Pufii veseli de 2010 au inceput petrecerea! (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

si eu vreau la intalnire...............



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Nyny...nush ce sa zic...daca mai ai cutia de humana 3..poti face o comparatie a valorilor nutritionale(moaama, cum suna)...intre lp vechi, si cel nou.



Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4



ui aici.............




http://retetelemamei.wordpress.com/2008/11/27/tort-trunchi-de-copac/



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!




bea mersi mult. ma cazneam sami inchipui cum e tortul asta buturuga.. la gust cred ca e si mai super

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna ziua si LA MULTI ANI 2011!

si eu vreau la inatalnire. sa puneti poze de la intalneala.

danasor bn ca pitica nu are nik la gat, plamani, poate este doar de l;a dintisori. multa sanatate.

haircut multa sanatate maiei. sa nu fie nici un crocobaur..

piciului meu ia iesit al saselea dinte. merge tinanduse de pat, pereti, daca nu o ia in 4 labe. mai pleaca si singur pe dist mici curajos, dar noi suntem langa el sa nu faca buf. banuiesc ca in curand o sasi dea drumul singurel. dar deocamdat avem alta problema.. tipa.. de fapt face din gat asa nu stiu cum sa va explic si apoi tipa. si mi se pare normal sasi iritte gatul, am facut si eu asa de 2 ori si ma irita gatul . si am inceput sai bag suzeta ziua sa o tina in gurita ca sa nu mai tipe si sa maraie. ii zic ca nu e voie dar el face in continuare. altceva lam invatat sa doarma pe picioare. aveam chin cu el il puneam sa se culce singur cum facea inainte dar se ridica si mergea dea lungul patului, se intorcea, se pune ape burta si s efreac la ochi d eobosit, dar nu voia sa se culce neam. si tot circul asta dura vreo ora mma enrevam si eu si el era obosit frant . si lam invatat pe picioare. cum il legam in 5 min e adormit....asta e. dar imi ramane faptul ca face la oala. il pun dupa fiecare masa si face kk, daca nu un pisu si tot face. cand nu are nimic de facut se foieste si nu vrea pe oala.

cu cel mare am fost pe 31 la dct ca se plange de gat si ia dat amoxicilina past pt rosu in gat... si uite asa cand nu e unul bolnav e celalalt.

o duminica placuta va doresc

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Bina v-am regasit in noul an. Imi doresc ca noul an sa ne aduca numai lucruri bune, sa fie un an mai bun. Pentru pufii nostri va fi un an plin, in care se vor dezvolta tot mai mult si vor acumula si mai multe cunostinte....abia astept...

noi am avut o saptamana plina din cauza faptului ca lui David i s-a schimbat schema de tratament si i s-au mai adaugat mese solide astfel incat david mananca asa de acum (ca tot am vazut ca s-a vorbit de program de masa)

7-lapte cu cereale, cam 120-140ml
10-un fruct cu 2 biscuiti si branzica
13-piure de legume sau cartofi, orez, paste..ce s-o nimeri
16-un iaurt cu 3 biscuiti
19-ce a ramas de la pranz sau gris cu lapte,orez cu lapte, paste cu lapte...chestii de genul asta
22-lapte cu cereale, la fel ca dimineata.

si la noi revelionul a fost mai linistit. david s-a tinut de programul lui obisnuit si pe la 10 a dormit. a mai marait el un pic pe la vreo 1 nopatea, dar cam atat.

sa nu uit, vin si eu la intalneala. Mai vine cineva in afara de mine si xela. Sper sa recunosc masa la care veti sta...

la multi ani pufilor pe care i-am rattat saptamana asta. Sa cresteti mari si sanatosi si sa-i bucurati pe parinti.

no bine, hai ca ma duc sa pregatesc pranzzul pentru pitic si sa las masa pregatita pentru ora 4.

see you later girls!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Nyny...nush ce sa zic...daca mai ai cutia de humana 3..poti face o comparatie a valorilor nutritionale(moaama, cum suna)...intre lp vechi, si cel nou.



Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4



ui aici.............




http://retetelemamei.wordpress.com/2008/11/27/tort-trunchi-de-copac/



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!





Auleuuuu, Bea...ce-mi facusi? Numa' ce azinoapte am luat un Fiobilin...ca o luse fierea mea razna, la cat am mancat...

Moama, ...ce ingrediente..cred ca e super-bun...!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

am vazut si pozici.
vreau sa o complimentez pe bea esti o frumoasa.. te machiasi bv tie, eu am fost o putuorasa, mereu zic a, nam timp de asta micu dar de fapt sunt delasatoare....

am vazuto pe lorena de carmita, pe stefan de ana g, pe kiti mergaciosul de acum,, pe maia finuta, pe iuria bobitza, dragos de ale1212xa , isabela, gemanutzele, familia fericita a dulcineei(dulcineea ce mai faci?), pe noruta mea scumpica. am d=cam exagerat cu emoticoanele dar nu am ce face la asa poze super....

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Nyny...nush ce sa zic...daca mai ai cutia de humana 3..poti face o comparatie a valorilor nutritionale(moaama, cum suna)...intre lp vechi, si cel nou.



Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4



ui aici.............




http://retetelemamei.wordpress.com/2008/11/27/tort-trunchi-de-copac/



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!





Auleuuuu, Bea...ce-mi facusi? Numa' ce azinoapte am luat un Fiobilin...ca o luse fierea mea razna, la cat am mancat...

Moama, ...ce ingrediente..cred ca e super-bun...!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


si mie mia fost cam rau aseara, ma tras barbatimiu de aplecate, am luat un colebil... am cam exageart, daca de Craciun am fost modesta acum ...cred ca am pus vreo 2 kg pe mine

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

nyny am vizonat si pozele voastre imi vine sa o mannanc pe micuta cu ochi albastri. o petesc pt baiatul cel mare

sorina si tu ai niste copii sati traiasac mami foarte frumos realizat albumul de poze.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Lali si eu cred ca ajung.

==========================
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)
==========================

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

nyny am vizonat si pozele voastre imi vine sa o mannanc pe micuta cu ochi albastri. o petesc pt baiatul cel mare

sorina si tu ai niste copii sati traiasac mami foarte frumos realizat albumul de poze.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


Sarumana, multumim pentru aprecieri!..., sa-ti treaca raul...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput