Prietene la bine si la greu - 97

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, inca nu mi-am facut programare la dr. Cred ca sun saptamana asta dar sa fie controlul dupa 15 ian. Oricum o sa zbor din cabinet in cabinet..intai undeva la eco doar pt confirmare, sa aud inimioara si sa fac rost de adev pt medic familie. Pe urma la 12 sapt vreau sa fac dublul test la constanta, si dupa...o sa ma inscriu in evidente la dr cu care am nascut..Da nu prea ma trage inima sa ma duc la ea, nu am incotro in schimb(fiind doar 2 medici cu care pot naste aici la mangalica)...Daca as putea m-as duce doar sa nasc la ea.
Dozz, buna ideea ta, dar as parea o profitoare pt fetele de acolo de la odisee daca vin si ma bag cu blogul peste ele. Deocamdata sunt cu in forta cu marketingul local la mangalica, pe net, si aici, va sacai mereu pe voi cu noutatile..Sper sa dea roade.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Licu eu imi fac gomaj pe fata cu malai. Am auzit-o pe Monica Barladeanu spunand de el si am incercat. Mie imi face tare bine, arata tenul proaspat. Inainte sa fac baie pun la inmuiat o lingurita de malai (pun f f putina apa doar cat sa fie ud) iar cand termin baia imi fac gomaj cu el. Acum nu ,stiu cum o fi pt fata ta daca zici ca e mai sensibila.

Andre voi cu cat luati uleiul de argan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara.
Azi am avut timp de fix nimic.Am facut un peste cu cartof si morcov fiert pentru Geo si am fost la socri toata ziua.
Micutul s-a distrat cu verisoara.Cand a vazut ca micuta doarme a inceput sa arate spre camera ei si vroia sa ne duca la usa sa o deschidem.A fost un dulce.
Si eu ma simt obosita.
Am vazut mamicile zombii si mumii. pentru ele (many,ancutza,monis,lili,lyly).
Felicitari Lumi_r pentru mersul pisicoasei.
Dozz,Lidia imi place ca sunteti si voi pe aici.
Laura cred ca e buna ideea cu ouale.Eu ma gandesc si la ceva cu iepurasi.Daca gasesc vreun model iti zic.
Cam de atat sunt in stare.

sus,sus,sus,2 linii asteptam,prietene felicitam.
hai Many,hai Raluci
sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, nu am rezistat tentatiei si am bagat si eu ochiul la noua odisee..Dar nu ma trage deloc inima sa ma inscriu acolo, mi se pare ca oriunde as scrie tot nu gasesc o gasca de fete inimoase, haioase, intelepte si asa bune prietene ca aici. pam pam

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Many, nu am rezistat tentatiei si am bagat si eu ochiul la noua odisee..Dar nu ma trage deloc inima sa ma inscriu acolo, mi se pare ca oriunde as scrie tot nu gasesc o gasca de fete inimoase, haioase, intelepte si asa bune prietene ca aici. pam pam

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU




mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Mai primiti o super-obosita si zombie in club?

Mai, nu stiu ce s-a intamplat cu Timi anul asta...
Daca anul trecut dormea prost, apai acum doarme fffoooooarte prost si cu nshpe treziri. Si asta in conditiile in care nu mai primeste tzitzi noaptea, ci doar apa.
Uneori il aud intr-adevar ca are gaze; dar nu inteleg de ce trebuie sa planga atata pana sa faca un partz. Of, e grele tare....mai ales ca s-a invatat cu mine, si daca se duce noaptea sotul la el urla si mai rau. Desi ii vorbeste in soapta si pe langa glas banuiesc ca ii simte si mirosul. De ce o fi asa crizat?
Sotul zice sa-l lasam sa planga asa vreo 2-3 nopti, ca dupa aia sigur se potoleste daca vede ca nu primeste feed back. Dar numa vorba e de el, ca nu-l lasa inima sa-l auda plangand. Pe mine nici atat. Habar nu am ce si cum sa facem, dar suntem epuizati.


Licurici, te inteleg cu noua odisee. Si eu sunt la fel. Am bagat putin nasul pe acolo, dar parca nu imi prea place... In plus, abia reusesc sa tin pasul cu ce se scrie aici. Daca ma bag pe-acolo, nu as vrea sa fiu doar un nume pe lista, ci sa si activez. Or, asta presupune sa citesc ce se scrie, sa raspund cat de cat constant, etc. Iar timp....nema... Asa ca, m-am lasat pagubasa.


Fete, inainte sa plec la spalat caruta de vase stranse peste zi, va rog sa nu ma uitati cu raspunsul la intrebarea despre IOD - sare iodata. Ar putea avea copiii nostri probleme cu tiroida in caz ca nu primeste organismul suficient iod?


Ia sa bag si eu meniul, ca nu l-am mai scris demult, si de la voi ma tot inspir.

ieri: bulgur, cartofi, ceapa, piept de curcan
piure de piersica, mar, banana
iaurt

azi: spanac cu putin lapte, smantana, cascaval ras, galbenus, mei
mandarine, mar, banana
iaurt

Dimineata felie unsa cu unt, smantana, branza vaci, cascaval, omleta, ou fiert, din astea...nimic nou sub soare.


Noapte buna si cu somn muuuult!



Mami de Timi nazdravan si 10+ cu Fantomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Ola
Multumesc fetele de raspunsuri
Ramonikanoi folosim pampers active baby si pana acum suntem multumite de el. Noi schimbam pampersul doar de 4 ori pe zi, dar daca nu bem multa apa nici nu prea facem des. Scuze detaliile.
Laurairina ce povesteti de rechinasa cu sosetele parca povestesti de Gabriela, asa face si ea si nu stiu ce sa ii mai fac ca o gasesc si pe gresie desculta si are niste picioruse reci


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Many, nu am rezistat tentatiei si am bagat si eu ochiul la noua odisee..Dar nu ma trage deloc inima sa ma inscriu acolo, mi se pare ca oriunde as scrie tot nu gasesc o gasca de fete inimoase, haioase, intelepte si asa bune prietene ca aici. pam pam


Bei Licu....„merse asta la suflet”....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!

Monis, si in seara asta a adormit repede, cam in 20 de minute. Nu am schimbat nimic din ceea ce faceam pana acum ...pur si simplu este el mai linistit. Nu ma vrea sa coboare, nu se mai agita. Doarme bine si noaptea, fara treziri foarte dese...problema aparuta acum este ca se intampla sa se trezeasca pe la 2, 3 noaptea si nu mai adoarme vreo ora...nu plange, sta in pat si povesteste.
La noi nu exista sansa de a-l culca tati...cu toate ca este indragostit de tati lui, daca plec din camera se pune pe urlat.
Distractie placuta la petrecere.
In legatura cu dicutia despre creme, si eu sunt fan Clinique, insa in ultima perioada folosesc creme de la Clarins, au o gama care imi satisface tenul uscat.

Lumi, bine ati revenit! De abia astept sa vad poze

Ramonika, noi folosim Pampers Active Fit 4+ si mi se pare ok.

Many, multa sanatate "doamnei".

Tocmai au ajuns fratii din Romania, acum parcheaza masina. Am primit provizii



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

carciuma cu party are un uaierles asa ca am bagat un nas de pe tel sa va trimit un paharel de uischi ;)
Note buna !




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput