Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabi, felicitari! Ai copii descurcareti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mersi:)
Am fost ieri cu ei... era sa fac stanga-mprejur si sa-mi cer banii inapoi. Noroc ca n-am platit numai pt Robert. In vestiar abia aveam loc sa ne dezbracam, sa ne punem hainele. Intram la bazin, cautam antrenorul cu care am vorbit vineri- nu e. Aflam ca lipseste toata saptamana, il inlocuieste sora-sa, tot antrenoare. Ea insa nu stia de noi, dar totusi ne primeste (stiu si eu sa insist, daca cere situatia...) Cu Robert s-a mai ocupat un pic, dar cu Lili n-avea ce sa faca. Ea nu inoata foarte bine, si antrenoarea totusi a bagat-o pe banda din mijloc (!!!) cu pluta, sa lucreze doar cu picioarele. Lili saraca dupa o ora abia s-a mai tinut in picioare. Nu-s io antrenoare calificata, dar totusi nu trebuia sa lucreze cu ea la margine de bazin? Ca asa am vazut de la altii... Timp de o ora m-a luat groaza, ce se intampla daca fix in mijloc de bazin oboseste, nici nu stiu din ce directie sa ma arunc dupa ea... am zis ca nu mai vreau sa traiesc cu frica asta (poate io-s mai obsedata si exagerez) prefer sa mergem in alta parte intr-un bazin mai mic s-o invat eu pana la un nivel cand o pot lasa in bazinul mare)
Robert va merge in continuare toata luna, apoi mai vedem cum rezista la scoala cu 3-4 antrenamente, curs de chitara, engleza, religie (astea le face dupa masa, la comunitate). Iar cu Lili o luam pe alta cale, si apoi mai vedem daca vrea inot sau ne orientam spre altceva.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gabi, eu zic ca ai dreptate, trebuia sa o ia pe Lili acolo unde e apa mai mica, pentru ca e incepatoare. La noi se intra in bazin de 1.2 m sau cam asa si apoi pe masura ce progreseaza, ii mai aduce si in bazinul mare dar mai mult in capatul unde apa e mai mica, adica tot in jur de 1.2 m. Am vazut ca pentru piticii care inoata foarte bine si ii baga direct in bazinul mare, au o punte de plastic pe care se opresc undeva la jumatatea bazinului ca sa poata sta in picioare fara sa le ajunga apa la gura. Eu una ce sa mai zic ca habar n-am sa inot, ma invartesc si io cu Victor prin bazinul mic, de colo colo. Ca lectii de inot nu prea ma vad luand chiar daca suntem in Australia.


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Apa era de 2 m peste tot cu loc de repaus la unul dintre capetele bazinului. E ok sa inoate fata pe lungime, dar nu trebuia s-o lase decat la marginea bazinului.
Ieri am mers la un hotel care are o piscinuta mica, deocamdata va fi ok, ne facem abonament acolo. Sper sa nu fie multa lume, mai ales pe vremea asta... iar vara putem merge si la strandul orasenesc.
Copila mea avea si ieri febra musculara:)))

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabi, nu suna bine ce povestesti de curs. Insa pe la noi mai rar piscina cu apa mica intr-un capat... Stef a facut inot cand era mai mic intr.o piscina cu apa mare, inota foarte mult, insa ii lasa si la margine, mai facea si altceva in afara de inot (scunfundari, tinandu-se de margine)... desi aveau copii multi in grupa, erau atenti la aspectul asta... Depinde si de instructor, de cat de pregatit este... in grupa asta mare la Stef erau 3 instructori. Suna bine ce zici de hotelul cu piscina asta micuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nico, ce faci in Trinidad? E cald acolo? Sau numai visezi?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am tras o fuga pana acolo, sa verific ceva la casa de vacanta! (ma supara astia ca nu ma lasa sa fiu "fara tara")

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicoleta-frumos, n-am ce zice...poti invita si niste prieteni??

Si al meu a fost la inot.Eu n-am avut inima sa merg sa-l vad.Noroc cu taica-sau ca i-a facut poze...
Am vrut sa mergem zilele astea la munte, sa ne urcam pe ski-uri, dar nu reusesc eu sa ma "eliberez"...poate pe vineri-sambata.Oricum Andrei nu vrea!!! Zice ca ii stric vacanta, ii rapesc din timpul lui de joaca

Mey...Andrei a fost ieri cu taica-sau la dentist.Dinti frumosi, nicio carie, insa are exces de flour.Medicatie am refuzat sa iau in sarcina sau sa-i dau lui...De unde, frate, exces de flour?!

E frig, e zapada...help...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, hai "la Trinidad" :))!

Mergi la inceput