Ghiocei de Martie-Aprilie**288**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

MADI, vezi ca e si o lista no. 1.
Bine ca intrasi si tu ca incepusem sa ma complexez. Nu de-alta, da' si io am raspuns la fel... in punctele esentiale


Raspunsei. Am vazut ca mai sunt si alte teme, incerc sa raspund si la ele, dar vaz ca e mandra nervoasa... cred ca se cere culcata. Mai nou a inceput sa se culce mai tarziu, ceea ce nu poate decat sa ma bucure, ca se si trezeste mai tarziu. Nu-mi venea sa cred de dimineata cand m-am uitat la ceas.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

MADI, vezi ca e si o lista no. 1.
Bine ca intrasi si tu ca incepusem sa ma complexez. Nu de-alta, da' si io am raspuns la fel... in punctele esentiale


Raspunsei. Am vazut ca mai sunt si alte teme, incerc sa raspund si la ele, dar vaz ca e mandra nervoasa... cred ca se cere culcata. Mai nou a inceput sa se culce mai tarziu, ceea ce nu poate decat sa ma bucure, ca se si trezeste mai tarziu. Nu-mi venea sa cred de dimineata cand m-am uitat la ceas.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


...si cand te-ai uitat la telefon te-ai bucurat si mai tare, nu?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Novus multumim de vesti, sa dea Dumnezeu sa fie toate analizele bune.Inteleg ca sunteti inca in spital, nervi de otel sa ai.
multi si imbratisari calde.
cat despre sistemul medical, doctori, ambulante si restul...nici nu stiu ce sa comentez, asa e la noi in tara asta, doctorii parca se simta asa...deranjati de la masa de pranz din timpul lor liber atunci cand ajungi la urgente, se comporta ca si cumar fi niste zei, de parca s-ar duce cineva cu copilul acolo de placere. nu-i drept sa se intample asa, copii nostri nu merita asa tratament din partea lor. oare se va schimba vreodata ceva?

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

MADI, vezi ca e si o lista no. 1.
Bine ca intrasi si tu ca incepusem sa ma complexez. Nu de-alta, da' si io am raspuns la fel... in punctele esentiale


Raspunsei. Am vazut ca mai sunt si alte teme, incerc sa raspund si la ele, dar vaz ca e mandra nervoasa... cred ca se cere culcata. Mai nou a inceput sa se culce mai tarziu, ceea ce nu poate decat sa ma bucure, ca se si trezeste mai tarziu. Nu-mi venea sa cred de dimineata cand m-am uitat la ceas.



...si cand te-ai uitat la telefon te-ai bucurat si mai tare, nu?



Vorbeam deja la telefon cand m-am uitat la ceas. Sper ca am fost coerenta de la inceput. Nu-ti face probleme, ca nu sunt obisnuita cu dormitul pana la asa ore indecente.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Novuselu welcome back! Da' stiu ca ati avut aventuri, nu gluma! Ma bucur ca Ada e bine, pana la urma sunteti acasa sau inca la spital? altceva zau ca nush ce sa va zic!

Apropo de ambulanta si de vaca de la urgente, sigur v-am povestit cand eram gravida o "faza". Stateam in garsoniera si aud cum urla cineva pe hol. Eu vbeam la tel si dupa vreo 10 minute mi-a picat fisa ca ar fi baba care locuia vizavi si am inchis. Bat la ea la usa, deschid, intru, era cazuta in hol. La cat eram de gravida n-am reusit sa o ridic, am sunat la usa la un mosnegut ceva mai fortos, a ridicat-o el, iar io sun la salvare. Ma intreaba o vaca: "ce are?". Zic: "a lesinat, nush ce a patit, stiu doar ca are o ciroza". Vaca: "va rog sa o intrebati daca si-a fracturat ceva, nu pot sa va trimit masina asa, fara sa stim ce are". Adicatelea sa mai pun si diagnostic, nu? Da' nu mai bine o tratam io, ce mama ma-sii??

No, amu, pe bune, daca si noi, pacientii, am da un feedback mai oficializat, cred ca s-ar imbunatati si "calitatea serviciilor".

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, novus, mi s-a facut pielea de gaina, nu pot sa nu ma-nfior cand citesc despre asa ceva la modul general, daramite cand e vorba de un copil cunoscut si pe a carui mama o indragesc! Nici nu pot sa-mi imaginez ce-a fost in sufletul tau, adica doar ce-mi imaginez eu si mi se taie picioarele...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Nu aveam chef de scris. Savuram postarile vostre doar.
Dar cand am citi despre micutza Ada m-am dus sa-l pup tare pe Vladimir.

Novus, sper sa va faceti bine cat mai repede. de fapt sa aflati cauza ca am inteles ca acum sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uof, Novuselu', am recitit si inca mai am pielea de gaina. Bine ca nu stai in Bucuresti, aici ajunge ambulanta in cam o ora.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Luata de val am uitat sa precizez ca suntem nevomitati de la 10.30 si chiar a acceptat individu' ca in biberon e "tai", nu "papa".

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, Monnvas, Adyris si toate tufetele care s-au gandit la noi

Suntem inca la spital si nu cred ca ne dau drumul pana miercuri sper eu, sa vada analizele, exudatele, vad ca ei sunt relaxati si ne-au mutat de la grad o la copii mai mari , sau mai stii nu or mai avea locuri acolo ?

Una peste alta eu cred ca e del araceala sau ce o fi viroza asta, azi a venit o fetita de 9 luni cu aceleasi simptome doar ca ea a facut mai naspa si astazi din nou tremurici, am citi pe net acum scurt ca cica pot fi si inainte de o crestere brusca a temperatruii deci cred ca de-astea am avut noi !!

Am lasat naibii treaba de birou si ma-m pus la curent cu tot ce ati scris

Cu Ayla ma bag si eu, ai scris f fain Monnvas, mie mi se pare ciudat ca nu a vrut niciodata sa ne vedem cu toate ca mama ei cica sta in Deva , macar noi ca fetele scurt la o cafea, plus ca toate pozele is super decupate si aranjate, no eu chiar as vrea sa o cunosc ca sa-mi lamuresc necunoscutele dar pana atunci fac afirmatia doar bazandu-ma pe feelingul meu care zau ca nu ma prea insala.

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput