Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (471)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Neata!
Arielu, mersi de sfat, insa m-am hotarat sa nu mai iau nimic Decat aerius seara care vad ca isi face efectul si ma calmeaza si la gat , adica nu m-am mai trezit asa ragusita. Pana una-alta am inceput sa-i dau si lui Vlad Plantusin ca mai behaie si niste baraka, probabil si aerius diseara.
Stefu e bine, de Craciun avea un urcior la ochisor, mai facuse el acum 2 ani ceva asemanator si i-am dat cu cremita de-atunci si i-a trecut. Ma gandesc sa nu aiba vreun stafilococ, ceva...of...

Eu o astept pe mama sa ne apucam de prajituri, fac acum un blat de tort, am pus la fiert piftia de curcan si ciorbita de curcan, am pregatit fripturicile si pestele, le-am pus la marinat in balcon, maine seara doar le pun la cuptor.

Lui Stef i-a placut de Mos, nu i-a fost deloc teama, i-a cantat imprena cu Vlad "o, brad frumos!" si se uita prin sac nerabdator Faza cea mai tare a fost ca Mosul era un coleg de serviciu al lui Cata, pe care il mai vazusera tot anul trecut de Mos. E, isi schimbase Mosul ciorapii, isi pusese ochelari, apoi a plecat si peste 15 minute vine colegul, Adi cu sotia si fiica in vizita la noi, chipurile, am stat, am mancat, am ascultat muzica, iar Stef era calare pe Adi si la un moment dat il striga "hei, Mosule, vii sa ne jucam?" Noi am ramas masca! I-am spus ca el e Adi, colegul lui tati, iar Stef "nuuu, e Mosu!". Noroc ca nu a insistat prea tare iar Vlad nu era in preajma ca se prindea si el


Fug prin bucatarie si mai vin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Dap, e super inghetat tot afara, bocna! Nu mi-a venit sa cred...

La bilantul anului 2010 si eu am iesit rau, a fost un an tare greu, cu multe probleme, griji, necazuri...Da Doamne sa ramana toate in urma si sa avem un an mult mai bun decat acesta.

Bubulina, spor la treburi.

Eu nu fac nimic, toata mancarea o gateste socrela si maine mi le aduce pe toate. Adica am facut azi mancare pentru copii, dar nu ma bag la cea de Revelion caci asa mi s-a transmis, sa stau linistita ca se ocupa de meniu. In schimb am trebaluit zilele astea la greu prin casa...cata treaba e cand stai acasa!!

Naty , super gospodina mica , am vazut filmuletul ieri pe FB, dar n-am avut timp sa comentez. Foarte fain jocul.

Ia sa pun si eu ceva poze cu "baietelul" meu! Pardon, baieteii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Clau, ce bine de tine, super socrela! Eu n-am sa vad asta vreodata
Am fost si noi la socrii de Craciun, nimic sofisticat, traditional si atat.

Nici n-am iesit azi afara, doar in balcon si am inghetat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Pozici noi in albumul iarna http://picasaweb.google.com/mamiderebe/Iarna2010#

Bubulina, da, socrela ma ajuta mult cu mancarea, imi gateste saptamanal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Doamne, mai Clau, pai daca si Rebe o avea mutra de baiat...Cred ca are cea mai feminina mutrita din toata craca,cine o face baiat inseamna ca pur si simplu nici macar nu se uita la ea...Sunt superbi puii tai!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty . Si eu zic ca Rebi are mutrita de fetita dar aud invariabil in parc ca-i baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Clau, Rebe este atat de frumoasa ca mor dupa ea, are niste priviri...

Eu am fost in spital cu Albert, a avut pneumonie, laringita si otita, adica de toate. Vlad a avut traheobronsita si rinofaringita si eu am fost f rau dar nu stiu ce am avut. Acum albert are bube pe el, a facut alergie, i-a dat vlad danonino ieri
Anul 2010 mi l-a adus pe Albert, in rest duca-se.

Ramo, condoleante, imi pare tare rau pt tine, te imbratisez.]

Naty, am vazut filmuletul, f fain, vrea si vladut sa taie morcovul cu titiza mumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu05

Clau, ce bine de tine, super socrela! Eu n-am sa vad asta vreodata

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras



idem

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Citat:
citat din mesajul lui bubu05

Clau, ce bine de tine, super socrela! Eu n-am sa vad asta vreodata

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras



idem

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Eu nu vreau sa vad asta vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am vazut copiii frumosi ai Claudiei, la un moment dat, se uita fugitiv si iub, si zice 'ia uite, e Mufacu beteala pe el? moama, ce seamana!!!' asa ca Mate e si fetita, Rebe e si baietel

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput