Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Frumoos, pe asta nu-l avem. Spor la construit!

Am vazut pe fb linkuri la subiecte de pe DC. Oricum, aproape toate care scriem aici scriem si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, si aici, bineinteles, La multi ani sarbatoritului tau, sa fie sanatos si sa creasca frumos alaturi de fratiorul lui, Matei!!!


Sa fie sanatoasa fetita prietenei tale, si Bun venit pe lume!


Mira, bine ai revenit! Si eu sunt de acord cu fetele, nu-ti face prea multe griji, si noi am trecut prin noiembrie printr-o perioada similara, si am reusit sa trecem cu bine, am schimbat ora de culcare la 9, fata de 10-10,30 seara, am redus la 0 calculatorul si TV (aproape la 0)...Andrei a reactionat bine si acum totul a reintrat in normal! Succes iti urez si eu, sunt sigura ca veti reusi, mai ales ca David e un copil bun, asa cum ziceai si tu! M-a amuzat si pe mine cu crosetatul! Trebuie sa fie tare haios!

Apropo de tortul pentru ziua lui Stefan, noi de la sarbatori incoace nu trece zi sa nu avem tiramisu in casa, se termina fac altul, si tot asa, am facut vre-o 6 in ultimele 30 de zile..., Andrei nu se mai satura...acum am iar pe lista de cumparaturi piscoturi, frisca, mascarpone!

Gabi, interesanta idea cu rockerita, sa ne zici cum a fost!

Cristina22, la fel si eu, mai mult pe FB..., acolo mi s-au mutat si restul prietenilor, si sora...asa ca, stiti si voi cum e!!!

Lucia, cum ati serbat Ziua Australiei???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

suntem in mijlocul actiunii, adica a carnavalului... inca n-am vesti
S-a dus si Robert, sper sa faca poze, ca-s tare curioasa

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Katty in afara de piscina de care povesteam, nu am facut mare lucru de ziua Australiei. Anul trecut eram in concediu si acum doi ani am iesit in city la plimbare si am mers la diverse evenimente realizate cu ocazia zilei Australiei. Anul asta, doar o balaceala la piscina, odihna apoi, si iesit in parc.Mira, mi se pare un mare haos modul de desfasurare al orelor in scoala lui David. Despre experienta cu profesoara nu prea stiu ce sa zic, nu am avut astfel de intamplari dar stiu si eu ca e o mare moda asta cu ADHD, si se exagereaza foarte mult. Cred ca e doar un mod al profesoarei de a se spala pe maini.De fapt mi-am amintit ca am intalnit un copil pe care eu l-am suspectat de a avea ADHD. Nu stiu daca era asta, sau doar asta sau si altceva cu el, dar sa iti descriu comportamentul. L-am invitat la noi dupa scoala, sa se joace cu Liviu. S-au luat la alergat prin casa, si sa ii zicem B a inceput sa tranteasca jucarii incolo si incoace. A sunat telefonul, B a raspuns la telefon a boscorodit ceva si a inchis, eu eram in curte. Apoi s-a dus la wc si l-a chemat pe Liviu si i-a aratat cu isi pune el mana in dreptul jetului de pipi. Era intr-o continua agitatie si nu prea parea ca aude cand strig la el sa se calmeze. Vorbea enorm de mult cum spuneam in continua agitatie. Cand a venit tatal lui sa il ia acasa a intrebat daca poate sa ia sticla de fanta de 2l din care ii servisem, la el acasa. Deci un comportament de la inceput pana la sfarsit total deplasat. Asa m-am gandit eu ca ar trebui sa arate ADHD ul asta si nu orice neatentie in clasa sa fie catalogata drept ADHD.


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Buna dimineata!

Va doresc un sfarsit de saptamana minunat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nico. A trecut weekendul.
Azi am vazut la cinema filmul 3D Rapunzel- frumos!

Copilasii din Romania au vacanta, mi se pare. Vacanta placuta, fara lectii!!
Robert are de-abia pe 7 martie.
De maine va merge in fiecare luni timp de 10 osaptamani la tenis, sper sa-i placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, ce fain ca v-ati dus la film! Am vazut si eu pe aici reclame, sigur este fain. Distractie placuta la tenis, sper sa ii placa.

Si Stef are vacanta tot peste o saptamana.

Sa aveti o saptamana faina, vacanta frumoasa copiilor din Ro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

daa, suntem in vacanta! Azi dimineata l-am dus pe Andrei la ai mei.Deja fac pizza cu porumb.
Andrei si-a dus videoscopul si enciclopedia cu animale.Ii instruieste pe bunici.

Vacanta frumoasa si vreme buna la toti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Vacanta placuta!
Ai mei (mai ales Robert) si-au bagat in cap ca vor la inot. E cam scump, se face de 3 ori pe saptamana, noah sa vedem cum rezistam... platesc o luna, si mai vedem.
Azi dimineata i-am pus sa-si faca programare la pediatru pentru adeverinta, zis si facut, s-au descurcat singuri!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_ionela spune:

sinziana,

imi pare asa de bine sa te descopar intr-un final. ionela sunt si sper sa ma mai tii minte din constanta. mi-ar placea tare mult sa ne mai discutam. adresa mea de email este ionela.avia@yahoo.com daca vrei sa vorbim.

va pup si multa sanatate lui radu!

Mergi la inceput