Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Poi nu stiu ce sa raspund la intrebarea aia...care mi-a parut diferita in realitate decat pe forum...dar uite ce coincidentza: parca la Anaan ma asteptam la prima vederesa fie mai "apriga", mai vajaitoare:)))
Eu stiu ca la prima vedere par altfel decat pe forum; si culmea e ca ambele fetze mi-s reale. Dar la inceput, pana sa cunosc oamenii (desi bun, nu erau total necunoscuti cei de la Sovata, bine-nteles, dar e totusi o diferentza intre virtual si real) sunt rezervata, mai degraba introvertita, sunt intr-un fel de "stand-by"...fatzeta aia "efervescenta" vine ceva mai tarziu...dar vine!:)))) Cert este ca eu, in foru' meu interior, sunt foarte timida (acum m-am mai auto-dresat, dar in adolescentza eram ingrozitor de timida, desi cica si atunci paream "wilde" si rebela...dirigu' a fost singurul care si-a dat seama ca sub masca mea de "dezghetzata" e altceva), nu ma simt in largul meu pana n-am stat putin pe margine la analizat, nu sunt sociabila din prima, dimpotriva, uneori pot parea chiar mutulica. O data ce-ncepe sa-mi fie cunoscut/familiar un teren, ma dezlantzui

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !! Abia am asteptat sa se culce Ada sa intru la liste, cred ca imi iau concediu de maine sa nu ratez nimic

Asadar :THE LIST 2

1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)
Cautand info despre sindromul Down pt nepotica mea, am dat de DC si cand am ramas insarcinata m-am inscris rapid la cap 1 si de atunci forumesc cu drag, doar aici si inaite de calatorii pe Softpedia !

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)
La mine a fost la 18 ani dar nu prea mi se pare relevant

3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)
La calitati nu stiu care e cea mai cea dar sa zicem ca te poti baza pe mine oricand asta daca imi esti prieten si mai zic eu ca sunt sociabila ; la defecte clar incapatanarea dar asta cateodata e de bine

4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo)
Vreo 7 parteneri am avut si de la fiecare am invatat sau i-am invatat cate ceva

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)
Pana acum nu si nici nu cred ca mi se va intampla

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
Nu am avut amant

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)
E balanta si teoretic cica nu e compatibil cu taurul dar noi cred ca suntem exceptia care intareste regula

8. Care fata pare mai altfel in realitate decat pe forum
: Ayla clar !asta nu ca as fi cunoscut-o live desi mi-am dorit dar a evitat acest lucru de fiecare data ....







www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu nu ma adaptez foarte usor noilor circumstante si-s mai vorbareata in virtual, decat in real.La Sovata m-am trezit propulsata intr-un fel de expectativa, nici nu prea stiam ce sa zic si ce sa fac. Un click rapid mi s-a intamplat cu Novus si cu Mihaelacg, pe ele parca le cunosteam de cand lumea, deci cu ele pot sa zic ca am fost eu aia adevarata. La Moeciu a fost deja altceva, deci, Ilinca, e musai sa apari si la alte intalneli, iti spun din experienta personala. Acelasi sfat si pentru Gina!

Un plus pentru intalneala de la Moeciu a fost timpul petrecut doar intre fete (desi doar in patru): pe Olga abia acum am descoperit-o cu adevarat ( si ce descoperire frumoasa!- si nu ma refer la aspectul fizic!), la fel si pe Gaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

La virtual-real cel mai tare m-a distrat ghicitoarea cu profesia Keei.
Oricum, citindu-va povestile mi se intareste si mai tare convingerea ca am dus-o mai bine "tepoasa" in tinereti ca nu ma pot plange ca mi-am pierdut vreodata timpul aiurea langa vre-un individ ca schimbam repede macazul cand vedeam ca se imput trebile si am prelugit cat s-a putut starea aia de "bluz" de care zicea Ilinca si a meritat.
Ca sa dau totusi si eu ceva din casa: la prima intalnire cu consortul i-am dat bani de taxi. Pe ai lui ii cheltuisem pe toti la KFC(n-a vrut sa platim amandoi) si n-am gasit nici un bancomat functional....M-am gandit ca de nu mai apare consider ca i-am platit eu si lui aripioarele si am lasat bacsis gras la vanzator....Abia peste vreo 2 zile m-am prins ca de fapt bancomatele alea incercate in seara aia nu-i recunosteau cardul frantuzesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu fugi ca mai am putin si termin lectia.

Eu m-am inselat cu multe fete de pe forum. La inceput, cand eram gravide, mai toate fetele pe care le plac acum mi se pareau altfel:
- pe Novus o banuiam ca face pe grozava cand zice ca a pus 30 de kile, da' se simte perfect si urca zilnic cateva etaje bune. Pai io cu dar 17 ma simteam ca tancul, cum se poate cu 30 sa te misti "ca o floare"???


