Floricele de liliac mai-iun (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Neata! va invit la o cafea, un ceai, un capucino... dupa pofta inimii! (fara poza, ca nu ma pricep)

Intrebare pentru Vivela, Alinutza sau cine mai stie: la cat timp dupa cafeaua de dimineata as putea lua niste homeopate? Sa nu imi ziceti sa renunt la ea, pliiiiiz, ca nu pot din motive de hipotensiune! Multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Si acum:bonjour!

Nu am citit din urma,imi cer scuze,dar inisit cu intrebarea,si chiar insist:bebelusii vostrii ce zic/fac mai exact?
Am fost mai devreme in vizita la niste prieteni ce au un copilas fix cu o luna mai mare decat Sebi,adica are 8 luni si 3 saptamani,si stia sa spuna apa,baie,tata,papa..ii zicea mama lui:hai sa numaram,si numara ea,1,2,3,4...iar el numara pe degete(fara sa zica din gurita,dar isi enumera degetelele),stia sa faca bravo,la plecare ne-a zis pa!
Sebi nu e nici pe departe asa evoluat

Scuze dar sunt pe fuga,revin maine,poate imi raspundeti si voi pana atunci



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare



si daca ea sarea de la 2 direct la 4, sarea si bebele la degetul al 4-lea?

of, imi pare rau ca am deschis (si eu) cutia pandorei, fiecare are ritmul sau, determinat atat de inzestrarea genetica proprie, caracter, cat si de mediul in care traieste, mai stimulant sau mai putin stimulant. stiu ca david pe la 8 luni zicea foarte corect "degete" si stia la ce ma refer. dar cuvantul asta e usor de zis, ca suna ca si celelalte gangureli. nu mi s-a parut ca ar fi semn de deteptaciune sau mai stiu si eu ce.

ma duc sa recuperez pe big brother de la mama.
we placut .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Salutare!
LA MULTI ANI! TUTUROR CE SI-AU SARBATORIT IERI ZIUA DE NUME.

Intru mai rar deoarece am inceput serviciul si nu mai am net, iar acasa mai greu cu timpul.

Cris, sa stii ca Dragos este cu 2 sapt mai mic decat Sebi, al tau, dar nici gand sa faca asa lucruri evoluate.
De vorbit zice mmmamm, dddadd, ti-ti, baba si cam atat. Aa, a zis de cateva ori tata, dar nush daca el constientizeaza semnificatia lor.
Sta in fundulet nesprijinit pt o perioada scurta de timp, nush daca sta cam 1 minut, apoi cade. Se ridica in 4 labe, dar nu merge, doar se balanseaza inainte-inapoi in pozitia aceasta. Se taraste pe burtica si strabate distante lungi asa. De ex, il pun jos la un capat al camerei si la ceva distanta de el ii pun o jucarie si asa se taraste pana la ea, ca o rama. Cam astea sunt evolutiile lui Dragos.
Nu stiu daca v-am zis pana acum, dar Dragos are deja 6 dintisori, 4 sus si 2 jos, si mai avem si altii pe cale sa apara, dar nu stiu cati.

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

acutzicab eu aleg ceai de menta , ca m-am deranjat la burta. Multumesc!
Ce-as fi baut si o , ca m-am trezit mai obosita decat atunci cand m-am culcat.
Asta e, astept sa implineasca 9 luni sa vad daca intr-adevar de puseu e vb.
De cum m-am trezit dimineata am dat cu aspiratorul, sters praful, parchetul , am spalat 3 masini , de fapt a treia acum o spala.
Ne pregatim de ziua Ioanei si cum maine e Duminica nu pot face nimic..iar Luni voi pregati meniul.

Dienutza drum bun si concediu placut!

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritelor de azi: Miruna Andreea si Marisa Alexandra!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna dimi fete dragi
eu iarasi am ramas fara sotz
a plecat aseara in Germania si ne mai vedem abia in mai
e foarte greu dar nu avem ce face
Karina inca mai are putinei mucisori, gingia de sus e si ea bombardata semn ca si acolo vor aparea dintoci, asa ca ne asteapta vremuri grele
legat de vb, fiecare are ritmul lui de crestere si eu zic sa nu ne mai comparam copii cu altii, Karina zice mama(knd e ff sup) si ma amaa toata ziua, tata nici vorba, zice cooo, dar fara a stii cine este ( asa ii zic eu sotului)mai zice mda....sanatosi sa fie
revin mai trz , pup


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetelor vreuna dintre voi a folosit la bebei picaturi Colargol?
si daca da au avut efecte benefice?


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna ziua!
Aseara ma gandeam la ce v-am intrebat si mi-am dat seama ca sebi chiar daca ar sti sa faca toate alea,nu ar avea timp,ca e in continuua miscare.
Vivela,nu trecea si el la 4,dar macar stia despre ce e vorba.
Oricum,baietelul acela era f cuminte,unde il puneai acolo statea,nu se ridica in picioare,nu se rostogoleste etc,de asta cred ca a fost asa receptiv sa invete atatea.
In fine...cam asta vroiam sa zic..
va pupam



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

gata am si eu un moment liber
despre Karina:
*nu se rostogoleste de pe burta pe spate, si nici invers, ea ar vrea dar cred k si din cauza greutatii nu poate ca deh e curul greu
*este de o curiozitate iesita din comun(aici seamana cu mine)nu poti face nimic ca pac este cu okii pe tine
*daca o ridic in picioare si o tin de subtiori merge, uneori o ia si mai repede
*papa tot ceea ce ii dau eu, i am dat inclusiv si pufuleti(nu dati cu rosii)
*nu stiu daca tine legat de BLW dar ii pun pe masuta de la scaun bucatele de mar, colt de paine si biscuite, pufuleti si se serveste donsoara cu ce vrea
*seara eu ii dau cereale Somn usor de la Nestle si ceai Humana tot somn usor
*ii mai fac suc din portocala, sfecla rosie, morcov, mar,ce am prin ksa
*in rest rade toata ziua, daca nu cunoaste pe cineva il analizeaza vreo jumatate de ora si pe urma plange daca intradevar nu ii face placere(mai ales knd o vede pe socrela)
am scris toate aceste lucruri, si cred ca sunt mai multe cu siguranta dar nu mi le mai amintesc eu acum , ca poate va interesa ce face si bubulica mea si sa stam linistite si sa ii multumim lu' Dzeu ca sunt sanatosi si nu sufera de alte boli
au timp sa faca toate aceste lucruri, nu toti copii sunt"genii"
unii sunt fff precoci cand sunt mici si pe viitor stagneaza(parerea mea)
a mea face lucrurile incet si sigur
va pup cu drag, sunt prin preajma


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

Ce stie Eliza sa faca:
-se intoarce de pe burta pe spate si invers
-inainteaza impingandu-se cu picioarele
-spune mama,baba
-bate din palme
-sta in fund dar nu prea mult ca nu-i place,in schimb in picioare sustinuta bineinteles ar sta mult si bine
Cam atata imi vine acum in minte

Cu intarziere spunem si noi la multi ani IOANELOR SI IONILOR,mamici,tatici,bebei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

fetelor vreuna dintre voi a folosit la bebei picaturi Colargol?
si daca da au avut efecte benefice?


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Noi nu



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare

Mergi la inceput