

@miharebe -bine ai venit pe forum. Sunt convinsa ca vei gasi prieteni aici. Si cu siguranta daca faci un slalom printre subiectele deja postate pe forum vei gasi multe informatii folositoare. Glicemii bune si sa auzim numai de bine.

@anna-pa -n-am uitat de telefon sincer abia astept sa ne cunoastem si mindrele sa se joace impreuna insa am fost plecati la Olt la bunici si abia am revenit. Imediat cum reusesc sa ma organizez , ca de... lenea-i cucoana mare si desi parcul titan e la 10 min distanta mi-e mult mai usor sa ies cu Aida pe linga casa. Dar ne auzim si ne intilnim negresit.

@Alinuta -ce ma bucur ca esti activa pe forum. Si multumesc mult pentru cuvintele frumoase desi n-am facut nimic senzational din cite stiu eu. Dar nu-i asa ca doctorita-i super!?? :)

Glicemii bune tuturor dulcineilor

PS- problema cu acel anunt 'avertisment-reclama' s-a lamurit, a fost mai mult o oarecare neintelegere, chiar azi am vorbit cu un domn tare Ok ce se pare ca are un rol important in administrarea forumului -si sincer am sentimentul si, sper ca vor urma lucruri frumoase. Dar toate la timpul lor....

Mergi la inceput