Ha ha ha ce tare !! si acum cand zic unei gravide ca sa stea linistita ca si eu am pus 30 si ceva de kile in sarcina da' le-am dat jos intr-un an , o vad ca se uita cam stramb si da din cap, da da si marmota invelea ciocolata

Da' mai stii cand mi se parea ca ai ceva cu mine de nu-mi raspunzi la intrebari intentionat ???!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

THE LIST 2


1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)
2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)
3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)
4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo)
5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)
6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)
8. Care fata de pe DC este "cea mai diferita" in realitate decat pe net?( by Monnvas)





1. am ajuns la forumit dupa ce am chatuit online (nu, nu pe mess, era o vreme, prin 1999-2000, cind erau sit-uri de chat cum e asta de forumit); dupa ce s-a inchis RomaniaByNet.com am intrat pe diverse alte chaturi, dar nu imi placeau. Se facuse moda la mirc, era multa lume la gramada, neinteresant. Asa ca am inceput sa forumesc. Sint si acum, in paralel, pe vreo 3-4 forumuri, inafara de DC; nu sint nici acolo mai activa, din lipsa de timp.
2. nu spui vrista, da devreme :) si niciodata nu mi-a parut rau dupa inocenta, cred ca eram deja versata, de mica
3. Hmmmm, calitate? ca sint constanta :))) Si defect? Ca sint intransigenta.
4. Am avut parteneri indeajuns ca sa nu le tin socoteala, am invatat si eu, au invatat si ei; am fost deajuns de finuta sa nu fac reclamatii nici aca era cazul si nici nu am avut
5. Am fost atrasa si mai sint, dar nu de cineva anume. Nu am avut experiente mai mult decit mozoleala, pur si simplu nu s-a ivit ocazia. Insa motanul, cind l-am cunoscut, era mai mult fata la exterior, adik ce se vedea, ca nu ii desfacusem fermuaru :))
6. LOOOL, saracu amant. [rid]
7. Motanu e ficioara si da, are relevanta, cred in tipurile zodiacale (m vreo doo carti bune care descriu zodiile); el este inversul meu, io capricoarna, cu coarnele mereu pe sus, el, din contra, sa treaca cit mai neauzit.
8. Nu stiu decit pe Anca live, si ea e fidela ei insesi, pe net ori live e la fel: spumoasa, exuberanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello hello!

LA MULTI ANI! pentru noul an, sa fiti sanatoase, sa iubiti si sa fiti iubite, sa va bucurati de puiutii vostrii si sa fiti mereu cu sufletul impacat

Mai fetelor, dar ati avut preocupari nu gluma. Imi plaaaaaceeeee. Am citit capitolul trecut si pe asta cu sufletul la gura si ma apuc si eu de raspuns.

So, LIST No. 1

1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)

Da, de regula ma bag. In orice

2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)

Proful de fizica. Era super de gasca si cum noi eram clasa de uman, ne lasa in pace cu fizica. Era cel mai iubit prof din liceu, pt ca era f apropiat de elevi si era f relaxat.

3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)

Nu stiu exact, e in functie de moment. Imi plac multi: Brad Pitt, Johnny Deep, Andy Garcia, brazilianul de care tot vorbiti pe aici, e f hot si sigur mai sunt...

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?

M-am indragostit de tipul cu care am avut prima relatie mai lunga, eram in vacanta de dinainte de a XII-a si eram la mare, eu cu mama, el in tabara (nu era din Bucuresti). A fost ca in filme, cu dureri de inima si palpitatii la propriu, a urmat o poveste frumoasa, la distanta, cu intalniri pe care le asteptam cu sufletul la gura, scrisori (nu exista net-ul), telefoane, etc. Am ramas in relatii bune, e un om foarte bun.

Si daca nu va place asta, raspundeti la(din aceeasi gama):
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)

M-am casatorit din iubire, nu pot spune ca a fost poveste din aia de dragoste cu flacari si scantei de la inceput, mai degraba a crescut f mult in timp. Dar da, clar din iubire.

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)

Da, de cativa ani. Ma amuza traditia.

6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)

Nu, doar in adolescenta cand treceam din floare in floare, dar relatii din alea cu bluzuri si pupaturi, vorba lui ANAAN

7. Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)

Am descoperit parti comune cu multe fete, dar cel mai mult ma regasesc in cele pe care le cunosc. Cu NOVUS, GAZA si ANAAN cred ca am multe puncte in comun.

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)

Nu stiu, la unele chestii nu ma asemanam cu multe fete, dar nu pot defini clar.

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)

Asa imi spune mie Pisicu si 06 vine de la ziua lui de nastere sau de la 2006 ca atunci ne-am casatorit.

10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)

Sa dansez si sa fac aranjamente, pasiunile recent descoperite.

11. Care ce faceam la 12? ( by andiaroro)

O tineam pe Ana in brate si ne pupam toti 3 sub vasc

12.Chestii de care mi-e rusine: in general nu imi mai este rusine de ceea ce am facut si fac, vreau sa fiu impacata cu mine insami. Imi este insa rusine mai mereu cand nu am rabdare cu Ana si o reped si tip

13.Ce tatic din Odisee mi s-a lipit de suflet: Marius, tati de GAZA, Costin, tati de ADELA, Nelu, tati de ADA, Cristi, tati de DAVID...hmmm, cam multi, nu?

Inchei postarea, revin cu povestea si list no.2

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Cu "oltenita"....io-s una atipicaadica toata lumea casca ochii mari cand zic care mi-s radacinile si toti imi zic ca ma catalogasera "ardeleanca".chiar nu prea pricep de ce ca eu ma consider"pur-sange"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan asa deci Oatiu e taur de-al meu , de aia imi place mie de el !!

Cu tine si eu am avut asa un clic de zici ca ne stiam de nu stiu cand drept pt care mi-am si permis sa va dau repede o sarcina, sper ca nu v-ati suparat, ma repet stiu dar parca prea v-am luat din oala !!

Cu Ilinca si eu avut acelasi feeling, noroc ca am recuperat pe masina cu povesti mamicesti decalajul

Imi amintesc acum ce interesant a fost cand am intalnit-o pe Olga mi se parea asa de schimbata fata de cum o credeam eu si mult mult mai frumoasa in realitate, de draguta si prietenoasa ce sa mai zic, tot nu-mi venea sa cred ca nu e cu nasu pe sus

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisiko bine ai venit !!!! chiar vroiam sa te verific mai pe seara ce faci de nu apari pe aici ?!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput