Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Lucia-stai linistita, nici eu nu ma uit la filme.Cu Hannah M, n-am vazut in viata mea nicio o secventa, nu-s chiar asa cultivata, da' stiu despre ea de la copii.
Ma tot uit la pozele voastre...balaceala, soare, pantaloni scurti...asa mai uit si eu de iarna noastra.

O saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Lucia: daaaa, si-a intins parul... peste o ora era la fel ca inaintede intindere

ne pregatim de carnaval, avem o dilema insa: nu ne-am putut decide: zana sau rockerita...

Nici eu nu-s cu filmele, prefer netul decat televizorul. Doar filme de copii, si cateva comedii s-au lipit de mine in ultimii ani.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina, uita-te, uita-te ca prin iunie-iulie ma uit eu la ale voastre Gabi, eu as opta pentru rockerita, insa, ca sa fie si mai misto trageti la sorti. Bagati niste biletele cu zana si rokerita, mai multe asa, si las-o sa traga de mai multe ori, si apoi sa numere cate are cu zana si cate cu rokerita.


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

daca nu se poate decide si nu se poate decide, sa fie atunci, zana rockeritza!! Ce, rockerii nu au zane??
No, acuma serios, succes...mare dilema
La scoala au carnaval?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mai, copiii astia nu prea stiu ce sunt nuantele! Adica ori rockerita, ori zana! Nu "ori rockerita in albastru, ori in negru"! Ori zana roz, ori alba... Sa ne spui Gabi cum si ce ati ales.

Si eu ma uit cu jind la pozele Luciei, desi nu sunt mare fan soare si caldura! Mie imi place umbra, aerul curat si respirabil... Insa tot visez la vara!

Maine Stef va merge cu clasa si cu dna invatatoare la cinema, abia asteapta! Vor mai merge si in februarie. Ne gandim de zor ce sa faca in vacanta de o saptamana, cea intersemestriala. Am primit un pliant cu toate activitatile din Viena, sa vedem ce reusim sa facem...



--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sa va explic care-i situatia cu carnavalul. Inca de anul trecut i-am cumparat un set de fluture/zana: aripi, cordeluta si o bagheta magica. Plus separat i-am luat o masca foarte frumoasa cu flittere.
Anul acesta fata s-a gandit sa fie zana- dar n-are rochie. Am cerut una imprumut de la o colega, insa rochita n-a ajuns inca. Pentru orice eventualitate avem si un plan B- asta fiind rockerita.

Ieri am facut rost si de o peruca stil slash (chitaristul din guns'n'roses), dar peruca nu-i neagra ci rosie. Lili si-a pus-o in cap, si-a mai pus si ochelari de soare si cu micofonul in mana a inceput sa cante o piesa de-a lor. Dupa cateva versuri sia dat seama ca nu va canta la carnaval, ca o sa-i fie rusine, dar totusi a exersat toata seara cantecul.
E vorba de piesa asta:



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabi, am inteles, aveti de fapt un plan de rezerva. Dar pe primul loc sta Zana (desi va fi greu sa nu vrea sa foloseasca peruca de care zici,. chiar cu costumul de Zana in dulap!).

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La multi ani, Australia!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

ahaa, adik Lucia da de baut?!Stau p-aci, ca cine stie ce pica!
La multi ani, Australia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, va salut si eu dintr-un Bucuresti cam inghetat...erau dimineata -11 grade, cu real feel -16, nici nu vreau sa ma gandesc cum e la Nina la Miercurea Ciuc!

Lucia, sa aveti o sarbatoare minunata! Vad ca astepti cu drag sa se termine vacanta, noi ne pregatim de vacanta, de luni e vacanta intersemestriala, o saptamana!

Am citit si din urma, dar nu raspund fiecareia, ma bucur ca sunteti bine cu toate, eu am avut o perioada cam grea la serviciu...asa ca am mai stat pe FB, dar pe aici mai rarut!
Cum ziceam, ne pregatim de vacanta, Andrei vine cu FB-uri, unul dupa altul, doamna e iar multumita de el, a zis ca si-a revenit dupa perioada mai aeriana de prin noiembrie, asa ca ne-am mai revenit!

Pupici tuturor!


Mergi la inceput