Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Paula, merci.

Michelle, mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de bucate. Au iesit super. Am avut meniu d elux de rev.

Noapte buna, delfinariu!


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

MICHELLE am vazut-o pe Bianca, e o dulceata de fetita, foarte frumoasa

ANDREEA, AELITA, CRIS sanatate la delfinasi si la fratiorii lor! Sa se faca bine Eric, Sofia si Andres

SOFIA (AELITA) sa cresti mare, sanatoasa si sa fii norocoasa!!

CRIS nu stiu ce sa zic, nu am repetat analizele, dar ii fac tratamentul homeopat, de cand l-am inceput Andrei e vesel, rade, gangureste, nu mai e mereu agitat, dar vad ca de vreo 2 zile iar mi se trezeste la 11 cu putina maraiala tratamentul i-l dau 3 luni, sper sa scapam de ei

PAULA stiu ce zici de tinut in brate partea buna e ca Andrei s-a bucurat cand am venit acasa si parca nu a cerut asa de mult in brate, cum era la bunici

si tu incepi munca? si eu, dar din martie, de marti ne vine bona, cate 6 ore pe zi pentru inceput, sa vedem cum ne intelegem

sa va fie de bine distractia

eu oricum nu mai pot sa il car pe Andrei in brate, are undeva intr 8.5-8.6 kg, s-a ingrasat la bunici, si il simt ca un pietroi de greu

*****************************************
mami fericita de nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Da, Paula, Bumbo se numeste scaunelul. Mersi ca m-ai luminat ca si azi incercam sa-mi aduc aminte numele de pe el ca nu-l mai am, deh, cine se gandea...si acum deja as putea sa o pun pe Iulia in asa ceva.
A stat in el pana pe la 10-11 luni cand era capabila sa-si pastreze echilibrul mult timp doar ca nu mergea si atunci o parcam langa masina de spalat in baie. Ca fara spectatori nu puteam face nimic acolo. Adica puteam dar plangea la usa baiii rau de tot si deranjam pe cei de deasupra.
Oricum e genul de scaunel in care cand nu mai vrea sa stea pleaca singurel de acolo. Copilul iti va spune singur cand nu mai vrea.

Kata pai stii cum este cand ai bani iei toate aparatele crezand ca nu se poate altfel. Cand n-ai bani studiezi atent piata pentru alternative economice. Faza e ca eu urasc sa iau ceva si sa folosesc foarte putin timp cand si asa am prin casa multe lucruri inghesuite si nefolosite.
Safe feederul acela e super bun la pret. Eu aici gasesc doar original, la 17 euroi si mi se pare prea mult pentru cat il vom folosi.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Paula, voiam sa te intreb,esti multumita de scaunul de masa CHICCO?Ce model ai luat,2 in 1 ?Inca nu am luat scaunul.

Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

Multumim pt urari,si noi le dorim sarbatoritilor de azi si maine sa creasca mari,sanatosi si sa fie fericiti

Aelita,La multi ani, pt Sofia!!si multa sanatate pt toti 3 copilasi si cat mai repede sa se faca bine!Iar pt tine si DD sa-ti dea multa putere,(cu 3 copilasi blonavi usor nu e)
Eladea,sanatate multa lui Eric si totul sa fie bn maine la dr.
La toti bolnaviori din delfinariu le doresc multa ,multa sanatate!!

Noi am petrecut Sarbatorile acasa!!
Clara e exclusiv pe LM,iar cu diversificarea asteptam pana la 6 luni!!

Noapte buna!!

GINA,mami de Thomas si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Buna seara delfinariu! Am citit cate ceva din urma si tare m-am intristat sa aud de atatia delfinasi bolnaviori. Eu ii pup tare de tot si sper sa treaca repede.
Doamne ce serios ati trecut la diversificare, care mai de care. Noi suntem inca doar pe suc de mar,morcov si portocala. Ma gandeam ca de maine sa incep si eu cu supica, poate ma luminati un pic ca-s tare aiurita. Deci: in apa pun morcovel, telina si patrunjel. Cand sunt fierte scot legumele le pasez si pun zeama peste ele? Ori?
Otilia super lista cu ustensile
LA MULTI ANI DELFINASILOR SARBATORITI DE AZI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

'Neata, mamici!

LML Rebe bebe
LML Alexandru Radu
LML Giulia

Ce matinala sunt. Am petrecut-o pe mama la microbuz. Sper sa nu se inzapezeasca pe drum. Au anuntat nisori in Dobrogea si trebuie sa ajunga la Tulcea.

Racusor, Miha

Nela, am inteles de la fete ca se da cateva zile supa clara, dupa care se paseaza legumele si se adauga in supa sa iasa un piureut mai lichid, asa. Eu oricum incep direct cu piureul de legume.
Ca tot veni vorba de diversificare, noi am vrut sa incepem pe 1.1.11, daaaar, de cand cu siropurile astea foarte neplacute la gust, Natali a capatat o adevarata aversiune fata de lingurita. Am inceput sa-i dau siropurile cu seringa, poate, poate uita sa asocieze ceva neplacut cu lingurita


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Eu nu beau, dar va ofer cu multa placere in dimineata asta.

Legat de diversificare, in afara de un set de recipiente VIA, nu am luat nimic special. Voi folosi ce am in casa. Initial am vrut sa iau un robotel special pt preparat papica la bebe, dar pt o luna in care-l voi folosi, chiar nu merita investit peste 200 lei, asa ca voi folosi oala de fiert pe aburi din dotare, am un mixer vertical de la brown (foarte asemanator cu cel aratat de Oana). Am vreo trei craticioare mici de inox. Mai trebuie sa ne luam scaun de masa si bavetici mai mari si gata.
Aaa, am primimit si o farfurioara cu ventuza de la primii pasi. Boluri voi folosi pe cele de ceramica. Am multe, deci n-o fi bai daca se mai sparg din ele.
Daca, chiar ne-o trebui si altceva, luam pe parcurs.



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

La multi ani scumpa Sofia! Sa cresti mare, sanatoasa, sa te bucuri de familia frumoasa pe care o ai!
(Scuze de intarziere)

Noi ieri am lasat piciul la socrela si am fost la o aniversare, ii lasasem si cina la bibe, dar s-a pus puiul pe plans si nu se mai oprea, ca se apucase si soacra-ma de plans cand am ajuns acolo. Dar de plans piticul n-a mai plans, ne-a zambit, am venit acasa, ne-am jucat, dar a fost oleaca de circ la culcare si pana la 0:30 nu s-a lasat..

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

'Neata, mamici!

LML Rebe bebe
LML Alexandru Radu
LML Giulia


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+



Sa cresteti mari puiuti frumosi!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput