Huidu in coma ?

Huidu in coma ? | Autor: Lali_mete

Link direct la acest mesaj

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/205639/Serban-Huidu-in-coma.html



La inceput am sperat sa fie o neintelegere! Acum sper doar sa treaca peste acest hop,sa revina pe micul ecran. "Cronica" nu ar mai fi la fel fara el, nici emisiunile lui Badea nu ar mai fi la fel ,nu ar mai avea de cine sa se ia.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Se pare ca este o coma indusa de medici.

Afland stirea, am presupus ca nu purta casca. Dar conform www.tt.com/csp/cms/sites/tt/Nachrichten/1963337-6/zwei-skifahrer-bei-pistenunfällen-schwer-verletzt.csp" target="_blank">acestei surse purta casca.

Acum nu inteleg cu ce viteza putea merge pe o partie cotata ca fiind usoara; austriecii o numesc si "de familie" (Familienabfahrt) - domeniul de ski de la www.tiscover.com/at/portal/skiarea/5,en,SCH1/ffs,2,modulId,ski,objectid,SPF29719at,season,at2/home.html" target="_blank">Patcherkofer)- ca sa se prabuseasca in halul acesta (10 m) printre copaci.. normal; nu sunt decat speculatii.

Important este sa sa faca bine.
Multa sanatate!



..adevarata fericire in tine rasare si-n tine infloreste si leaga rod, cand ti-ai pregatit sufletul pentru ea. (Alexandru Vlahuta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu din ce am vazut latv,am inteles ca era o partie de viteza,folosita in trecut de skiori cu experienta,sau ce campioni la antrenamente.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Eu din ce am vazut latv,am inteles ca era o partie de viteza,folosita in trecut de skiori cu experienta,sau ce campioni la antrenamente.


conform site-ului statiunii, partia "Familienabfahrt" este albastra (=usoara)



vesti bune:
conform spitalului, starea sa este stabila


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Sper sa se refaca rapid si integral.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Buna, ce mai stiti de Huidu..dimineata am auzit la stiri ca a iesit din coma si si-a recunoscut nevasta si pe Gainusa..dar un medic ..dir spitalului parca zicea ca nu a iesit din coma..erau niste stiri tare controversate,,,asa ca daca aveti noutati impartasiti-le cu mine...plssss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


conform site-urilor romanesti si acestui ziar on-line austriac

www.tt.com/csp/cms/sites/tt/Nachrichten/1971498-6/aufwachphase-eingeleitet---zustand-des-rumänischen-tv-stars-stabil.csp" target="_blank">stire 1

www.tt.com/csp/cms/sites/tt/Nachrichten/1963337-6/rumänischer-tv-star-wird-langsam-aus-künstlichem-tiefschlaf-geholt.csp" target="_blank">stire2


Serban Huidu este scos treptat din starea de coma indusa
(aceasta este un proces de durata, nu se poate face brusc)

pe luni se asteapta sa intre in contact cu el

are o mica hemoragie
si fractura de craniu
nu are presiunea intracraniana crescuta

este in continuare stabil
medicii sunt optimisti



conform politiei, accidentul a avut loc la orele 13,45
pe o portiune plata (Nassengraben) a partiei Familienabfahrt
nu a mai fost implicata alta persoana
probabil si-a incalecat skiurile si s-a prabusit 10 m in padure
purta casca




asteptam in continuare vesti bune!

multa putere familiei






..adevarata fericire in tine rasare si-n tine infloreste si leaga rod, cand ti-ai pregatit sufletul pentru ea. (Alexandru Vlahuta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Sper sa se faca bine cat mai repede si sa revina pe sticla la fel de vesel cum il stim cu totii. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Sa-l ajute Dumnezeu sa treaca peste aceasta grea incercare si sa revina cat mai repede la tv...

Mergi la inceput