Ghiocei de Martie-Aprilie***291***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu am vazut Mau-mau-ul din pozele Adelei si iar m-au apucat nostalgiile pisicesti: of, ar fi mai faina viata cu o matza-n peisaj!!!! Zilele trecute mi-a oferit cineva doua pisici absolut splendide si am spus pas, desi, de atunci, gandul imi este tot la ele...dar prea cruda a fost soarta cu ultimele mele matze, asa ca fac eforturi mari sa ma lecuiesc de pasiunea asta!


Adela e unica: are, din punctul meu de vedere, cea mai expresiva mimica. Eu am salvat o poza de la Mada ( nu te superi, asa-i?!) in care Adela si al meu fiu ilustreaza perfect relatia
victima - calau, Adelake nefiind victima, of course...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Eu am vazut Mau-mau-ul din pozele Adelei si iar m-au apucat nostalgiile pisicesti: of, ar fi mai faina viata cu o matza-n peisaj!!!! Zilele trecute mi-a oferit cineva doua pisici absolut splendide si am spus pas, desi, de atunci, gandul imi este tot la ele...dar prea cruda a fost soarta cu ultimele mele matze, asa ca fac eforturi mari sa ma lecuiesc de pasiunea asta!


Adela e unica: are, din punctul meu de vedere, cea mai expresiva mimica. Eu am salvat o poza de la Mada ( nu te superi, asa-i?!) in care Adela si al meu fiu ilustreaza perfect relatia
victima - calau, Adelake nefiind victima, of course...


Trebuia sa zici "pis", nu "pas". Persana si terranova nu-s ai nostri, ci ai nashei, dar ne vedem des.

Cum sa ma supar? Daca vrei, imi spui ce poze doreshti si ti le trimit eu intregi, ca alea de pe picasa sunt redimensionate. Daca e vorba de pozele la care ma gandesc eu, Adela incerca sa il impace pe Andrei, nu era ea "calaul"...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Denisamada, ai o pisica mortala, numai buna de smotocit

Azi am cumparat o carte cu actipilduri si colorat, nu va spun ca jumate am dato gata , de mine, of course, stefan s-a ocupat cu desenatul mesei si lipitul actipilurilor in alta parte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ehe, stiti cu ce ii ocup timpul Duracelului meu??? O veioza sticata, cu intrerupator in 2 trepte, si un prelungitor... e fascinat, are o ora de cand nu zice nik, are o mecla de om ocupat, care transpira prin toti porii... se tot plimba pe la prize dar nu are 'succesuri" pt. ca am anti-bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Cand Alex avea un an jumate, am fost la o aniv, unde toate cucoanele l-au chinuit si zmotocit in toate felurile. La un moment dat una a inceput sa tipe.O muscase de san.
-Cine te-a invatat sa faci asta?
-Tata.
A fost prima oara cand a zis "tata" in romana.
Gicitoare pt Anaan: Cine era doamna?
SI tot dvs ,lady, sa nu mai radeti de poza Anastasiei ca a fost ditai afisul pe holul primariei sa ilustreze nu stiu ce citate pentru "Ziua int pt drepturire copilului'.(li s-o fi parut alora ca e chinuita-ei nu stiau ca-i ies eu pe speciala pe aici si am uitat sa va spun ca acel con si chestia de lumanari sunt pictate de Anastasia la cresa si cica a fost singura la categ ei de varsta, care a terminat cadoul.

Bianca-vad ca am aiurit rau ce scriam la capit trecut.....trimiti Pm cand vrei tu.Nu ofer garantii de rezulltat.
Ilinca-sa mai scrie careva tratate despre tendintele pe regiuni ale moravurile ca iaca, eu Chato am batut ac coclauri si (deocamdata) inchidem si deschidem ostilitatile. Sa nu va inchipuiti ca-am fost tocilara inchisa in casa, ca de s-ar putea face statistica nu no de chefuri, discoteci si alye nebuneli, pariez ca as lua coronita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Cine zicea ca schimba si cate 10 perechi de pantalini la copil pt.ca face pipi ??? Cine, cine ??? Dyana ?

Am eu o solutie buna . Puneti un scutec in chilotel. Stefan face kk imediat dupa ce ii pun pampers si atunci recrug la un servetel din ala de masa (din rola mare), face kk pe el si arunc numai servetelul , nu si pampers... mi-a venit ideea cam tarziu, de vre-o 3 luni si am uitat sa o lansez si aci (sau poate a lansato alticineva si nu stiu io)

Pup, ma duc sa vb.cu sotu` meu care e suparat foc pe sefu` lui ca ii taie liberele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mada, la asta ma refer http://picasaweb.google.com/104859916940779646097/Moeciu1719Decembrie2010#5559146853434364962

Acum, sigur ca glumeam cu victima si calaul, da' ia uitati-va voi cat era de impresionata Adela de miorlaielile lui fiu-meu...parca sunt din "filme" diferite: Adela joaca intr-o comedie, iar Gulia intr-un film coreean de pe vremea raposatului.

Chiar, tufete mai coapte, va mai amintiti oferta cinematografica a Epocii de aur? Filmele alea coreene interminabile in care un el pleca din satucul pitit in padurile inverzite si lupta sa ajunga un comunist adevarat, lasandu-si iubita inlacrimata printre tufisuri. El plangea si lupta pentru gloria comunismului si iar plangea ca ii era dor de iubita pierduta, dar cauza batea amorul si, peste ani, cei doi, la fel de plangaciosi ca odinioara, se intalneau intamplator - intre timp parasise si ea padurea verde si se facuse exponenta a clasei muncitoare care lupta- exact!- tot pentru victoria comunismului- si-si uneau lacrimile intr-o barca....of, off, of...( de ce tocmai intr-o barca, n-am prea reusit sa inteleg!- dar era un laitmotiv)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Cand Alex avea un an jumate, am fost la o aniv, unde toate cucoanele l-au chinuit si zmotocit in toate felurile. La un moment dat una a inceput sa tipe.O muscase de san.
-Cine te-a invatat sa faci asta?
-Tata.
A fost prima oara cand a zis "tata" in romana.
Gicitoare pt Anaan: Cine era doamna?

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Nu stiu...ar trebui sa stiu?! Un indiciu, te rog, ca deja ma perpelesc de curiozitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

De ala nu, dar de muult timp vreau sa-ti spun ca eu stiu de ceaiul cu coji de portocala dindr-un roman rusesc in care le pica avionul in taiga si nu aveau decat niste pesmeti si portocale si el o inavta pe ea sa le puna in ceaiul facut la un foc aprins cu bicheta lui, iar coaja de la ultima porto a folosit-o ea la aromat votca pe care i-a sevit-o lui la prima intalnire de dupa salvarea sosita din ceruri cand nu le mai ramasesera, bineinteles, decat acele ultime coji. Cum sa nu ti se duca lacrimile pana la genunchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

o doamna, care te-a impresionat de curand....in poze

Mergi la inceput