Programul Fiv gratuit aprobat!

Programul Fiv gratuit aprobat! | Autor: ALTESA

Link direct la acest mesaj

Fetelor care sunteti interesate sa faceti FIV am auzit astazi la televizor ca statulda 5000 de euro pentru cuplurile care vor sa faca fiv incepand cu luna martie paca 2011. Mai spuneau ca trebuie sa ineplinim oserie de conditii cum ar fi sa nu fi obeza (ceea ce mi se pare discriminare ) sa ai 3 ani de incercari nereusite care probabil sa fie dovediti clinic dar eu de ex incerc de 4 ani si ma caut de 2 cine ma crede pe mine ca de fapt eu incerc de 2? ,si au acces si tinerii necasatoriti dar care stau impreuna de un an dar cum or sa dovedeasca ei ca stau impreuna de un an?
In fine ideea este ca vor face multe cupluri fericite ceea ce trebuia de mult.
Daca mai are cineva detalii astept sper sa nu ajung la FIV dar e bine oricand sa fi la curent!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

daca nu scrie alb pe negru in legatura cu ce a spus la TV nu treb crezut.,,ca ei nu sunt juristi sa interpreteze

cea mai fericita mami de IOANA NECTARIA

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Ai dreptul la o singura incercare si ceea ce e si mai nasol, ca pe linga obezitate, o alta conditie este sa nu fi incercat voluntar vreun alt FIV!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

iami pare rau ptr tine anais..dar inca NU SUNT STABILITE CRITERIILE...deci acum sunt vb....si traduceri de fiecare

cea mai fericita mami de IOANA NECTARIA

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Ar fi interesant de stiut cum afla ei daca ai mai facut FIV sau nu?!?
Am citit si eu despre asta,dar cred ca mai e cale lunga pana la aprobare. Bine-ar fi sa se miste repede!

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Exact asta ma intrebam si eu, Arina. Mai ales la fetele care au facut FIV in afara tarii...ce-or sa faca? vor trimite adrese la toate clinicile de fertilizare din europa? E absurd!
Dar vorba voastra, nu are rost sa facem presupuneri pina nu apare scris negru pe alb. Pina acum mi se pare gandit cu picioarele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Presupun ca o sa apara in curand scris negru pe alb din moment ce in martie vor avea loc primele fertilizari.
Mai avem 2 luni si aflam adevarul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

din cate am citit este vorba doar de 250 de cupluri pentru intreg anul si pentru toata tara, si sa dovedesti ca te lupti de 3 ani cu infertilitatea,
eu una personal vazad conditiile astea nu-mi fac nici o speranta ca tocmai eu voi fi cea norocoasa cu toate ca contribui de aproape 10 ani la sistemul sanitar fara sa beneficiez de nimic, asa ca continui planurile cu fiv facand sacrificii pentru al putea face
mult noroc celor care vor incerca si multa putere de lupta cu birocratia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Caut o persoana din cuplu hipofertil, care doreste sa beneficieze de programul FIV, pentru un reportaj la RealitateaTV. Persoana poate aparea si anonim/blurat. Cine doreste sa povesteasca despre lupta cu infertilitatea, sa sune la 0742 807 783 - Elena

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

eu nu mi-as face cine stie ce sperante, la cate promit astia si nu fac nimic... trec anii si fetele ca noi n-au timp de asteptat!
si 5000 euro un FIV? cand la un spital de stat costa probabil 1500, si restul o sa intre in buzunarele care tb!

macar medicamentele de le-ar deconta!

Gabi+27
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

gabi ai inteles gresit nu este 5000 de euro un fiv se dau 5000 de euro fiecarui cuplu pentru a face fiv acum presupun ca in banii astia 3 fivuri poti sa faci nu?

Mergi la inceput