Pepenasi de iulie-august 2008 (205)

Pepenasi de iulie-august 2008 (205) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181-200,
201,202,203, 204

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131

Sarbatoritii lunii Ianuarie:

4 1 Anastasia (ralirali),3 Cris (monalac),7 Matei (Caprioara),12 Ileanna,16 Alexandru (Dianami),17 Mandy (AlinaMaria),19 Serenity90,20 Adrian (madina71),21 anaco,26 Roxana01,30 atb, tiberica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Prima??????????????????????????????

Este atat de greu si de dureros sa stai intre minte si inima si sa te lupti s-o impaci pe cea din urma cu dreptatile celei dintai". Gala Galaction

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

puahahahhaaaaaaaaaaaaaa, that's a first! intru si io timida, si na, ca is prima...super tare....deci...azi am o zi buna....
Nu vroiam sa va zic nimic, doar neata si sa aveti o zi frumoasa...
si tananananaaaaaa....PRIMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...PUAHAHAHAHAHA

Este atat de greu si de dureros sa stai intre minte si inima si sa te lupti s-o impaci pe cea din urma cu dreptatile celei dintai". Gala Galaction

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bine v-am regasit la primul capitol nou pe anul acesta!
Sper sa ne mobilizam si sa fie un capitol mai dinamic, un an plin de postari frumoase.

Aradeanca Ralu, bine au revenit! Ne bucuram ca ai reprins curaj si ai scris!

Multa bafta fetelor cu examene! Sa treceti cu bine peste!

O saptamana usoara va doresc!





Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ralu e fenomenala fiica-ta. Cum isi planifica nunta, inseamna ca a fost la cateva nunti de stie ea ce e aia
Filip al meu are treaba cu tractoarele si excavatoarele. Ma innebuneste sa-i dau pe Youtube sa vada tractoare, crek ar fi in stare sa stea toata ziua.
Si mai construieste din lego "espesol", adik expresor, si imi face cafea.

bujo mami de Filip si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Neatza!!! si LA MULTI ANI!! pe anul asta
Eu is prinsa rau cu exam de licenta pe care trebuia sa-l dau acum 2 ani dar na...niciodata nu i tarziu.Si greu mai functioneaza neuronul frateee, parca zici ca citesc in chineza.
Moni sa-ti fie de bine cu noua tunsoare, vad eu ca tu vrei sa intineresti
M-am apucat si de slabit ca nu mai era de stat cu atatia colacei, acum sper sa ma si tina "ambitia"
Fetele sunt in sfarsit bine fara muci sau tuse, sper sa ne tina asa anul asta.
Eu m-am distrat bine de tot la Rev, nu am mai petrecut asa...de nu mai tin minte, si trag sperante ca anul asta va fi mai bun si mai relaxant.
Va pupacesc!!!O saptamana minunata sa aveti!!!

MAMI de CLARA (2008) si RIANA (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

RALU, bine ai revenit! Sa pui poze cu tanara mireasa, sa o admiram si noi ca n-am vazut-o demult

DANA, pai normal ca vreau sa intineresc, ca doar n-o sa vreau sa imbatranesc :) Si daca se poate sa ma fac si subtire cat un manechin mancand amandine, ar fi si mai bine

Vad ca suntem multe la regim, bafta fetelor, sa ajungem cu toate nici fotomodele!!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!


Know you what it is to be a child? It is to be something very different from the man of to-day. It is to have a spirit yet streaming from the waters of baptism; it is to believe in love, to believe in loveliness, to believe in belief; it is to be so little that the elves can reach to whisper in your ear; it is to turn pumpkins into coaches, and mice into horses, lowness into loftiness, and nothing into everything, for each child has its fairy godmother in its own soul. (Francis Thompson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Fetelor ati vazut ce multa lume ne citeste 5000 si ceva de viz.?Pacat ca nu intra mai multe fete sa ne mai dea vesti despre ele si pepenasi.
Si eu ma lupt sa tin regim dar merge foarte greu...Ma abtin de la mancare dar greu scade acul cantarului..deh varsta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

La multi ani la toata lumea !!!!!!!!!!!

Multumim de urarile de ziua mea dar nu am mai avut timp si starea sa scriu un mesaj :(

Noi suntem bine fiica-mea e o santajista, incepe cu "mamica ma iubesti?" si apoi cere ceva , daca raspund "nu" chiar se panicheaza si intreaba "nu ma iubesti? nu ma iubesti?

A primit de la Mos o bucatarie si o masuta de toaleta la care toata ziua se machiaza. Bine ca are treaba dar chiar si asa tot baga o portie zdravana de Tv spre disperarea mea. Se mai uita in carti, lipeste dar tot se plictiseste. Azi a iesit la o plimbare lunga cu tati daca tot a fost cald. Ziua pana la 15 e plina cu gradi, somn dar apoi

Pepenasii vostri cum se ditreaza in timpul zilei?

Fetele care vor sa slabeasca spor . Parerea mea : fara mers la sala nu se poate si rezultatele se lasa asteptate. Timpul e o problema dar e ceva ce faceti pentru voi si pentru sanatatea voastra deci merita. in week-end ne-am uitat la poze de cand era Sara mica si mi se pare ca sunt doua persoane diferite eu de atunci si eu cea de acum, in sensul bun

Va pup!

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Vad ca vorbiti despre slabit: la mine chestia cu abtinutul de la mancare nu tine . Sau ma rog, nu atat de drastic, mai fac din cand in cand ceva de genul sa nu mananc seara sau sa nu mananc dulciuri timp de 2-3 saptamani sa zicem. Dar nu sunt adepta curelor de slabire. Tot la sala e cel mai bine si cel mai sanatos.

La capitolul cadouri, Aida e extrem de incantata de un soricel gen zuzu pet. Defapt a primit 2 soricei, unul zuzu, unul un fel de imitatie. Ei bine, ei ii place imitatia cel mai mult . Si cu ocazia asta a devenit mare fan soricei, a redescoperit si un soricel de plus mai vechi care nu prezentase interes pana acum, dar a inceput brusc sa ii placa.

Si a inceput sa deseneze chestii care sa semene cat de cat cu realitatea, adica deseneaza pisicute, floricele, caracatite etc: pisicuta se deseneaza asa: capul e un cerc, apoi ii face 2 ochi (2 ovale mari), ii face urechile si nasul si la sfarsit ii deseneaza muuulte bete pe post de picioare - iese o pisicomida. Si daca isi mai aduce aminte ii face si mustati.

Mie nu imi vine sa cred cand o aud vorbind, adica parca nu am apucat sa ma obisnuiesc cu ideea, a trecut foarte repede de la faza de chinezarii la faza de vorbit perfect corect si coerent, face fraze lungi si cu toate acordurile gramaticale. Atata doar ca nu pronunta R-ul.
[EDIT]: daca o pun sa zica "rrrrrrata" zice efectiv "chhhh iata"

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Si Ralu vorbeste foarte clar doar ca in loc de R zice L.

Mergi la inceput