dilema la biologie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si m-a lamurit Zmotocel t otal. Da, este vorba de aceeasi profesoara, deci n-are sens sa fac nimic...
Si da, marea problema e ca, discutand cu diversi cunoscuti mi-am dat seama ca nu toata lumea stie cum se formeaza o sarcina (nu ca eu as fi extraordinar de bine documentata, de aceea am avut nevoie de ajutor, insa am cunostinte de bun-simt). Deci e clar ca multe lume va lua de bun ce spune ea in curs...

Desigur ca in cursurile de pana acum am intalnit mai multe lucruri cu care nu am fost de acord insa era vorba de imbratisat curente, opinii, idei, nu de 2+2. Mi se pare foarte grav...

Ramane sa sper ca nu-mi pica la examen pentru ca sub nici o forma n-o sa raspund "ce trebuie".

Sabina, ma creditezi prea mult...

Multumesc mult pentru raspunsuri.




J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ia abordeaza-i pe profii de genetica de la TM. Arata-le cartea. Cu ocazia asta s-ar putea sa afli pareri "interesante" ale unor profesori despre alti profesori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

JG, daca iti pica la examen subiectul asta, poti spune ca in literatura de specialitate se vehiculeaza doua teorii si incepi cu cea pe care tu o consideri fundamentata stiintific. Daca te 'someaza' sa aderi la una dintre ele, ii spui ca inca nu ai aprofundat problema, dar o vei face cu siguranta cat de repede si chiar o rogi in avans sa-ti aloce cateva minute pentru a o discuta.
Pana la urma, daca e atat de rigida, nu merita sa iei o nota mica care sa-ti strice media generala, doar ca sa dai dovada de probitate stiintifica in fata unei astfel de persoane.
P. S. Capcaunule, mersi de site, e tare interesant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Liliana, nu pot sa fac asta chiar daca as vrea. In mintea mea e la fel de imoral ca si cum as agata un tip in fata soacra-mii, genul ala de "nu pot". In plus, sunt intr-o dispozitie justitara in ultima vreme (tot astept sa-mi treaca si nimic...). Stiu ca ai dreptate si ar trebui sa-mi vad linistita interesul, insa...

Capcaune eu ma gandeam sa merg la rector, pentru ca la inceputul anului a venit la noi sa justifice cresterea taxei si s-a batut cu pumnul in piept despre calitatea actului de invatamant de la TM.
De ce, de ce nu m-am dus la stat???

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

JG,nu-s si aici aceeasi profesori ca la stat?Sau care au predat la stat?
Si eu m-am apucat de alta facultate in prima faza din pasiune, am vrut la stat, numai ca taxa era foarte mare fata de cea unde sunt acum si profesorii cam aceeasi.
Eu zic ca-i o idee buna cu dusul la rector, sau macar decan, daca e de specialitate.

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Scrie la examen cu iti cere profesoara, ca sa-l iei (oricum inteleg ca e un examen grila). Dupa ce ai scapat de ea si nu-ti mai poate face probleme, trimite o sesizare catre conducerea universitatii.

Nu este o situatie care sa poata fi trecuta cu vederea. Aberatia d-nei este enorma, ca si cand un profesor de matematica ar preda gresit tabla inmultirii.

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

A trecut examenul, din fericire nu am avut intrebari aiurea, a fost OK.
Multumesc pentru raspunsuri!

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput